Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · National League - Nord

Merthyr Town - Chorley

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

Anglia Am.National League - Nord · Anglia Am. Final
Merthyr Town
EEÎVÎ
Final1-1Pauză 0-1
Chorley
VVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Merthyr Town 44%Egal 26%Chorley 31%

Merthyr Town 1-1 Chorley: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Merthyr Town 1-1 Chorley (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 1-1 avea 11,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (10-4) și 2 cartonașe galbene (0-2).

Merthyr Townîn meciChorley
10
Cornere
4
0
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Merthyr Town vs Chorley

Merthyr Town marchează și primește câte 1,2 goluri pe meci. Chorley marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,6. La Chorley, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Merthyr Townultimele 5Chorley
1,00
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
1,2
1,2
Goluri primite / meci
1,6
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Merthyr Town și ultimele 5 Chorley, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Merthyr Town1-2-2

E
South Shields - Merthyr Town22.08.26 · National League - Nord
1-1
E
Merthyr Town - Telford United18.08.26 · National League - Nord
2-2
Î
Spennymoor Town - Merthyr Town15.08.26 · National League - Nord
2-1
V
Merthyr Town - Hednesford Town08.08.26 · National League - Nord
2-0
Î
Worcester - Merthyr Town01.08.26 · Amicale intercluburi
1-0

Chorley2-0-3

V
Chorley - Scarborough Athletic22.08.26 · National League - Nord
2-1
V
Marine - Chorley18.08.26 · National League - Nord
0-2
Î
South Shields - Chorley15.08.26 · National League - Nord
2-1
Î
Chorley - Chester08.08.26 · National League - Nord
1-2
Î
Chorley - Accrington Stanley25.07.26 · Amicale intercluburi
0-3

Întâlniri directe Merthyr Town - Chorley

Merthyr Town 1Egal 0Chorley 1
Î
Merthyr Town - Chorley07.02.2026 · pauză 2-2
2-3
V
Chorley - Merthyr Town25.10.2025 · pauză 0-1
0-2

V/E/Î din perspectiva Merthyr Town. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Merthyr Town - Chorley

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Merthyr Town2.1044% fără marjă
X · Egal3.5526% fără marjă
2 · Chorley3.0031% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.32
X2 1.63
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.12
Peste 2.5 1.62

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.30

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.50
Pauză peste 1.5 2.35

Analiza de dinainte de meci

Merthyr Town - Chorley s-a jucat sâmbătă, 29 august, în National League - Nord (Anglia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Merthyr Town are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 6-6. Chorley vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Merthyr Town a câștigat o dată, Chorley o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: Merthyr Town - Chorley 2-3, pe 7 februarie 2026.

Merthyr Town pleacă favorită, la cota 2.10. Egalul e la 3.55, iar Chorley la 3.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.62, iar GG la 1.55.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Merthyr Town și 1,3 pentru Chorley. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.32, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 77%. Cota de 1.16 e sub cea corectă (1.30) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Merthyr Town - Chorley

Goluri estimate: 1,51 Merthyr Town și 1,26 Chorley, total 2,77. 1X2 în model: 43% · 25% · 32%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,9%1-09,5%2-19,0%0-17,9%1-27,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Chorley. Chorley a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. Merthyr Town e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere10-4
Cartonașe galbene0-2
Favorită la startMerthyr Town · 2.10
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Merthyr Town - Chorley?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Merthyr Town - Chorley?

În National League - Nord (Anglia Am.).

Unde s-a jucat Merthyr Town - Chorley?

Pe Penydarren Park, în Merthyr Tydfil, sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Merthyr Town - Chorley?

Merthyr Town pleca favorită, la cota 2.10. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Merthyr Town - Chorley?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din National League - Nord

Toată liga →