Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Lorient - Nantes

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

Amicale intercluburi Final
Lorient
VÎVEÎ
Final1-0Pauză 1-0
Nantes
VEÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Lorient 44%Egal 29%Nantes 27%

Lorient 1-0 Nantes: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Lorient 1-0 Nantes (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 37% pentru victoria lui Lorient, iar cotele fără marjă 44%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG n-a ieșit (NG avea 44%). Scorul exact 1-0 avea 8,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (1-4) și 4 cartonașe galbene (0-4).

Lorientîn meciNantes
1
Cornere
4
0
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Lorient vs Nantes

Lorient marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,6. Nantes marchează 1,8 goluri pe meci și primește 0,6. La Lorient, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Lorient 1, egal 2, Nantes 1.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Lorientultimele 5Nantes
1,40
Puncte / meci
1,40
2,0
Goluri marcate / meci
1,8
1,6
Goluri primite / meci
0,6
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Lorient și ultimele 5 Nantes, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Lorient2-1-2

V
Concarneau - Lorient11.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
Î
Lorient - Le Havre17.05.26 · Ligue 1
0-2
V
Metz - Lorient10.05.26 · Ligue 1
0-4
E
PSG - Lorient02.05.26 · Ligue 1
2-2
Î
Lorient - Strasbourg26.04.26 · Ligue 1
2-3

Nantes2-1-2

V
Fleury - Nantes11.07.26 · Amicale intercluburi
0-5
E
Nantes - Toulouse17.05.26 · Ligue 1
0-0
Î
Lens - Nantes08.05.26 · Ligue 1
1-0
V
Nantes - Olympique Marseille02.05.26 · Ligue 1
3-0
Î
Rennes - Nantes26.04.26 · Ligue 1
2-1

Întâlniri directe Lorient - Nantes

Lorient 1Egal 2Nantes 1
V
Lorient - Nantes31.01.2026 · pauză 1-0
2-1
E
Nantes - Lorient23.11.2025 · pauză 0-1
1-1
E
Nantes - Lorient07.08.2024 · pauză 1-0
1-1
Î
Lorient - Nantes24.02.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Lorient. 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Lorient - Nantes

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Lorient2.1044% fără marjă
X · Egal3.1529% fără marjă
2 · Nantes3.4027% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.17
X2 1.92
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.28
Sub 2.5 1.76
Peste 2.5 1.95

Ambele marchează

GG Da 1.90
GG Nu 1.82

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.36
Pauză peste 1.5 2.72

Analiza de dinainte de meci

Lorient - Nantes s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Lorient vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Nantes are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 9-3.

În ultimele 4 întâlniri directe, Lorient a câștigat o dată, Nantes o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Lorient - Nantes 2-1, pe 31 ianuarie 2026.

Casele o dau favorită pe Lorient, la 2.10, cu egalul la 3.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.95, iar GG la 1.90.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Lorient și 1,4 pentru Nantes. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 37% la victorie, față de 44%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Lorient are 37%, Nantes 38%. Peste 1.5 goluri are 77% în model, iar 1.28 e aproape de cota corectă (1.30). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Lorient - Nantes

Goluri estimate: 1,38 Lorient și 1,40 Nantes, total 2,78. 1X2 în model: 37% · 25% · 38%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-112,0%0-18,7%1-08,6%1-28,4%2-18,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Lorient. Lorient a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere1-4
Cartonașe galbene0-4
Favorită la startLorient · 2.10
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Lorient - Nantes?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Lorient - Nantes?

În Amicale intercluburi.

Cine era favorită în Lorient - Nantes?

Lorient pleca favorită, la cota 2.10. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Lorient - Nantes?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →