Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

Africa de SudAfrica de Sud · Cupa MTN 8

Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

Africa de SudCupa MTN 8 · Africa de Sud Final
Kaizer Chiefs
VÎEÎV
Final0-1Pauză 0-0
Șanse înainte de meci, după cote
Kaizer Chiefs 48%Egal 32%Lamontville Golden Arrows 20%

Kaizer Chiefs 0-1 Lamontville Golden Arrows: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Kaizer Chiefs 0-1 Lamontville Golden Arrows (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 28% pentru victoria lui Lamontville Golden Arrows, iar cotele fără marjă 20%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 1,9 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 71%), iar GG n-a ieșit (NG avea 63%). Scorul exact 0-1 avea 12,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (5-3) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Kaizer Chiefsîn meciLamontville Golden Arrows
5
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Kaizer Chiefs vs Lamontville Golden Arrows

Kaizer Chiefs marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,0. Lamontville Golden Arrows marchează 0,6 goluri pe meci și primește 0,2. La Lamontville Golden Arrows, doar niciunul din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 5 întâlniri directe: Kaizer Chiefs 3, egal 0, Lamontville Golden Arrows 2.

~1,9goluri estimate
29%peste 2,5 goluri
37%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
Kaizer Chiefsultimele 5Lamontville Golden Arrows
1,40
Puncte / meci
1,40
1,2
Goluri marcate / meci
0,6
1,0
Goluri primite / meci
0,2
2
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
0%
60%
Ambele marchează
20%
3
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Kaizer Chiefs și ultimele 5 Lamontville Golden Arrows, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Kaizer Chiefs2-1-2

V
Kruger United - Kaizer Chiefs01.08.26 · Premiership
1-3
Î
Kaizer Chiefs - Elche18.07.26 · Amicale intercluburi
1-2
E
Kaizer Chiefs - Al Kholood15.07.26 · Amicale intercluburi
1-1
Î
Kaizer Chiefs - Chippa United23.05.26 · Premiership
0-1
V
AmaZulu - Kaizer Chiefs16.05.26 · Premiership
0-1

Lamontville Golden Arrows1-4-0

E
Lamontville Golden Arrows - Chippa United01.08.26 · Premiership
0-0
E
Lamontville Golden Arrows - TS Galaxy23.05.26 · Premiership
0-0
V
Chippa United - Lamontville Golden Arrows16.05.26 · Premiership
0-2
E
Lamontville Golden Arrows - Polokwane City09.05.26 · Premiership
0-0
E
AmaZulu - Lamontville Golden Arrows06.05.26 · Premiership
1-1

Întâlniri directe Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows

Kaizer Chiefs 3Egal 0Lamontville Golden Arrows 2
V
Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows20.01.2026 · pauză 1-0
1-0
V
Lamontville Golden Arrows - Kaizer Chiefs30.08.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Lamontville Golden Arrows - Kaizer Chiefs29.03.2025 · pauză 1-1
2-1
Î
Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows12.01.2025 · pauză 0-0
0-1
V
Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows05.03.2024 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva Kaizer Chiefs. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Kaizer Chiefs1.9248% fără marjă
X · Egal2.8732% fără marjă
2 · Lamontville Golden Arrows4.5520% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.11
X2 2.10
12 1.25

Goluri

Peste 1.5 1.41
Sub 2.5 1.53
Peste 2.5 2.30

Ambele marchează

GG Da 2.30
GG Nu 1.56

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.28
Pauză peste 1.5 3.10

Cornere

Sub 9.5 1.64
Peste 9.5 2.12

Analiza de dinainte de meci

Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows s-a jucat duminică, 9 august, în Cupa MTN 8 (Africa de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Kaizer Chiefs are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 6-5. Lamontville Golden Arrows n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: o victorie și patru egaluri. A marcat 3 goluri și a primit 1. Meciurile ei au avut puține goluri: niciunul peste 2.5.

În ultimele 5 întâlniri directe, Kaizer Chiefs a câștigat de 3 ori, Lamontville Golden Arrows de 2 ori. Au fost meciuri strânse, cu 1,4 goluri în medie. Ultima: Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows 1-0, pe 20 ianuarie 2026.

Kaizer Chiefs pleacă favorită, la cota 1.92. Egalul e la 2.87, iar Lamontville Golden Arrows la 4.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.30, iar GG la 2.30.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,1 pentru Kaizer Chiefs și 0,8 pentru Lamontville Golden Arrows. Scorul cel mai probabil e 1-0. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 40% la victorie, față de 48%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. La 1.11, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 71%. Cota de 1.53 e peste cea corectă (1.41). Nu marchează ambele (NG) are 63% în model, iar 1.56 e aproape de cota corectă (1.59). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows

Goluri estimate: 1,06 Kaizer Chiefs și 0,83 Lamontville Golden Arrows, total 1,89. 1X2 în model: 40% · 32% · 28%. Peste 2,5: 29% (cotă corectă 3.45). GG: 37% (cotă corectă 2.70). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 71% · peste 2,5: 29% (verde).

Scoruri probabile

1-016,0%0-015,1%1-113,3%0-112,5%2-08,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,5 goluri, după cote 2,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 32%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere5-3
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startKaizer Chiefs · 1.92
Goluri estimate~1,9
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows?

În Cupa MTN 8 (Africa de Sud).

Cine era favorită în Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows?

Kaizer Chiefs pleca favorită, la cota 1.92. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Kaizer Chiefs - Lamontville Golden Arrows?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 1,9.

Alte meciuri din Cupa MTN 8

Toată liga →