Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Merthyr Town - Macclesfield

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Merthyr Town
ÎEEEÎ
Final2-1Pauză 0-0
Macclesfield
VVVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Merthyr Town 30%Egal 26%Macclesfield 44%

Merthyr Town 2-1 Macclesfield: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Merthyr Town 2-1 Macclesfield (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 26% pentru victoria lui Merthyr Town, iar cotele fără marjă 30%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 54%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 2-1 avea 6,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (7-5) și 3 cartonașe galbene (3-0).

Merthyr Townîn meciMacclesfield
7
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Merthyr Town vs Macclesfield

Merthyr Town marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,6. Macclesfield marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,6. La Macclesfield, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,9goluri estimate
54%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Merthyr Townultimele 5Macclesfield
0,60
Puncte / meci
2,60
1,2
Goluri marcate / meci
1,8
1,6
Goluri primite / meci
0,6
0
Victorii
4
60%
Peste 2,5 goluri
80%
100%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Merthyr Town și ultimele 5 Macclesfield, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Merthyr Town0-3-2

Î
Buxton - Merthyr Town31.08.26 · National League - Nord
2-1
E
Merthyr Town - Chorley29.08.26 · National League - Nord
1-1
E
South Shields - Merthyr Town22.08.26 · National League - Nord
1-1
E
Merthyr Town - Telford United18.08.26 · National League - Nord
2-2
Î
Spennymoor Town - Merthyr Town15.08.26 · National League - Nord
2-1

Macclesfield4-1-0

V
Macclesfield - Hebburn Town31.08.26 · National League - Nord
3-0
V
Darlington - Macclesfield29.08.26 · National League - Nord
1-2
V
Macclesfield - Brackley Town22.08.26 · National League - Nord
2-1
E
Spalding United - Macclesfield18.08.26 · National League - Nord
0-0
V
Macclesfield - Radcliffe15.08.26 · National League - Nord
2-1

Întâlniri directe Merthyr Town - Macclesfield

Merthyr Town 1Egal 0Macclesfield 1
Î
Merthyr Town - Macclesfield11.04.2026 · pauză 0-0
1-2
V
Macclesfield - Merthyr Town02.09.2025 · pauză 0-0
1-3

V/E/Î din perspectiva Merthyr Town. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Merthyr Town - Macclesfield

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Merthyr Town3.0530% fără marjă
X · Egal3.6026% fără marjă
2 · Macclesfield2.0744% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.72
X2 1.28
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.32
Peste 2.5 1.52

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.20

Analiza de dinainte de meci

Merthyr Town - Macclesfield s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Merthyr Town n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 6-8. Macclesfield n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 9 goluri și a primit 3. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Merthyr Town a câștigat o dată, Macclesfield o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Merthyr Town - Macclesfield 1-2, pe 11 aprilie 2026.

Macclesfield pleacă favorită, la cota 2.07. Egalul e la 3.60, iar Merthyr Town la 3.05. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.52, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Merthyr Town și 1,7 pentru Macclesfield. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Macclesfield are 50% în model, iar 2.07 e aproape de cota corectă (2.00). Peste 1.5 goluri: 78% în model, cota corectă ar fi 1.28. La 1.13, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Merthyr Town - Macclesfield

Goluri estimate: 1,15 Merthyr Town și 1,71 Macclesfield, total 2,86. 1X2 în model: 26% · 24% · 50%. Peste 2,5: 54% (cotă corectă 1.85). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
24%2
22%3
16%4
16%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 46% · peste 2,5: 54% (verde).

Scoruri probabile

1-111,3%0-19,8%1-29,6%0-28,4%1-06,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Merthyr Town. Merthyr Town a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,6 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-0
Cornere7-5
Cartonașe galbene3-0
Favorită la startMacclesfield · 2.07
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Merthyr Town - Macclesfield?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Merthyr Town - Macclesfield?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Merthyr Town - Macclesfield?

Pe Penydarren Park, în Merthyr Tydfil, sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Merthyr Town - Macclesfield?

Macclesfield pleca favorită, la cota 2.07. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Merthyr Town - Macclesfield?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →