Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kakkonen

Huima - Narpes Kraft

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

FinlandaKakkonen · Finlanda Final
Huima
VVVVV
Final3-1Pauză 1-0
Narpes Kraft
EÎVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Huima 67%Egal 16%Narpes Kraft 16%

Huima 3-1 Narpes Kraft: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Huima 3-1 Narpes Kraft (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 73% pentru victoria lui Huima, iar cotele fără marjă 67%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 4,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 81%), iar GG a ieșit (69%). Scorul exact 3-1 avea 7,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (6-7) și 3 cartonașe galbene (1-2).

Huimaîn meciNarpes Kraft
6
Cornere
7
1
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Huima vs Narpes Kraft

Huima marchează 3,6 goluri pe meci și primește 0,4. Narpes Kraft marchează 2,0 goluri pe meci și primește 3,0. La Narpes Kraft, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~4,4goluri estimate
81%peste 2,5 goluri
69%ambele marchează
3-1scorul cel mai probabil
Huimaultimele 5Narpes Kraft
3,00
Puncte / meci
0,80
3,6
Goluri marcate / meci
2,0
0,4
Goluri primite / meci
3,0
5
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
100%
20%
Ambele marchează
100%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Huima și ultimele 5 Narpes Kraft, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Huima5-0-0

V
FF Jaro U23 - Huima15.08.26 · Kakkonen
2-6
V
GBK Kokkola - Huima08.08.26 · Kakkonen
0-3
V
Huima - TP-4701.08.26 · Kakkonen
4-0
V
Huima - SJK Akatemia 225.07.26 · Kakkonen
4-0
V
Vaajakoski - Huima17.07.26 · Kakkonen
0-1

Narpes Kraft1-1-3

E
Narpes Kraft - SJK Akatemia 216.08.26 · Kakkonen
2-2
Î
TP-47 - Narpes Kraft08.08.26 · Kakkonen
2-1
V
Narpes Kraft - JS Hercules01.08.26 · Kakkonen
3-2
Î
Narpes Kraft - Vaajakoski26.07.26 · Kakkonen
2-3
Î
GBK Kokkola - Narpes Kraft15.07.26 · Kakkonen
6-2

Întâlniri directe Huima - Narpes Kraft

Huima 1Egal 0Narpes Kraft 0
V
Narpes Kraft - Huima14.06.2026 · pauză 1-1
1-3

V/E/Î din perspectiva Huima. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Huima - Narpes Kraft

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Huima1.3667% fără marjă
X · Egal5.5516% fără marjă
2 · Narpes Kraft5.5516% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.10
X2 2.72
12 1.11

Goluri

Sub 2.5 4.35
Peste 2.5 1.13

Ambele marchează

GG Da 1.29
GG Nu 3.30

Prima repriză

Pauză sub 1.5 2.25
Pauză peste 1.5 1.55

Analiza de dinainte de meci

Huima - Narpes Kraft s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Kakkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Huima n-a pierdut niciunul (cinci victorii). Golaveraj: 18-2. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Narpes Kraft vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 15. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Narpes Kraft - Huima 1-3, pe 14 iunie 2026.

Huima pleacă favorită, la cota 1.36. Egalul e la 5.55, iar Narpes Kraft la 5.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 67% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.13, iar GG la 1.29.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 3,1 pentru Huima și 1,3 pentru Narpes Kraft. Scorul cel mai probabil e 3-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Huima, modelul calculează 73%. Cota de 1.36 e corectă, fără plus. Peste 2.5 goluri are 81% în model, dar la 1.13 plătește sub cota corectă de 1.23. Ambele marchează (GG): 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. La 1.29, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 3-1.

Probabilități Huima - Narpes Kraft

Goluri estimate: 3,07 Huima și 1,30 Narpes Kraft, total 4,37. 1X2 în model: 73% · 14% · 13%. Peste 2,5: 81% (cotă corectă 1.23). GG: 69% (cotă corectă 1.45). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

1%0
6%1
12%2
18%3
19%4
44%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 19% · peste 2,5: 81% (verde).

Scoruri probabile

3-17,9%2-17,8%3-06,1%4-16,1%2-06,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Narpes Kraft. Narpes Kraft a primit 15 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză1-0
Cornere6-7
Cartonașe galbene1-2
Favorită la startHuima · 1.36
Goluri estimate~4,4
Scor probabil3-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Huima - Narpes Kraft?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Huima - Narpes Kraft?

În Kakkonen (Finlanda).

Cine era favorită în Huima - Narpes Kraft?

Huima pleca favorită, la cota 1.36. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Huima - Narpes Kraft?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,4.

Alte meciuri din Kakkonen

Toată liga →