Maharlika Manila – Davao Aguilas
Ultimele 5 / 5: Maharlika Manila marchează 2.4 și primește 0.8. Davao Aguilas 2.0 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 23% · Oaspete 36%
Goluri / meci
2.4 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 40% / 60%
GG
—
Analiză Maharlika Manila – Davao Aguilas
Maharlika Manila o primește pe Davao Aguilas duminică, 18 octombrie, ora 12:45 (ora României), în PFL (Filipine). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Maharlika Manila are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 4 goluri primite (2,4 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Davao Aguilas are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 4 goluri primite (2,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Maharlika Manila a câștigat 3, Davao Aguilas a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 6. Ultima întâlnire, pe 29.03.2026, s-a terminat Maharlika Manila 2–0 Davao Aguilas.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.20 / 4.00 / 2.50. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 41% pentru Maharlika Manila, 23% pentru egal și 36% pentru Davao Aguilas. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Maharlika Manila și 1,40 pentru Davao Aguilas, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Maharlika Manila câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Davao Aguilas câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%.
| Indicator | Maharlika Manila | Davao Aguilas |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 3 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,40 |
| Șanse de victorie (model) | 42% | 34% |
Goluri estimate
1,60 – 1,40 · total 3,00
1X2 model
42% · 24% · 34%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| Maharlika M. ↓ / Davao Aguil. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 7,0 | 4,9 | 2,3 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 8,0 | 11,2 | 7,8 | 3,6 | 1,3 | 0,4 |
| 2 | 6,4 | 8,9 | 6,2 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 3,4 | 4,8 | 3,3 | 1,6 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 1,4 | 1,9 | 1,3 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Maharlika Manila, coloane = goluri Davao Aguilas.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Maharlika Manila 42%, egal 24%, Davao Aguilas 34%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.03.26 | Maharlika Manila – Davao Aguilas | — | 2–0 |
| 29.03.26 | Maharlika Manila – Davao Aguilas | 1–0 | 2–0 |
| 04.10.25 | Davao Aguilas – Maharlika Manila | — | 2–1 |
| 02.03.25 | Maharlika Manila – Davao Aguilas | 0–1 | 0–4 |
| 01.02.25 | Davao Aguilas – Maharlika Manila | 0–1 | 0–2 |
| 30.06.24 | Davao Aguilas – Maharlika Manila | 4–0 | 8–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Maharlika Manila – Davao Aguilas?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Maharlika Manila – Davao Aguilas?
Meciul face parte din PFL (Filipine). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Maharlika Manila – Davao Aguilas?
Cotele 1X2 sunt 2.20 / 4.00 / 2.50. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Maharlika Manila, 23% egal și 36% pentru Davao Aguilas, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Maharlika Manila – Davao Aguilas?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,60 pentru Maharlika Manila, 1,40 pentru Davao Aguilas). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.