Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

Irlanda de NordIrlanda de Nord · Premiership

Linfield - Ballymena United

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Irlanda de NordPremiership · Irlanda de Nord Final
Linfield
VVÎEÎ
Final0-3Pauză 0-1
Ballymena United
EEVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Linfield 57%Egal 24%Ballymena United 19%

Linfield 0-3 Ballymena United: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Linfield 0-3 Ballymena United (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui Ballymena United, iar cotele fără marjă 19%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 57%), iar GG n-a ieșit (NG avea 40%). Scorul exact 0-3 avea 2,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (7-3) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Linfieldîn meciBallymena United
7
Cornere
3
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Linfield vs Ballymena United

Linfield marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,4. Ballymena United marchează 2,2 goluri pe meci și primește 0,8. Ultimele 8 întâlniri directe: Linfield 6, egal 1, Ballymena United 1.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Linfieldultimele 5Ballymena United
1,40
Puncte / meci
2,20
2,0
Goluri marcate / meci
2,2
1,4
Goluri primite / meci
0,8
2
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
60%
6
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Linfield și ultimele 5 Ballymena United, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Linfield2-1-2

V
Dollingstown - Linfield28.07.26 · Amicale intercluburi
1-7
V
Limavady United - Linfield24.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
Î
Linfield - Doncaster Rovers18.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
E
Linfield - Nomme Kalju16.07.26 · Uefa Europa Conference League
2-2
Î
Linfield - Aberdeen11.07.26 · Amicale intercluburi
0-2

Ballymena United3-2-0

E
Glenavon - Ballymena United01.08.26 · Amicale intercluburi
1-1
E
Annagh United - Ballymena United01.08.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
Carrick Rangers - Ballymena United24.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
V
Ballyclare Comrades - Ballymena United11.07.26 · Amicale intercluburi
0-2
V
Moyola Park - Ballymena United10.07.26 · Amicale intercluburi
1-3

Întâlniri directe Linfield - Ballymena United

Linfield 6Egal 1Ballymena United 1
V
Linfield - Ballymena United31.01.2026 · pauză 1-0
2-1
V
Linfield - Ballymena United28.01.2026 · pauză 1-0
1-0
V
Linfield - Ballymena United25.10.2025 · pauză 1-0
2-1
Î
Ballymena United - Linfield16.09.2025 · pauză 1-0
1-0
E
Ballymena United - Linfield07.02.2025 · pauză 1-1
2-2
V
Linfield - Ballymena United09.11.2024 · pauză 0-0
2-0
V
Ballymena United - Linfield10.08.2024 · pauză 0-0
0-2
V
Linfield - Ballymena United24.02.2024 · pauză 0-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Linfield. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Linfield - Ballymena United

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Linfield1.6157% fără marjă
X · Egal3.8524% fără marjă
2 · Ballymena United4.9019% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.18
X2 1.97
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.24
Sub 2.5 1.95
Peste 2.5 1.77

Ambele marchează

GG Da 1.74
GG Nu 1.97

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.45
Pauză peste 1.5 2.57

Cornere

Sub 9.5 2.00
Peste 9.5 1.73

Analiza de dinainte de meci

Linfield - Ballymena United s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Premiership (Irlanda de Nord). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Linfield are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 10-7. Ballymena United n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 11 goluri și a primit 4.

În ultimele 8 întâlniri directe, Linfield a câștigat de 6 ori, Ballymena United o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Linfield - Ballymena United 2-1, pe 31 ianuarie 2026.

Linfield pleacă favorită, la cota 1.61. Egalul e la 3.85, iar Ballymena United la 4.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.77, iar GG la 1.74.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Linfield și 1,4 pentru Ballymena United. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 43% la victorie, față de 57%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Linfield are 43%, Ballymena United 33%. Peste 2.5 goluri are 57% în model, iar 1.77 e aproape de cota corectă (1.75). Ambele marchează (GG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. Cota 1.74 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Linfield - Ballymena United

Goluri estimate: 1,61 Linfield și 1,38 Ballymena United, total 2,99. 1X2 în model: 43% · 24% · 33%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-111,2%2-19,0%1-08,1%1-27,7%0-16,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-1
Cornere7-3
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startLinfield · 1.61
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Linfield - Ballymena United?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Linfield - Ballymena United?

În Premiership (Irlanda de Nord).

Unde s-a jucat Linfield - Ballymena United?

Pe Windsor Park, în Belfast, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Linfield - Ballymena United?

Linfield pleca favorită, la cota 1.61. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Linfield - Ballymena United?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Premiership

Toată liga →