Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

IslandaIslanda · 2. deild

Kormakur/Hvot - Throttur Vogar

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

Islanda2. deild · Islanda Final
Kormakur/Hvot
EÎVEE
Final2-0Pauză 1-0
Throttur Vogar
VÎÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Kormakur/Hvot 59%Egal 21%Throttur Vogar 20%

Kormakur/Hvot 2-0 Throttur Vogar: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kormakur/Hvot 2-0 Throttur Vogar (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 46% pentru victoria lui Kormakur/Hvot, iar cotele fără marjă 59%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 27%), iar GG n-a ieșit (NG avea 28%). Scorul exact 2-0 avea 4,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (5-6) și 4 cartonașe galbene (0-4).

Kormakur/Hvotîn meciThrottur Vogar
5
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kormakur/Hvot vs Throttur Vogar

Kormakur/Hvot marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,6. Throttur Vogar marchează 2,8 goluri pe meci și primește 2,4. La Throttur Vogar, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Kormakur/Hvot 1, egal 1, Throttur Vogar 3.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
72%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Kormakur/Hvotultimele 5Throttur Vogar
1,20
Puncte / meci
1,20
1,4
Goluri marcate / meci
2,8
1,6
Goluri primite / meci
2,4
1
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
100%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Kormakur/Hvot și ultimele 5 Throttur Vogar, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kormakur/Hvot1-3-1

E
Kari - Kormakur/Hvot29.07.26 · 2. deild
1-1
Î
Kormakur/Hvot - UMF Selfoss25.07.26 · 2. deild
2-5
V
Kormakur/Hvot - Dalvik/Reynir18.07.26 · 2. deild
3-1
E
Kormakur/Hvot - Vikingur Olafsvik12.07.26 · 2. deild
0-0
E
Fjolnir Reykjavik - Kormakur/Hvot04.07.26 · 2. deild
1-1

Throttur Vogar2-0-3

V
Throttur Vogar - Hviti Riddarinn29.07.26 · 2. deild
3-1
Î
KFA - Throttur Vogar25.07.26 · 2. deild
4-2
Î
Haukar Hafnarfjordur - Throttur Vogar17.07.26 · 2. deild
2-1
V
Throttur Vogar - KFG12.07.26 · 2. deild
5-1
Î
Magni Grenivík - Throttur Vogar04.07.26 · 2. deild
4-3

Întâlniri directe Kormakur/Hvot - Throttur Vogar

Kormakur/Hvot 1Egal 1Throttur Vogar 3
E
Throttur Vogar - Kormakur/Hvot31.05.2026 · pauză 1-1
1-1
Î0-2
Î2-1
Î0-5

V/E/Î din perspectiva Kormakur/Hvot. 2 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kormakur/Hvot - Throttur Vogar

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kormakur/Hvot1.5159% fără marjă
X · Egal4.3521% fără marjă
2 · Throttur Vogar4.5020% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.22
X2 1.83
12 1.18

Goluri

Sub 2.5 2.87
Peste 2.5 1.33

Ambele marchează

GG Da 1.37
GG Nu 2.85

Analiza de dinainte de meci

Kormakur/Hvot - Throttur Vogar s-a jucat duminică, 9 august, în 2. deild (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Kormakur/Hvot are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 7-8. Throttur Vogar vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 14 goluri și a primit 12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Kormakur/Hvot a câștigat o dată, Throttur Vogar de 3 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Throttur Vogar - Kormakur/Hvot 1-1, pe 31 mai 2026.

Kormakur/Hvot pleacă favorită, la cota 1.51. Egalul e la 4.35, iar Throttur Vogar la 4.50. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.33, iar GG la 1.37.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,1 pentru Kormakur/Hvot și 1,7 pentru Throttur Vogar. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 46% la victorie, față de 59%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Kormakur/Hvot are 46%, Throttur Vogar 33%. Peste 2.5 goluri: 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. Cota 1.33 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 72%. Cota de 1.37 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Kormakur/Hvot - Throttur Vogar

Goluri estimate: 2,08 Kormakur/Hvot și 1,73 Throttur Vogar, total 3,81. 1X2 în model: 46% · 21% · 33%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 72% (cotă corectă 1.39). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
20%3
20%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

2-18,3%1-18,0%2-27,2%1-26,9%3-15,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Kormakur/Hvot. Kormakur/Hvot a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Throttur Vogar. Throttur Vogar a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,1 goluri, după cote 3,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Kormakur/Hvot e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,6 goluri, iar modelul estimează acum 3,8.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-0
Pauză1-0
Cornere5-6
Cartonașe galbene0-4
Favorită la startKormakur/Hvot · 1.51
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kormakur/Hvot - Throttur Vogar?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-0.

În ce competiție s-a jucat Kormakur/Hvot - Throttur Vogar?

În 2. deild (Islanda).

Unde s-a jucat Kormakur/Hvot - Throttur Vogar?

Pe Blonduosvollur, duminică, 9 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Kormakur/Hvot - Throttur Vogar?

Kormakur/Hvot pleca favorită, la cota 1.51. Meciul s-a terminat 2-0.

Câte goluri s-au marcat în Kormakur/Hvot - Throttur Vogar?

2 goluri, scor final 2-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.