Vineri16 octombrie
Live 1 Pune pont

Africa de SudAfrica de Sud · National First Division

Highbury FC – Lerumo Lions

Highbury FC
EEÎVV
16:30 Vineri, 16 octombrie
Lerumo Lions
EÎÎVV
12.12 X2.92 23.60
1X1.23 X21.62 121.34

Ultimele 5 / 5: Highbury FC marchează 0.8 și primește 0.6. Lerumo Lions 1.0 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 43% · Egal 31% · Oaspete 25%

Goluri / meci

0.8 + 1.0

Peste 2.5

2.50 · forma 20% / 20%

GG

Da 2.15 · Nu 1.62

Analiză Highbury FC – Lerumo Lions

Highbury FC o primește pe Lerumo Lions Vineri, 16 octombrie, ora 16:30 (ora României), în National First Division (Africa de Sud). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Highbury FC are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Lerumo Lions are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Highbury FC a câștigat 1, Lerumo Lions a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat Lerumo Lions 0–1 Highbury FC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 2.92 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 43% pentru Highbury FC, 31% pentru egal și 25% pentru Lerumo Lions. Favorită e Highbury FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.50 și sub 2.5 la 1.43, adică 36% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.15 și Nu la 1.62.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 0,80) și cele deduse din cote (1,25 – 0,90) și ajunge la 1,03 goluri estimate pentru Highbury FC și 0,85 pentru Lerumo Lions, adică 1,88 în total. Cu aceste valori, Highbury FC câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Lerumo Lions câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,7%.

Statistici-cheie
IndicatorHighbury FCLerumo Lions
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-12-1-2
Puncte / meci1,601,40
Goluri marcate (medie)4 (0,8)5 (1,0)
Goluri primite (medie)3 (0,6)4 (0,8)
% Peste 2.520%20%
% GG20%40%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,030,85
Șanse de victorie (model)39%29%

Goluri estimate

1,03 – 0,85 · total 1,88

1X2 model

39% · 32% · 29%

Peste 2.5 model

29% · cotă corectă 3.45

GG model

37% · cotă corectă 2.70

Distribuția golurilor
15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Highbury FC ↓ / Lerumo Lions →012345
0 15,3 13,0 5,5 1,6 0,3 0,1
1 15,7 13,4 5,7 1,6 0,3 0,1
2 8,1 6,9 2,9 0,8 0,2 0,0
3 2,8 2,4 1,0 0,3 0,1 0,0
4 0,7 0,6 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Highbury FC, coloane = goluri Lerumo Lions.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,60 goluri, cotele doar 2,15. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.23 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.43 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.62 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.0
0.6
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
20%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Highbury FC – Lerumo Lions?

Meciul începe Vineri, 16 octombrie, ora 16:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Highbury FC – Lerumo Lions?

Meciul face parte din National First Division (Africa de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Highbury FC – Lerumo Lions?

Cotele 1X2 sunt 2.12 / 2.92 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 43% pentru Highbury FC, 31% egal și 25% pentru Lerumo Lions, cu Highbury FC favorită la cota 2.12.

Câte goluri se așteaptă în Highbury FC – Lerumo Lions?

Modelul nostru estimează 1,88 goluri (1,03 pentru Highbury FC, 0,85 pentru Lerumo Lions). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din National First Division
16.10
16:30
Gomora United – Cape Town City 2.722.75