Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Kelty Hearts - Dumbarton

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Kelty Hearts
ÎVVÎÎ
Final3-1Pauză 2-1
Dumbarton
ÎÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Kelty Hearts 53%Egal 25%Dumbarton 22%

Kelty Hearts 3-1 Dumbarton: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kelty Hearts 3-1 Dumbarton (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui Kelty Hearts, iar cotele fără marjă 53%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG a ieșit (63%). Scorul exact 3-1 avea 5,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (6-4) și 4 cartonașe galbene (3-1).

Kelty Heartsîn meciDumbarton
6
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kelty Hearts vs Dumbarton

Kelty Hearts marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,6. Dumbarton marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,6. La Kelty Hearts, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Kelty Hearts 1, egal 2, Dumbarton 2.

~3,2goluri estimate
62%peste 2,5 goluri
63%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Kelty Heartsultimele 5Dumbarton
1,20
Puncte / meci
1,20
1,6
Goluri marcate / meci
0,8
2,6
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Kelty Hearts și ultimele 5 Dumbarton, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kelty Hearts2-0-3

Î
Elgin City - Kelty Hearts15.08.26 · League 2
4-1
V
Kelty Hearts - Motherwell B11.08.26 · Cupa Challenge
4-3
V
Kelty Hearts - Stirling Albion08.08.26 · League 2
3-2
Î
Forfar Athletic - Kelty Hearts01.08.26 · League 2
1-0
Î
Aberdeen - Kelty Hearts25.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Dumbarton2-0-3

Î
Dumbarton - Edinburgh City15.08.26 · League 2
0-3
Î
Dumbarton - Airdrieonians11.08.26 · Cupa Challenge
1-3
V
Dumbarton - Clyde08.08.26 · League 2
1-0
Î
Stirling Albion - Dumbarton01.08.26 · League 2
2-0
V
Dumbarton - Cove Rangers25.07.26 · Cupa Ligii
2-0

Întâlniri directe Kelty Hearts - Dumbarton

Kelty Hearts 1Egal 2Dumbarton 2
E
Dumbarton - Kelty Hearts23.09.2025 · pauză 3-3
3-3
Î
Kelty Hearts - Dumbarton05.04.2025 · pauză 0-3
0-6
Î
Dumbarton - Kelty Hearts28.12.2024 · pauză 0-0
2-0
V
Kelty Hearts - Dumbarton09.11.2024 · pauză 0-0
2-0
E
Dumbarton - Kelty Hearts31.08.2024 · pauză 1-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Kelty Hearts. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kelty Hearts - Dumbarton

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kelty Hearts1.7253% fără marjă
X · Egal3.7025% fără marjă
2 · Dumbarton4.1022% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.02
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.14
Sub 2.5 2.22
Peste 2.5 1.56

Ambele marchează

GG Da 1.60
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.56
Pauză peste 1.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Kelty Hearts - Dumbarton s-a jucat sâmbătă, 22 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Kelty Hearts vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Dumbarton are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 4-8.

În ultimele 5 întâlniri directe, Kelty Hearts a câștigat o dată, Dumbarton de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,0 goluri în medie. Ultima: Dumbarton - Kelty Hearts 3-3, pe 23 septembrie 2025.

Casele o dau favorită pe Kelty Hearts, la 1.72, cu egalul la 3.70. Fără marja caselor, asta înseamnă 53% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.56, iar GG la 1.60.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru Kelty Hearts și 1,4 pentru Dumbarton. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 45% la victorie, față de 53%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 68% în model, dar la 1.16 plătește sub cota corectă de 1.47. Peste 2.5 goluri: 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.56 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 63%. Cota de 1.60 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Kelty Hearts - Dumbarton

Goluri estimate: 1,74 Kelty Hearts și 1,43 Dumbarton, total 3,17. 1X2 în model: 45% · 23% · 32%. Peste 2,5: 62% (cotă corectă 1.61). GG: 63% (cotă corectă 1.59). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 38% · peste 2,5: 62% (verde).

Scoruri probabile

1-110,5%2-19,1%1-27,5%1-07,3%2-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Kelty Hearts. Kelty Hearts a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Dumbarton. Dumbarton a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-1
Cornere6-4
Cartonașe galbene3-1
Favorită la startKelty Hearts · 1.72
Goluri estimate~3,2
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kelty Hearts - Dumbarton?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Kelty Hearts - Dumbarton?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Kelty Hearts - Dumbarton?

Pe New Central Park, în Kelty, sâmbătă, 22 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Kelty Hearts - Dumbarton?

Kelty Hearts pleca favorită, la cota 1.72. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Kelty Hearts - Dumbarton?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,2.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →