Luni19 octombrie
Live 22 Pune pont

Suedia Am.Suedia Am. · Elitettan (F)

Linkopings (F) - Umea IK (F)

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 17 octombrie

Suedia Am.Elitettan (F) · Suedia Am. Final
Linkopings (F)
ÎEÎVÎ
Final0-0Pauză 0-0
Umea IK (F)
VVVVV
Șanse înainte de start, după cote
Linkopings (F) 42%Egal 27%Umea IK (F) 31%

Linkopings (F) 0-0 Umea IK (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Linkopings (F) 0-0 Umea IK (F) (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 16% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 0 goluri, față de 3,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 27%), iar GG n-a ieșit (NG avea 38%). Scorul exact 0-0 avea 2,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (6-5) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Linkopings (F)în meciUmea IK (F)
6
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Linkopings (F) vs Umea IK (F)

Linkopings (F) marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Umea IK (F) marchează 3,4 goluri pe meci și primește 0,8. La Linkopings (F), 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Linkopings (F)ultimele 5Umea IK (F)
0,80
Puncte / meci
3,00
1,4
Goluri marcate / meci
3,4
2,0
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
5
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Linkopings (F) și ultimele 5 Umea IK (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Linkopings (F)1-1-3

Î
Jitex BK (F) - Linkopings (F)02.10.26 · Elitettan (F)
2-1
E
Linkopings (F) - IFK Norrkoping (F)29.09.26 · Cupa (F)
2-2
Î
Orebro SK Soder (F) - Linkopings (F)25.09.26 · Elitettan (F)
2-0
V
Linkopings (F) - Husqvarna (F)18.09.26 · Elitettan (F)
2-1
Î
Linkopings (F) - If Elfsborg (F)12.09.26 · Elitettan (F)
2-3

Umea IK (F)5-0-0

V
Umea IK (F) - Husqvarna (F)04.10.26 · Elitettan (F)
2-0
V
Sandvikens IF (F) - Umea IK (F)26.09.26 · Elitettan (F)
1-2
V
Sandvikens IF (F) - Umea IK (F)23.09.26 · Cupa (F)
2-6
V
Umea IK (F) - Enskede IK (F)20.09.26 · Elitettan (F)
5-1
V
Hacken Academy (F) - Umea IK (F)12.09.26 · Elitettan (F)
0-2

Întâlniri directe Linkopings (F) - Umea IK (F)

Linkopings (F) 1Egal 0Umea IK (F) 0
V
Umea IK (F) - Linkopings (F)14.06.2026 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Linkopings (F). 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Linkopings (F) - Umea IK (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de dinainte de start

1 · Linkopings (F)2.1542% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Umea IK (F)2.9031% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă

Șansă dublă

1X 1.26
X2 1.65
12 1.22

Analiza de dinainte de meci

Linkopings (F) - Umea IK (F) s-a jucat sâmbătă, 17 octombrie, în Elitettan (F) (Suedia Am.). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Linkopings (F) are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Umea IK (F) n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: cinci victorii. A marcat 17 goluri și a primit 4.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Umea IK (F) - Linkopings (F) 1-2, pe 14 iunie 2026.

Linkopings (F) pleacă favorită, la cota 2.15. Egalul e la 3.35, iar Umea IK (F) la 2.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,1 pentru Linkopings (F) și 2,7 pentru Umea IK (F). Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 13% la victorie, față de 42%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Umea IK (F), modelul calculează 71%. Cota de 2.90 e peste cea corectă (1.41). Peste 2.5 goluri: 73% în model, adică o cotă corectă de 1.37. Ambele marchează (GG): 62% în model, adică o cotă corectă de 1.61. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Alte analize din sâmbătă, 17 octombrie, cu rezultatele

Probabilități Linkopings (F) - Umea IK (F)

Goluri estimate: 1,10 Linkopings (F) și 2,70 Umea IK (F), total 3,80. 1X2 în model: 13% · 16% · 71%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

1-29,0%0-28,2%1-38,1%0-37,3%1-16,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Linkopings (F). Linkopings (F) a primit 10 goluri în ultimele 5 partide.
  • Favorit fără formă. Linkopings (F) e favorită, dar a câștigat un singur meci din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2, peste media obișnuită.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final0-0
Pauză0-0
Cornere6-5
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startLinkopings (F) · 2.15
Goluri estimate~3,8
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Linkopings (F) - Umea IK (F)?

S-a jucat sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 0-0.

În ce competiție s-a jucat Linkopings (F) - Umea IK (F)?

În Elitettan (F) (Suedia Am.).

Cine era favorită în Linkopings (F) - Umea IK (F)?

Linkopings (F) pleca favorită, la cota 2.15. Meciul s-a terminat 0-0.

Câte goluri s-au marcat în Linkopings (F) - Umea IK (F)?

Niciunul: meciul s-a terminat 0-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din Elitettan (F)

Toată liga →