Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Merthyr Town - Telford United

Statistici și rezultat final · marți, 18 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Merthyr Town
ÎVÎEV
Final2-2Pauză 1-1
Telford United
ÎÎVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
Merthyr Town 39%Egal 26%Telford United 35%

Merthyr Town 2-2 Telford United: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Merthyr Town 2-2 Telford United (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 26% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (52%). Scorul exact 2-2 avea 5,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (2-3) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Merthyr Townîn meciTelford United
2
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Merthyr Town vs Telford United

Merthyr Town marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8. Telford United marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,4.

~2,6goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
52%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Merthyr Townultimele 5Telford United
1,40
Puncte / meci
0,80
1,4
Goluri marcate / meci
0,6
0,8
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Merthyr Town și ultimele 5 Telford United, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Merthyr Town2-1-2

Î
Spennymoor Town - Merthyr Town15.08.26 · National League - Nord
2-1
V
Merthyr Town - Hednesford Town08.08.26 · National League - Nord
2-0
Î
Worcester - Merthyr Town01.08.26 · Amicale intercluburi
1-0
E
Bristol City U21 - Merthyr Town25.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
V
Merthyr Town - Briton Ferry Llansawel21.07.26 · Amicale intercluburi
3-0

Telford United1-1-3

Î
Worksop Town - Telford United15.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Telford United - Brackley Town08.08.26 · National League - Nord
1-2
V
Telford United - Walsall25.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
Î
Telford United - Crewe Alexandra21.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
E
Shifnal Town - Telford United18.07.26 · Amicale intercluburi
0-0

Întâlniri directe Merthyr Town - Telford United

Merthyr Town 1Egal 0Telford United 1
Î
Merthyr Town - Telford United27.01.2026 · pauză 0-2
1-4
V
Telford United - Merthyr Town04.11.2025 · pauză 1-3
2-4

V/E/Î din perspectiva Merthyr Town. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Merthyr Town - Telford United

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Merthyr Town2.3739% fără marjă
X · Egal3.6526% fără marjă
2 · Telford United2.6535% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.47
X2 1.43
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.12
Sub 2.5 2.35
Peste 2.5 1.50

Ambele marchează

GG Da 1.45
GG Nu 2.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.60
Pauză peste 1.5 2.17

Analiza de dinainte de meci

Merthyr Town - Telford United s-a jucat marți, 18 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Merthyr Town vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 4. În ultimele 5 meciuri, Telford United are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 3-7.

În ultimele 2 întâlniri directe, Merthyr Town a câștigat o dată, Telford United o dată. Au fost meciuri deschise, cu 5,5 goluri în medie. Ultima: Merthyr Town - Telford United 1-4, pe 27 ianuarie 2026.

La case, diferența e mică: Merthyr Town are cota 2.37, Telford United 2.65. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.50, iar GG la 1.45.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Merthyr Town și 1,1 pentru Telford United. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 46% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X merită privit: 72% în model, iar 1.47 plătește peste cota corectă de 1.39. Peste 1.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. La 1.12, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Merthyr Town - Telford United

Goluri estimate: 1,51 Merthyr Town și 1,11 Telford United, total 2,62. 1X2 în model: 46% · 26% · 28%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 52% (cotă corectă 1.92). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-112,2%1-011,0%2-19,2%2-08,3%0-18,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,1 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză1-1
Cornere2-3
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startMerthyr Town · 2.37
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Merthyr Town - Telford United?

S-a jucat marți, 18 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Merthyr Town - Telford United?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Merthyr Town - Telford United?

Pe Penydarren Park, în Merthyr Tydfil, marți, 18 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Merthyr Town - Telford United?

Niciuna clar: cotele erau 2.37 la gazde și 2.65 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Merthyr Town - Telford United?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →