JKT Tanzania – Mbeya City
Ultimele 5 / 5: JKT Tanzania marchează 1.6 și primește 1.6. Mbeya City 1.0 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 46% · Egal 30% · Oaspete 24%
Goluri / meci
1.6 + 1.0
Peste 2.5
2.27 · forma 100% / 40%
GG
Da 2.07 · Nu 1.68
Analiză JKT Tanzania – Mbeya City
JKT Tanzania o primește pe Mbeya City duminică, 18 octombrie, ora 19:00 (ora României), în Premier League (Tanzania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
JKT Tanzania are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Mbeya City are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, JKT Tanzania a câștigat 1, Mbeya City a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 09.05.2026, s-a terminat JKT Tanzania 1–0 Mbeya City.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.05 / 3.80. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 46% pentru JKT Tanzania, 30% pentru egal și 24% pentru Mbeya City. Favorită e JKT Tanzania. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.27 și sub 2.5 la 1.54, adică 40% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.07 și Nu la 1.68.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,30) și cele deduse din cote (1,38 – 0,92) și ajunge la 1,39 goluri estimate pentru JKT Tanzania și 1,11 pentru Mbeya City, adică 2,50 în total. Cu aceste valori, JKT Tanzania câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Mbeya City câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,7%.
| Indicator | JKT Tanzania | Mbeya City |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,39 | 1,11 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 30% |
Goluri estimate
1,39 – 1,11 · total 2,50
1X2 model
43% · 27% · 30%
Peste 2.5 model
45% · cotă corectă 2.22
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 55% · Peste 2.5: 45% · total goluri în 90 de minute
| JKT Tanzania ↓ / Mbeya City → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 8,2 | 9,1 | 5,1 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 11,4 | 12,7 | 7,0 | 2,6 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 7,9 | 8,8 | 4,9 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 3,7 | 4,1 | 2,3 | 0,8 | 0,2 | 0,1 |
| 4 | 1,3 | 1,4 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri JKT Tanzania, coloane = goluri Mbeya City.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: JKT Tanzania. JKT Tanzania primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.54 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.05.26 | JKT Tanzania – Mbeya City | 0–0 | 1–0 |
| 24.10.25 | Mbeya City – JKT Tanzania | 1–0 | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe JKT Tanzania – Mbeya City?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă JKT Tanzania – Mbeya City?
Meciul face parte din Premier League (Tanzania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre JKT Tanzania – Mbeya City?
Cotele 1X2 sunt 1.95 / 3.05 / 3.80. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru JKT Tanzania, 30% egal și 24% pentru Mbeya City, cu JKT Tanzania favorită la cota 1.95.
Câte goluri se așteaptă în JKT Tanzania – Mbeya City?
Modelul nostru estimează 2,50 goluri (1,39 pentru JKT Tanzania, 1,11 pentru Mbeya City). Peste 2.5 goluri are 45%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.