Duminică18 octombrie
Live 108 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Nacional

Los Andes - Ferro Carril Oeste

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

ArgentinaPrimera Nacional · Argentina Final
Los Andes
ÎEVÎÎ
Final1-2Pauză 0-1
Ferro Carril Oeste
ÎÎVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Los Andes 34%Egal 34%Ferro Carril Oeste 32%

Los Andes 1-2 Ferro Carril Oeste: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Los Andes 1-2 Ferro Carril Oeste (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui Ferro Carril Oeste, iar cotele fără marjă 32%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 34%), iar GG a ieșit (41%). Scorul exact 1-2 avea 6,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (6-2) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Los Andesîn meciFerro Carril Oeste
6
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Los Andes vs Ferro Carril Oeste

Los Andes marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Ferro Carril Oeste marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,6. Ultimele 3 întâlniri directe: Los Andes 1, egal 0, Ferro Carril Oeste 2.

~2,1goluri estimate
34%peste 2,5 goluri
41%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Los Andesultimele 5Ferro Carril Oeste
0,80
Puncte / meci
1,80
0,8
Goluri marcate / meci
1,2
1,0
Goluri primite / meci
1,6
1
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Los Andes și ultimele 5 Ferro Carril Oeste, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Los Andes1-1-3

Î
Central Norte Salta - Los Andes02.08.26 · Primera Nacional
1-0
E
Los Andes - Deportivo Madryn26.07.26 · Primera Nacional
0-0
V
Los Andes - Ciudad Bolivar11.07.26 · Primera Nacional
3-1
Î
Almirante Brown - Los Andes04.07.26 · Primera Nacional
1-0
Î
Deportivo Madryn - Los Andes21.06.26 · Primera Nacional
2-1

Ferro Carril Oeste3-0-2

Î
Ferro Carril Oeste - Godoy Cruz01.08.26 · Primera Nacional
1-3
Î
Deportivo Moron - Ferro Carril Oeste26.07.26 · Primera Nacional
4-0
V
Ferro Carril Oeste - Colon de Santa Fe18.07.26 · Primera Nacional
2-0
V
CA San Miguel - Ferro Carril Oeste11.07.26 · Primera Nacional
0-1
V
Ferro Carril Oeste - San Telmo05.07.26 · Primera Nacional
2-1

Întâlniri directe Los Andes - Ferro Carril Oeste

Los Andes 1Egal 0Ferro Carril Oeste 2
V
Ferro Carril Oeste - Los Andes22.03.2026 · pauză 0-1
0-2
Î
Los Andes - Ferro Carril Oeste28.09.2025 · pauză 0-1
0-1
Î
Ferro Carril Oeste - Los Andes24.05.2025 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Los Andes. 0 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Los Andes - Ferro Carril Oeste

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Los Andes2.7234% fără marjă
X · Egal2.7234% fără marjă
2 · Ferro Carril Oeste2.9532% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.35
X2 1.44
12 1.42

Goluri

Peste 1.5 1.76
Sub 2.5 1.28
Peste 2.5 3.35

Ambele marchează

GG Da 2.57
GG Nu 1.45

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.16
Pauză peste 1.5 4.55

Cornere

Sub 9.5 1.51
Peste 9.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Los Andes - Ferro Carril Oeste s-a jucat duminică, 9 august, în Primera Nacional (Argentina). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Los Andes vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 5. În ultimele 5 meciuri, Ferro Carril Oeste are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 6-8.

În ultimele 3 întâlniri directe, Los Andes a câștigat o dată, Ferro Carril Oeste de 2 ori. Au fost meciuri strânse, cu 1,7 goluri în medie. Ultima: Ferro Carril Oeste - Los Andes 0-2, pe 22 martie 2026.

La case, diferența e mică: Los Andes are cota 2.72, Ferro Carril Oeste 2.95. La goluri, peste 2.5 e cotat la 3.35, iar GG la 2.57.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,1 pentru Los Andes și 1,0 pentru Ferro Carril Oeste. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Los Andes are 37%, Ferro Carril Oeste 33%. Sub 2.5 goluri are 66% în model, dar la 1.28 plătește sub cota corectă de 1.52. Nu marchează ambele (NG): 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. La 1.45, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Los Andes - Ferro Carril Oeste

Goluri estimate: 1,07 Los Andes și 0,99 Ferro Carril Oeste, total 2,06. 1X2 în model: 37% · 30% · 33%. Peste 2,5: 34% (cotă corectă 2.94). GG: 41% (cotă corectă 2.44). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

13%0
26%1
27%2
19%3
9%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 66% · peste 2,5: 34% (verde).

Scoruri probabile

1-013,6%1-113,5%0-012,7%0-112,6%2-07,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ferro Carril Oeste. Ferro Carril Oeste a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 30%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză0-1
Cornere6-2
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startLos Andes · 2.72
Goluri estimate~2,1
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Los Andes - Ferro Carril Oeste?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 20:30 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Los Andes - Ferro Carril Oeste?

În Primera Nacional (Argentina).

Unde s-a jucat Los Andes - Ferro Carril Oeste?

Pe Stadionul Eduardo Gallardon, în Lomas de Zamora, Provincia de Buenos Aires, duminică, 9 august, ora 20:30 (ora României).

Cine era favorită în Los Andes - Ferro Carril Oeste?

Niciuna clar: cotele erau 2.72 la gazde și 2.95 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Los Andes - Ferro Carril Oeste?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.

Alte meciuri din Primera Nacional

Toată liga →