Joi22 octombrie
Live 13 Pune pont

AngliaAnglia · Premier League

Manchester City - Bournemouth

Statistici și rezultat final · duminică, 23 august

AngliaPremier League · Anglia Final
Manchester City
ÎVVEÎ
Final2-1Pauză 0-1
Bournemouth
ÎEVVV
Șanse înainte de start, după cote
Manchester City 65%Egal 20%Bournemouth 15%

Manchester City 2-1 Bournemouth: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Manchester City 2-1 Bournemouth (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 38% pentru victoria lui Manchester City, iar cotele fără marjă 65%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 4,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 76%), iar GG a ieșit (75%). Scorul exact 2-1 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (8-3) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Manchester Cityîn meciBournemouth
8
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Manchester City vs Bournemouth

Manchester City marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. Bournemouth marchează 4,4 goluri pe meci și primește 1,6. La Bournemouth, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Manchester City 4, egal 0, Bournemouth 1.

~4,0goluri estimate
76%peste 2,5 goluri
75%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Manchester Cityultimele 5Bournemouth
1,40
Puncte / meci
2,00
1,6
Goluri marcate / meci
4,4
1,6
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
100%
4
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Manchester City și ultimele 5 Bournemouth, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Manchester City2-1-2

Î
Arsenal - Manchester City16.08.26 · FA Community Shield
3-0
V
Manchester City - Atletico Madrid09.08.26 · Amicale intercluburi
3-1
V
K-League Allstars - Manchester City05.08.26 · Amicale intercluburi
1-3
E
Manchester City - Inter Milano01.08.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Manchester City - Aston Villa24.05.26 · Premier League
1-2

Bournemouth3-1-1

Î
Mainz - Bournemouth15.08.26 · Amicale intercluburi
2-1
E
Betis - Bournemouth08.08.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Bournemouth - Genoa04.08.26 · Amicale intercluburi
10-1
V
Bournemouth - Augsburg30.07.26 · Amicale intercluburi
5-2
V
Bournemouth - St.Pauli24.07.26 · Amicale intercluburi
4-1

Întâlniri directe Manchester City - Bournemouth

Manchester City 4Egal 0Bournemouth 1
V
Manchester City - Bournemouth02.11.2025 · pauză 2-1
3-1
V
Manchester City - Bournemouth20.05.2025 · pauză 2-0
3-1
V
Bournemouth - Manchester City30.03.2025 · pauză 1-0
1-2
Î
Bournemouth - Manchester City02.11.2024 · pauză 1-0
2-1
V
Bournemouth - Manchester City24.02.2024 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Manchester City. 4 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Manchester City - Bournemouth

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Manchester City1.4765% fără marjă
X · Egal4.7520% fără marjă
2 · Bournemouth6.5015% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.14
X2 2.75
12 1.18

Goluri

Peste 1.5 1.13
Sub 2.5 2.80
Peste 2.5 1.44

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.30

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.77
Pauză peste 1.5 2.07

Cornere

Sub 9.5 2.50
Peste 9.5 1.49

Analiza de dinainte de meci

Manchester City - Bournemouth s-a jucat duminică, 23 august, în Premier League (Anglia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Manchester City vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Bournemouth are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 22-8. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Manchester City a câștigat de 4 ori, Bournemouth o dată. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Manchester City - Bournemouth 3-1, pe 2 noiembrie 2025.

Casele o dau favorită pe Manchester City, la 1.47, cu egalul la 4.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 65% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.44, iar GG la 1.60.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,0 pentru Manchester City și 2,0 pentru Bournemouth. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 38% la victorie, față de 65%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Manchester City are 38%, Bournemouth 41%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 76%. Cota de 1.44 e peste cea corectă (1.32). Ambele marchează (GG) merită privit: 75% în model, iar 1.60 plătește peste cota corectă de 1.33. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Alte analize din duminică, 23 august, cu rezultatele

Probabilități Manchester City - Bournemouth

Goluri estimate: 1,97 Manchester City și 2,03 Bournemouth, total 4,00. 1X2 în model: 38% · 21% · 41%. Peste 2,5: 76% (cotă corectă 1.32). GG: 75% (cotă corectă 1.33). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 24% · peste 2,5: 76% (verde).

Scoruri probabile

1-27,4%1-17,3%2-27,3%2-17,2%1-35,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Manchester City. Manchester City a primit 8 goluri în ultimele 5 partide.
  • Apărare vulnerabilă: Bournemouth. Bournemouth a primit 8 goluri în ultimele 5 partide.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,6 goluri, după cote 3,4. Modelul ia media celor două.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 3,0 goluri, iar modelul estimează acum 4,0.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final2-1
Pauză0-1
Cornere8-3
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startManchester City · 1.47
Goluri estimate~4,0
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Manchester City - Bournemouth?

S-a jucat duminică, 23 august, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Manchester City - Bournemouth?

În Premier League (Anglia).

Unde s-a jucat Manchester City - Bournemouth?

Pe Etihad Stadium, în Manchester, duminică, 23 august, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în Manchester City - Bournemouth?

Manchester City pleca favorită, la cota 1.47. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Manchester City - Bournemouth?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,0.

Alte meciuri din Premier League

Toată liga →