Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

International cluburi · CONCACAF - Leagues Cup

Inter Miami - Monterrey

Statistici și rezultat final · duminică, 9 august

CONCACAF - Leagues Cup Final
Inter Miami
ÎVEVV
Final1-2Pauză 1-0
Monterrey
VÎVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Inter Miami 39%Egal 24%Monterrey 37%

Inter Miami 1-2 Monterrey: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Inter Miami 1-2 Monterrey (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 37% pentru victoria lui Monterrey, iar cotele fără marjă 37%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 70%), iar GG a ieșit (70%). Scorul exact 1-2 avea 7,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (6-4) și 6 cartonașe galbene (4-2).

Inter Miamiîn meciMonterrey
6
Cornere
4
4
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Inter Miami vs Monterrey

Inter Miami marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. Monterrey marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,4. La Inter Miami, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Inter Miami nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~3,6goluri estimate
70%peste 2,5 goluri
70%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Inter Miamiultimele 5Monterrey
2,00
Puncte / meci
1,80
2,2
Goluri marcate / meci
1,8
1,6
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
80%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Inter Miami și ultimele 5 Monterrey, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Inter Miami3-1-1

Î
Inter Miami - Monterrey09.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
V
Inter Miami - Atletico San Luis06.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
4-2
E
Inter Miami - Columbus Crew02.08.26 · MLS
2-2
V
Montreal - Inter Miami26.07.26 · MLS
0-1
V
Inter Miami - Chicago Fire23.07.26 · MLS
3-2

Monterrey3-0-2

V
Inter Miami - Monterrey09.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
Î
Monterrey - Orlando City06.08.26 · CONCACAF - Leagues Cup
1-2
V
Atlas - Monterrey02.08.26 · Liga MX - Apertura
0-2
Î
Necaxa - Monterrey27.07.26 · Liga MX - Apertura
2-1
V
Monterrey - Santos Laguna19.07.26 · Liga MX - Apertura
3-2

Întâlniri directe Inter Miami - Monterrey

Inter Miami 0Egal 0Monterrey 3
Î
Inter Miami - Monterrey09.08.2026 · pauză 1-0
1-2
Î
Monterrey - Inter Miami11.04.2024 · pauză 1-0
3-1
Î
Inter Miami - Monterrey04.04.2024 · pauză 1-0
1-2

V/E/Î din perspectiva Inter Miami. 3 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Inter Miami - Monterrey

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Inter Miami2.4539% fără marjă
X · Egal3.9024% fără marjă
2 · Monterrey2.6037% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.20
X2 2.35
12 1.19

Goluri

Peste 1.5 1.09
Sub 2.5 3.45
Peste 2.5 1.32

Ambele marchează

GG Da 1.38
GG Nu 2.87

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.92
Pauză peste 1.5 1.85

Cornere

Sub 9.5 1.58
Peste 9.5 2.25

Analiza de dinainte de meci

Inter Miami - Monterrey s-a jucat duminică, 9 august, în CONCACAF - Leagues Cup. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Inter Miami are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Monterrey vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 7. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Inter Miami a câștigat niciodată, Monterrey de 3 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Inter Miami - Monterrey 1-2, pe 9 august 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.45 pentru gazde, 2.60 pentru oaspeți și 3.90 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.32, iar GG la 1.38.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru Inter Miami și 1,8 pentru Monterrey. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Inter Miami are 41%, Monterrey 37%. Peste 2.5 goluri are 70% în model, dar la 1.32 plătește sub cota corectă de 1.43. Ambele marchează (GG): 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. Cota 1.38 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Inter Miami - Monterrey

Goluri estimate: 1,85 Inter Miami și 1,77 Monterrey, total 3,62. 1X2 în model: 41% · 22% · 37%. Peste 2,5: 70% (cotă corectă 1.43). GG: 70% (cotă corectă 1.43). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 30% · peste 2,5: 70% (verde).

Scoruri probabile

1-18,8%2-18,1%1-27,8%2-27,2%1-05,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Inter Miami. Inter Miami a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-0
Cornere6-4
Cartonașe galbene4-2
Favorită la startInter Miami · 2.45
Goluri estimate~3,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Inter Miami - Monterrey?

S-a jucat duminică, 9 august, ora 03:00 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Inter Miami - Monterrey?

În CONCACAF - Leagues Cup.

Cine era favorită în Inter Miami - Monterrey?

Niciuna clar: cotele erau 2.45 la gazde și 2.60 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Inter Miami - Monterrey?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,6.