Vineri16 octombrie
Live 9 Pune pont

IrakIrak · Stars League

Maysan SC – Diyala FC

Maysan SC
ÎEVÎÎ
20:30 Vineri, 16 octombrie
Diyala FC
EÎVEÎ
12.15 X2.95 23.25
1X1.25 X21.55 121.30

Ultimele 5 / 5: Maysan SC marchează 1.0 și primește 1.6. Diyala FC 1.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 42% · Egal 30% · Oaspete 28%

Goluri / meci

1.0 + 1.2

Peste 2.5

2.07 · forma 40% / 20%

GG

Da 1.82 · Nu 1.88

Analiză Maysan SC – Diyala FC

Maysan SC o primește pe Diyala FC vineri, 16 octombrie, ora 20:30 (ora României), în Stars League (Irak). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Maysan SC are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Diyala FC are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Maysan SC a câștigat 0, Diyala FC a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 09.04.2026, s-a terminat Diyala FC 1–0 Maysan SC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.15 / 2.95 / 3.25. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 42% pentru Maysan SC, 30% pentru egal și 28% pentru Diyala FC. Favorită e Maysan SC. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.07 și sub 2.5 la 1.66, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.88.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,40) și cele deduse din cote (1,38 – 1,08) și ajunge la 1,29 goluri estimate pentru Maysan SC și 1,24 pentru Diyala FC, adică 2,53 în total. Cu aceste valori, Maysan SC câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Diyala FC câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,7%.

Statistici-cheie
IndicatorMaysan SCDiyala FC
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-2-2
Puncte / meci0,801,00
Goluri marcate (medie)5 (1,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)8 (1,6)7 (1,4)
% Peste 2.540%20%
% GG60%60%
Victorii H2H (4 meciuri)03
Goluri estimate (model)1,291,24
Șanse de victorie (model)38%35%

Goluri estimate

1,29 – 1,24 · total 2,53

1X2 model

38% · 27% · 35%

Peste 2.5 model

47% · cotă corectă 2.13

GG model

52% · cotă corectă 1.92

Distribuția golurilor
8%0
20%1
25%2
22%3
14%4
11%5+

Sub 2.5: 53% · Peste 2.5: 47% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Maysan SC ↓ / Diyala FC →012345
0 8,0 9,9 6,1 2,5 0,8 0,2
1 10,3 12,7 7,9 3,3 1,0 0,3
2 6,6 8,2 5,1 2,1 0,7 0,2
3 2,9 3,5 2,2 0,9 0,3 0,1
4 0,9 1,1 0,7 0,3 0,1 0,0
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Maysan SC, coloane = goluri Diyala FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Maysan SC. Maysan SC primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Maysan SC e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Maysan SC 38%, egal 27%, Diyala FC 35%. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.31 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.2
1.6
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
20%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Maysan SC – Diyala FC?

Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 20:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Maysan SC – Diyala FC?

Meciul face parte din Stars League (Irak). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Maysan SC – Diyala FC?

Cotele 1X2 sunt 2.15 / 2.95 / 3.25. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Maysan SC, 30% egal și 28% pentru Diyala FC, cu Maysan SC favorită la cota 2.15.

Câte goluri se așteaptă în Maysan SC – Diyala FC?

Modelul nostru estimează 2,53 goluri (1,29 pentru Maysan SC, 1,24 pentru Diyala FC). Peste 2.5 goluri are 47%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Stars League
16.10
18:00
Karbalaa – Al-Garaf 2.702.57
16.10
18:00
Newroz SC – Al Minaa 1.903.80
16.10
20:30
Al Kahraba – Al Talaba 2.672.60
17.10
18:00
Al Jolan – Duhok 3.402.05
17.10
20:30
Al Quwa Al Jawiya – Al Karma 2.702.47
10.10
20:30
Al Karma – Al Karkh 3–2