Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

IslandaIslanda · 2. deild

KFA - Throttur Vogar

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

Islanda2. deild · Islanda Final
KFA
ÎEVÎE
Final4-2Pauză 1-2
Throttur Vogar
ÎVÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
KFA 57%Egal 21%Throttur Vogar 22%

KFA 4-2 Throttur Vogar: statisticile meciului

Meciul s-a terminat KFA 4-2 Throttur Vogar (pauză 1-2). Înainte de start, modelul dădea 49% pentru victoria lui KFA, iar cotele fără marjă 57%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG a ieșit (72%). Scorul exact 4-2 avea 2,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (5-4) și 6 cartonașe galbene (4-2).

KFAîn meciThrottur Vogar
5
Cornere
4
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici KFA vs Throttur Vogar

KFA marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,2. Throttur Vogar marchează și primește câte 2,6 goluri pe meci. La Throttur Vogar, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: KFA 1, egal 1, Throttur Vogar 2.

~3,8goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
72%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
KFAultimele 5Throttur Vogar
1,00
Puncte / meci
1,20
1,4
Goluri marcate / meci
2,6
1,2
Goluri primite / meci
2,6
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
100%
40%
Ambele marchează
100%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri KFA și ultimele 5 Throttur Vogar, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

KFA1-2-2

Î
KFA - UMF Selfoss18.07.26 · 2. deild
0-1
E
Kari - KFA12.07.26 · 2. deild
2-2
V
KFA - Vikingur Olafsvik04.07.26 · 2. deild
3-0
Î
Dalvik/Reynir - KFA27.06.26 · 2. deild
1-0
E
KFA - Kormakur/Hvot20.06.26 · 2. deild
2-2

Throttur Vogar2-0-3

Î
Haukar Hafnarfjordur - Throttur Vogar17.07.26 · 2. deild
2-1
V
Throttur Vogar - KFG12.07.26 · 2. deild
5-1
Î
Magni Grenivík - Throttur Vogar04.07.26 · 2. deild
4-3
V
Throttur Vogar - Fjolnir Reykjavik26.06.26 · 2. deild
3-2
Î
Throttur Vogar - Kari19.06.26 · 2. deild
1-4

Întâlniri directe KFA - Throttur Vogar

KFA 1Egal 1Throttur Vogar 2
Î
Throttur Vogar - KFA14.05.2026 · pauză 0-0
2-0
E
Throttur Vogar - KFA09.08.2025
1-1
Î
KFA - Throttur Vogar31.05.2025
0-3
V
Throttur Vogar - KFA13.07.2024
2-3

V/E/Î din perspectiva KFA. 2 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi KFA - Throttur Vogar

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · KFA1.5957% fără marjă
X · Egal4.2521% fără marjă
2 · Throttur Vogar4.1022% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.19
X2 1.95
12 1.16

Goluri

Sub 2.5 3.25
Peste 2.5 1.25

Ambele marchează

GG Da 1.32
GG Nu 3.10

Analiza de dinainte de meci

KFA - Throttur Vogar s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în 2. deild (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, KFA are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 7-6. Throttur Vogar vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, KFA a câștigat o dată, Throttur Vogar de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Throttur Vogar - KFA 2-0, pe 14 mai 2026.

KFA pleacă favorită, la cota 1.59. Egalul e la 4.25, iar Throttur Vogar la 4.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 57% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.25, iar GG la 1.32.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,2 pentru KFA și 1,7 pentru Throttur Vogar. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 49% la victorie, față de 57%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. La 1.19, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 74%. Cota de 1.25 e sub cea corectă (1.35) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 72% în model, iar 1.32 e aproape de cota corectă (1.39). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități KFA - Throttur Vogar

Goluri estimate: 2,16 KFA și 1,66 Throttur Vogar, total 3,82. 1X2 în model: 49% · 21% · 30%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 72% (cotă corectă 1.39). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
20%4
34%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

2-18,5%1-17,9%2-27,0%1-26,5%3-16,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Throttur Vogar. Throttur Vogar a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Favorit fără formă. KFA e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-2
Pauză1-2
Cornere5-4
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startKFA · 1.59
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat KFA - Throttur Vogar?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 18:00 (ora României) și s-a terminat 4-2.

În ce competiție s-a jucat KFA - Throttur Vogar?

În 2. deild (Islanda).

Unde s-a jucat KFA - Throttur Vogar?

Pe Fjardarbyggdarhallin, în Reydarfjordur, sâmbătă, 25 iulie, ora 18:00 (ora României).

Cine era favorită în KFA - Throttur Vogar?

KFA pleca favorită, la cota 1.59. Meciul s-a terminat 4-2.

Câte goluri s-au marcat în KFA - Throttur Vogar?

6 goluri, scor final 4-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.