Marți20 octombrie
Live 9 Pune pont

ItaliaItalia · Serie A

Lazio - Monza

Statistici și rezultat final · duminică, 11 octombrie

ItaliaSerie A · Italia Final
Lazio
EVEVV
Final3-1Pauză 2-0
Monza
EÎVÎE
Șanse înainte de start, după cote
Lazio 57%Egal 25%Monza 18%

Lazio 3-1 Monza: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Lazio 3-1 Monza (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 54% pentru victoria lui Lazio, iar cotele fără marjă 57%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 59%), iar GG a ieșit (60%). Scorul exact 3-1 avea 6,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (7-6) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Lazioîn meciMonza
7
Cornere
6
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Lazio vs Monza

Lazio marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,2. Monza marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,0. La Monza, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Monza nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~3,1goluri estimate
59%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Lazioultimele 5Monza
2,20
Puncte / meci
1,00
2,0
Goluri marcate / meci
1,8
1,2
Goluri primite / meci
2,0
3
Victorii
1
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
100%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Lazio și ultimele 5 Monza, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Lazio3-2-0

E
Lazio - Juve Stabia03.10.26 · Amicale intercluburi
3-3
V
Venezia - Lazio19.09.26 · Serie A
0-2
E
Lazio - AC Milan12.09.26 · Serie A
2-2
V
Udinese - Lazio07.09.26 · Serie A
1-2
V
Lazio - Genoa30.08.26 · Serie A
1-0

Monza1-2-2

E
Brest - Monza03.10.26 · Amicale intercluburi
2-2
Î
Monza - Cremonese26.09.26 · Amicale intercluburi
2-3
V
Monza - Sassuolo18.09.26 · Serie A
2-1
Î
Lecce - Monza13.09.26 · Serie A
3-2
E
Parma - Monza06.09.26 · Serie A
1-1

Întâlniri directe Lazio - Monza

Lazio 2Egal 1Monza 0
V
Lazio - Monza09.02.2025 · pauză 1-0
5-1
V
Monza - Lazio10.11.2024 · pauză 0-1
0-1
E
Monza - Lazio04.05.2024 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Lazio. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Lazio - Monza

1
AutoGOL@autogol11.10 16:00
Total goluriPeste 2.51.85
Câștigat · 3–1

Cotele de dinainte de start

1 · Lazio1.6857% fără marjă
X · Egal3.9025% fără marjă
2 · Monza5.2518% fără marjă

Cote înainte de start, ultima actualizare

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.35
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.28
Sub 2.5 1.95
Peste 2.5 1.85

Ambele marchează

GG Da 1.90
GG Nu 1.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.70

Cornere

Sub 9.5 1.60
Peste 9.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Lazio - Monza s-a jucat duminică, 11 octombrie, în Serie A (Italia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Lazio n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 10 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Monza are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 9-10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Lazio a câștigat de 2 ori, Monza niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,7 goluri în medie. Ultima: Lazio - Monza 5-1, pe 9 februarie 2025.

Casele o dau favorită pe Lazio, la 1.68, cu egalul la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.85, iar GG la 1.90.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,9 pentru Lazio și 1,2 pentru Monza. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Lazio are 54% în model, dar la 1.68 plătește sub cota corectă de 1.85. Peste 2.5 goluri: 59% în model, cota corectă ar fi 1.69. Casele dau 1.85, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 60%. Cota de 1.90 e peste cea corectă (1.67). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Alte analize din duminică, 11 octombrie, cu rezultatele

Probabilități Lazio - Monza

Goluri estimate: 1,90 Lazio și 1,21 Monza, total 3,11. 1X2 în model: 54% · 22% · 24%. Peste 2,5: 59% (cotă corectă 1.69). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

5%0
14%1
22%2
22%3
17%4
20%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 41% · peste 2,5: 59% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%2-19,7%1-08,5%2-08,1%1-26,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Monza. Monza a primit 10 goluri în ultimele 5 partide.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,5 goluri, după cote 2,7. Modelul ia media celor două.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-0
Cornere7-6
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startLazio · 1.68
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Lazio - Monza?

S-a jucat duminică, 11 octombrie, ora 16:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Lazio - Monza?

În Serie A (Italia).

Unde s-a jucat Lazio - Monza?

Pe Stadio Olimpico, în Roma, duminică, 11 octombrie, ora 16:00 (ora României).

Cine era favorită în Lazio - Monza?

Lazio pleca favorită, la cota 1.68. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Lazio - Monza?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Serie A

Toată liga →