Luxemburg · Promotion d'Honneur
Luxembourg City – Mamer 32
Ultimele 5 / 5: Luxembourg City marchează 2.0 și primește 2.4. Mamer 32 1.8 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 24% · Egal 22% · Oaspete 53%
Goluri / meci
2.0 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză Luxembourg City – Mamer 32
Luxembourg City o primește pe Mamer 32 duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Promotion d'Honneur (Luxemburg). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Luxembourg City are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 12 goluri primite (2,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Mamer 32 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mamer 32 stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Luxembourg City a câștigat 1, Mamer 32 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 18.05.2025, s-a terminat Luxembourg City 1–0 Mamer 32.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.70 / 4.00 / 1.69. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 24% pentru Luxembourg City, 22% pentru egal și 53% pentru Mamer 32. Favorită e Mamer 32.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Luxembourg City și 2,10 pentru Mamer 32, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Luxembourg City câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Mamer 32 câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,3%.
| Indicator | Luxembourg City | Mamer 32 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,00 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,40 | 2,10 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 54% |
Goluri estimate
1,40 – 2,10 · total 3,50
1X2 model
25% · 21% · 54%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| Luxembourg . ↓ / Mamer 32 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 6,3 | 6,7 | 4,7 | 2,4 | 1,0 |
| 1 | 4,2 | 8,9 | 9,3 | 6,5 | 3,4 | 1,4 |
| 2 | 3,0 | 6,2 | 6,5 | 4,6 | 2,4 | 1,0 |
| 3 | 1,4 | 2,9 | 3,0 | 2,1 | 1,1 | 0,5 |
| 4 | 0,5 | 1,0 | 1,1 | 0,7 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,1 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Luxembourg City, coloane = goluri Mamer 32.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Luxembourg City. Luxembourg City primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Mamer 32 are 54% în model (cotă corectă 1.85), dar cota 1.69 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.05.25 | Luxembourg City – Mamer 32 | — | 1–0 |
| 08.12.24 | Mamer 32 – Luxembourg City | — | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Luxembourg City – Mamer 32?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Luxembourg City – Mamer 32?
Meciul face parte din Promotion d'Honneur (Luxemburg). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Luxembourg City – Mamer 32?
Cotele 1X2 sunt 3.70 / 4.00 / 1.69. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru Luxembourg City, 22% egal și 53% pentru Mamer 32, cu Mamer 32 favorită la cota 1.69.
Câte goluri se așteaptă în Luxembourg City – Mamer 32?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,40 pentru Luxembourg City, 2,10 pentru Mamer 32). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–2.