Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

IsraelIsrael · Cupa Ligii

Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem

Statistici și rezultat final · luni, 17 august

IsraelCupa Ligii · Israel Final
Maccabi Haifa
VVÎÎE
Final0-1Pauză 0-0
Hapoel Jerusalem
VEVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Maccabi Haifa 61%Egal 22%Hapoel Jerusalem 17%

Maccabi Haifa 0-1 Hapoel Jerusalem: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Maccabi Haifa 0-1 Hapoel Jerusalem (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 32% pentru victoria lui Hapoel Jerusalem, iar cotele fără marjă 17%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 3,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG n-a ieșit (NG avea 36%). Scorul exact 0-1 avea 5,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (6-0) și 7 cartonașe galbene (3-4).

Maccabi Haifaîn meciHapoel Jerusalem
6
Cornere
0
3
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Maccabi Haifa vs Hapoel Jerusalem

Maccabi Haifa marchează 2,0 goluri pe meci și primește 2,2. Hapoel Jerusalem marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,2. La Maccabi Haifa, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Maccabi Haifa 0, egal 4, Hapoel Jerusalem 0.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Maccabi Haifaultimele 5Hapoel Jerusalem
1,40
Puncte / meci
2,00
2,0
Goluri marcate / meci
1,8
2,2
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Maccabi Haifa și ultimele 5 Hapoel Jerusalem, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Maccabi Haifa2-1-2

V
Bnei Sakhnin - Maccabi Haifa08.08.26 · Cupa Ligii
0-1
V
Maccabi Haifa - Ironi Tiberias04.08.26 · Cupa Ligii
4-2
Î3-0
Î
Maccabi Haifa - Hapoel Haifa25.07.26 · Cupa Ligii
2-3
E
Maccabi Haifa - Paksi08.07.26 · Amicale intercluburi
3-3

Hapoel Jerusalem3-1-1

V
Hapoel Jerusalem - Hapoel Petah Tikva09.08.26 · Cupa Ligii
3-1
E
Hapoel Ramat Gan - Hapoel Jerusalem05.08.26 · Cupa Ligii
2-2
V
Hapoel Jerusalem - Maccabi Petah Tikva02.08.26 · Cupa Ligii
1-0
Î
Maccabi Netanya - Hapoel Jerusalem25.07.26 · Cupa Ligii
3-1
V
Gornik Leczna - Hapoel Jerusalem19.07.26 · Amicale intercluburi
0-2

Întâlniri directe Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem

Maccabi Haifa 0Egal 4Hapoel Jerusalem 0
E
Hapoel Jerusalem - Maccabi Haifa07.02.2026 · pauză 1-0
1-1
E
Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem01.11.2025 · pauză 0-0
2-2
E
Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem17.02.2025 · pauză 0-2
3-3
E
Hapoel Jerusalem - Maccabi Haifa08.11.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Maccabi Haifa. 2 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Maccabi Haifa1.5061% fără marjă
X · Egal4.1522% fără marjă
2 · Hapoel Jerusalem5.3517% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.18
X2 1.95
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.70

Ambele marchează

GG Da 1.68
GG Nu 2.05

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.40

Cornere

Sub 9.5 1.70
Peste 9.5 2.05

Analiza de dinainte de meci

Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem s-a jucat luni, 17 august, în Cupa Ligii (Israel). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Maccabi Haifa vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Hapoel Jerusalem are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 9-6.

În ultimele 4 întâlniri directe, Maccabi Haifa a câștigat niciodată, Hapoel Jerusalem niciodată, iar patru meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Hapoel Jerusalem - Maccabi Haifa 1-1, pe 7 februarie 2026.

Casele o dau favorită pe Maccabi Haifa, la 1.50, cu egalul la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.70, iar GG la 1.68.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Maccabi Haifa și 1,5 pentru Hapoel Jerusalem. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 45% la victorie, față de 61%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 68% în model, dar la 1.18 plătește sub cota corectă de 1.47. Peste 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Casele dau 1.70, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 64%. Cota de 1.68 e peste cea corectă (1.56). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem

Goluri estimate: 1,77 Maccabi Haifa și 1,46 Hapoel Jerusalem, total 3,23. 1X2 în model: 45% · 23% · 32%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,2%2-19,0%1-27,5%1-07,0%2-26,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Maccabi Haifa. Maccabi Haifa a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,6 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere6-0
Cartonașe galbene3-4
Favorită la startMaccabi Haifa · 1.50
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem?

S-a jucat luni, 17 august, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem?

În Cupa Ligii (Israel).

Unde s-a jucat Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem?

Pe Stadion Sammy Ofer, în Haifa, luni, 17 august, ora 20:00 (ora României).

Cine era favorită în Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem?

Maccabi Haifa pleca favorită, la cota 1.50. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Maccabi Haifa - Hapoel Jerusalem?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.