Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 1.Division

Kongsvinger - Strommen

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

Norvegia1.Division · Norvegia Final
Kongsvinger
VVÎEV
Final1-3Pauză 0-0
Strommen
EÎVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Kongsvinger 72%Egal 16%Strommen 13%

Kongsvinger 1-3 Strommen: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kongsvinger 1-3 Strommen (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 17% pentru victoria lui Strommen, iar cotele fără marjă 13%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG a ieșit (67%). Scorul exact 1-3 avea 2,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (7-2) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Kongsvingerîn meciStrommen
7
Cornere
2
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kongsvinger vs Strommen

Kongsvinger marchează 3,8 goluri pe meci și primește 2,2. Strommen marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. La Kongsvinger, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,8goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
67%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Kongsvingerultimele 5Strommen
2,00
Puncte / meci
1,40
3,8
Goluri marcate / meci
0,8
2,2
Goluri primite / meci
1,0
3
Victorii
2
100%
Peste 2,5 goluri
20%
100%
Ambele marchează
20%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Kongsvinger și ultimele 5 Strommen, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kongsvinger3-1-1

V
Sandnes - Kongsvinger26.07.26 · 1.Division
1-6
V
Kongsvinger - Sogndal03.07.26 · 1.Division
5-1
Î
Haugesund - Kongsvinger27.06.26 · 1.Division
4-2
E
Kongsvinger - Stromsgodset21.06.26 · 1.Division
4-4
V
Hodd - Kongsvinger14.06.26 · 1.Division
1-2

Strommen2-1-2

E
Strommen - Odd BK26.07.26 · 1.Division
0-0
Î
Raufoss - Strommen03.07.26 · 1.Division
1-0
V
Strommen - Moss27.06.26 · 1.Division
3-2
V
Strommen - Stabaek21.06.26 · 1.Division
1-0
Î
Sandnes - Strommen14.06.26 · 1.Division
2-0

Întâlniri directe Kongsvinger - Strommen

Kongsvinger 0Egal 1Strommen 0
E
Strommen - Kongsvinger25.04.2026 · pauză 0-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Kongsvinger. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kongsvinger - Strommen

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kongsvinger1.2872% fără marjă
X · Egal5.8016% fără marjă
2 · Strommen7.3013% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.06
X2 3.25
12 1.10

Goluri

Peste 1.5 1.06
Sub 2.5 3.40
Peste 2.5 1.27

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.30

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.95
Pauză peste 1.5 1.76

Cornere

Sub 9.5 2.37
Peste 9.5 1.52

Analiza de dinainte de meci

Kongsvinger - Strommen s-a jucat duminică, 2 august, în 1.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Kongsvinger vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 19 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Strommen are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 4-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Strommen - Kongsvinger 2-2, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Kongsvinger, la 1.28, cu egalul la 5.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 72% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.27, iar GG la 1.55.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,6 pentru Kongsvinger și 1,3 pentru Strommen. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 65% la victorie, față de 72%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Kongsvinger, modelul calculează 65%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.54) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 74% în model, dar la 1.27 plătește sub cota corectă de 1.35. Ambele marchează (GG): 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. Cota 1.55 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Kongsvinger - Strommen

Goluri estimate: 2,55 Kongsvinger și 1,29 Strommen, total 3,84. 1X2 în model: 65% · 18% · 17%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 67% (cotă corectă 1.49). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
20%4
34%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

2-19,0%3-17,7%1-17,1%2-07,0%3-05,9%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Kongsvinger. Kongsvinger a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză0-0
Cornere7-2
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startKongsvinger · 1.28
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kongsvinger - Strommen?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat Kongsvinger - Strommen?

În 1.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Kongsvinger - Strommen?

Pe Stadionul Gjemselund, în Kongsvinger, duminică, 2 august, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în Kongsvinger - Strommen?

Kongsvinger pleca favorită, la cota 1.28. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în Kongsvinger - Strommen?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din 1.Division

Toată liga →