Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

Irlanda de NordIrlanda de Nord · Premiership

Linfield - Cliftonville

Statistici și rezultat final · vineri, 21 august

Irlanda de NordPremiership · Irlanda de Nord Final
Linfield
VÎVVÎ
Final1-0Pauză 0-0
Cliftonville
VVÎVV
Șanse înainte de meci, după cote
Linfield 52%Egal 24%Cliftonville 24%

Linfield 1-0 Cliftonville: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Linfield 1-0 Cliftonville (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 41% pentru victoria lui Linfield, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 3,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 42%), iar GG n-a ieșit (NG avea 39%). Scorul exact 1-0 avea 7,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (5-5) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Linfieldîn meciCliftonville
5
Cornere
5
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Linfield vs Cliftonville

Linfield marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,4. Cliftonville marchează 2,2 goluri pe meci și primește 0,8. La Cliftonville, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Linfield 2, egal 3, Cliftonville 3.

~3,0goluri estimate
58%peste 2,5 goluri
61%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Linfieldultimele 5Cliftonville
1,80
Puncte / meci
2,40
2,0
Goluri marcate / meci
2,2
1,4
Goluri primite / meci
0,8
3
Victorii
4
60%
Peste 2,5 goluri
100%
40%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Linfield și ultimele 5 Cliftonville, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Linfield3-0-2

V
Linfield - Glentoran15.08.26 · Premiership
2-1
Î
Linfield - Ballymena United08.08.26 · Premiership
0-3
V
Dollingstown - Linfield28.07.26 · Amicale intercluburi
1-7
V
Limavady United - Linfield24.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
Î
Linfield - Doncaster Rovers18.07.26 · Amicale intercluburi
0-2

Cliftonville4-0-1

V
Bangor FC - Cliftonville15.08.26 · Premiership
0-3
V
Cliftonville - Crusaders07.08.26 · Premiership
2-1
Î
Cliftonville - Alvechurch25.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
V
Cliftonville - Warrenpoint Town21.07.26 · Amicale intercluburi
2-1
V
Cliftonville - Moyola Park14.07.26 · Amicale intercluburi
3-0

Întâlniri directe Linfield - Cliftonville

Linfield 2Egal 3Cliftonville 3
Î
Linfield - Cliftonville25.04.2026 · pauză 1-2
1-2
Î
Cliftonville - Linfield01.03.2026 · pauză 0-0
2-0
E
Cliftonville - Linfield02.11.2025 · pauză 0-0
0-0
V
Linfield - Cliftonville24.08.2025 · pauză 1-0
1-0
V
Linfield - Cliftonville25.01.2025 · pauză 0-0
2-1
Î
Linfield - Cliftonville26.10.2024 · pauză 1-0
1-2
E
Cliftonville - Linfield17.09.2024 · pauză 0-0
0-0
E
Linfield - Cliftonville04.05.2024 · pauză 1-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Linfield. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Linfield - Cliftonville

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Linfield1.7552% fără marjă
X · Egal3.8524% fără marjă
2 · Cliftonville3.8524% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.23
X2 1.80
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.20
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.71

Ambele marchează

GG Da 1.66
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.45

Cornere

Sub 9.5 2.02
Peste 9.5 1.70

Analiza de dinainte de meci

Linfield - Cliftonville s-a jucat vineri, 21 august, în Premiership (Irlanda de Nord). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Linfield vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Cliftonville are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 11-4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Linfield a câștigat de 2 ori, Cliftonville de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,8 goluri în medie. Ultima: Linfield - Cliftonville 1-2, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Linfield, la 1.75, cu egalul la 3.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.71, iar GG la 1.66.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Linfield și 1,5 pentru Cliftonville. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 41% la victorie, față de 52%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Linfield are 41%, Cliftonville 35%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 58%. Cota de 1.71 e corectă, fără plus. Ambele marchează (GG) are 61% în model, iar 1.66 e aproape de cota corectă (1.64). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Linfield - Cliftonville

Goluri estimate: 1,57 Linfield și 1,45 Cliftonville, total 3,02. 1X2 în model: 41% · 24% · 35%. Peste 2,5: 58% (cotă corectă 1.72). GG: 61% (cotă corectă 1.64). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 42% · peste 2,5: 58% (verde).

Scoruri probabile

1-111,1%2-18,7%1-28,1%1-07,7%0-17,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,8 goluri, iar modelul estimează acum 3,0.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză0-0
Cornere5-5
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startLinfield · 1.75
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Linfield - Cliftonville?

S-a jucat vineri, 21 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Linfield - Cliftonville?

În Premiership (Irlanda de Nord).

Unde s-a jucat Linfield - Cliftonville?

Pe Windsor Park, în Belfast, vineri, 21 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Linfield - Cliftonville?

Linfield pleca favorită, la cota 1.75. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Linfield - Cliftonville?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Premiership

Toată liga →