Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

IslandaIslanda · 2. deild

Kormakur/Hvot - UMF Selfoss

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

Islanda2. deild · Islanda Final
Kormakur/Hvot
VEEVE
Final2-5Pauză 2-1
UMF Selfoss
VEVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Kormakur/Hvot 39%Egal 25%UMF Selfoss 36%

Kormakur/Hvot 2-5 UMF Selfoss: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kormakur/Hvot 2-5 UMF Selfoss (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 31% pentru victoria lui UMF Selfoss, iar cotele fără marjă 36%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 7 goluri, față de 3,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG a ieșit (66%). Scorul exact 2-5 avea 0,4% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kormakur/Hvot vs UMF Selfoss

Kormakur/Hvot marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. UMF Selfoss marchează 1,8 goluri pe meci și primește 2,0. La UMF Selfoss, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Kormakur/Hvot nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
66%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Kormakur/Hvotultimele 5UMF Selfoss
1,80
Puncte / meci
1,60
2,0
Goluri marcate / meci
1,8
0,8
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Kormakur/Hvot și ultimele 5 UMF Selfoss, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kormakur/Hvot2-3-0

V
Kormakur/Hvot - Dalvik/Reynir18.07.26 · 2. deild
3-1
E
Kormakur/Hvot - Vikingur Olafsvik12.07.26 · 2. deild
0-0
E
Fjolnir Reykjavik - Kormakur/Hvot04.07.26 · 2. deild
1-1
V
Kormakur/Hvot - Hviti Riddarinn27.06.26 · 2. deild
4-0
E
KFA - Kormakur/Hvot20.06.26 · 2. deild
2-2

UMF Selfoss2-2-1

V
KFA - UMF Selfoss18.07.26 · 2. deild
0-1
E
UMF Selfoss - Hviti Riddarinn11.07.26 · 2. deild
2-2
V
KFG - UMF Selfoss03.07.26 · 2. deild
2-3
E
UMF Selfoss - Haukar Hafnarfjordur26.06.26 · 2. deild
2-2
Î
Magni Grenivík - UMF Selfoss20.06.26 · 2. deild
4-1

Întâlniri directe Kormakur/Hvot - UMF Selfoss

Kormakur/Hvot 0Egal 0UMF Selfoss 3
Î2-1
Î0-2
Î1-0

V/E/Î din perspectiva Kormakur/Hvot. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kormakur/Hvot - UMF Selfoss

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kormakur/Hvot2.3239% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · UMF Selfoss2.5036% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.42
X2 1.48
12 1.19

Goluri

Sub 2.5 2.82
Peste 2.5 1.33

Ambele marchează

GG Da 1.34
GG Nu 3.00

Analiza de dinainte de meci

Kormakur/Hvot - UMF Selfoss s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în 2. deild (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Kormakur/Hvot n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 10-4. UMF Selfoss vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 10. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Kormakur/Hvot a câștigat niciodată, UMF Selfoss de 3 ori. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: UMF Selfoss - Kormakur/Hvot 2-1, pe 16 mai 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.32 pentru gazde, 2.50 pentru oaspeți și 3.65 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.33, iar GG la 1.34.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru Kormakur/Hvot și 1,5 pentru UMF Selfoss. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 47% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 69% în model, iar 1.42 e aproape de cota corectă (1.45). Peste 2.5 goluri: 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. La 1.33, plătește prea puțin. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 66%. Cota de 1.34 e sub cea corectă (1.52) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Kormakur/Hvot - UMF Selfoss

Goluri estimate: 1,89 Kormakur/Hvot și 1,51 UMF Selfoss, total 3,40. 1X2 în model: 47% · 22% · 31%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 66% (cotă corectă 1.52). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

1-19,5%2-19,0%1-27,2%2-26,8%1-06,3%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: UMF Selfoss. UMF Selfoss a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, iar modelul estimează acum 3,4.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-5
Pauză2-1
Favorită la startKormakur/Hvot · 2.32
Goluri estimate~3,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kormakur/Hvot - UMF Selfoss?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 2-5.

În ce competiție s-a jucat Kormakur/Hvot - UMF Selfoss?

În 2. deild (Islanda).

Cine era favorită în Kormakur/Hvot - UMF Selfoss?

Niciuna clar: cotele erau 2.32 la gazde și 2.50 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-5.

Câte goluri s-au marcat în Kormakur/Hvot - UMF Selfoss?

7 goluri, scor final 2-5. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.