Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Inverness - Partick Thistle

Statistici și rezultat final · vineri, 21 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Inverness
ÎEEVV
Final1-1Pauză 0-1
Partick Thistle
ÎVVEE
Șanse înainte de meci, după cote
Inverness 37%Egal 27%Partick Thistle 37%

Inverness 1-1 Partick Thistle: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Inverness 1-1 Partick Thistle (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 27% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,4 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 56%), iar GG a ieșit (49%). Scorul exact 1-1 avea 12,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (5-3) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Invernessîn meciPartick Thistle
5
Cornere
3
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Inverness vs Partick Thistle

Inverness marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,2. Partick Thistle marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,8. La Inverness, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. În directe, Inverness nu a câștigat niciuna dintre ultimele 4 întâlniri.

~2,4goluri estimate
44%peste 2,5 goluri
49%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Invernessultimele 5Partick Thistle
1,60
Puncte / meci
1,60
0,8
Goluri marcate / meci
1,2
1,2
Goluri primite / meci
0,8
2
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
20%
20%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Inverness și ultimele 5 Partick Thistle, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Inverness2-2-1

Î
Hearts - Inverness16.08.26 · Cupa Ligii
6-2
E
Arbroath - Inverness08.08.26 · Championship
0-0
E
Inverness - Dunfermline Athletic01.08.26 · Championship
0-0
V
Greenock Morton - Inverness25.07.26 · Cupa Ligii
0-1
V
Inverness - St. Johnstone21.07.26 · Cupa Ligii
1-0

Partick Thistle2-2-1

Î
Hibernian - Partick Thistle16.08.26 · Cupa Ligii
1-0
V
Partick Thistle - Livingston07.08.26 · Championship
2-0
V
Greenock Morton - Partick Thistle01.08.26 · Championship
0-1
E
Partick Thistle - Stenhousemuir21.07.26 · Cupa Ligii
2-2
E
Livingston - Partick Thistle18.07.26 · Cupa Ligii
1-1

Întâlniri directe Inverness - Partick Thistle

Inverness 0Egal 2Partick Thistle 2
E
Partick Thistle - Inverness13.01.2026 · pauză 1-2
3-3
Î3-2
Î
Partick Thistle - Inverness30.03.2024 · pauză 1-0
1-0
E
Inverness - Partick Thistle17.02.2024 · pauză 1-0
3-3

V/E/Î din perspectiva Inverness. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Inverness - Partick Thistle

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Inverness2.5237% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Partick Thistle2.5237% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.44
X2 1.46
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.73

Ambele marchează

GG Da 1.59
GG Nu 2.22

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.47
Pauză peste 1.5 2.50

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Inverness - Partick Thistle s-a jucat vineri, 21 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Inverness vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Partick Thistle are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 6-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 4 întâlniri directe, Inverness a câștigat niciodată, Partick Thistle de 2 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,5 goluri în medie. Ultima: Partick Thistle - Inverness 3-3, pe 13 ianuarie 2026.

La case, diferența e mică: Inverness are cota 2.52, Partick Thistle 2.52. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.73, iar GG la 1.59.

Modelul nostru estimează în jur de 2 goluri: 1,1 pentru Inverness și 1,3 pentru Partick Thistle. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă X2, modelul calculează 68%. Cota de 1.46 e corectă, fără plus. Sub 2.5 goluri merită privit: 56% în model, iar 2.00 plătește peste cota corectă de 1.79. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Inverness - Partick Thistle

Goluri estimate: 1,11 Inverness și 1,31 Partick Thistle, total 2,42. 1X2 în model: 32% · 27% · 41%. Peste 2,5: 44% (cotă corectă 2.27). GG: 49% (cotă corectă 2.04). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 56% · peste 2,5: 44% (verde).

Scoruri probabile

1-112,9%0-111,6%1-09,9%0-08,9%1-28,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,0 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai multe goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 4,5 goluri, iar modelul estimează acum 2,4.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-1
Cornere5-3
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startInverness · 2.52
Goluri estimate~2,4
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Inverness - Partick Thistle?

S-a jucat vineri, 21 august, ora 21:30 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Inverness - Partick Thistle?

În Championship (Scotia).

Cine era favorită în Inverness - Partick Thistle?

Niciuna clar: cotele erau 2.52 la gazde și 2.52 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Inverness - Partick Thistle?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,4.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →