Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

FinlandaFinlanda · Kakkonen

HIFK 2 - PuiU

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

FinlandaKakkonen · Finlanda Final
HIFK 2
EEÎEV
Final2-2Pauză 0-0
PuiU
EÎVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
HIFK 2 60%Egal 20%PuiU 20%

HIFK 2 2-2 PuiU: statisticile meciului

Meciul s-a terminat HIFK 2 2-2 PuiU (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 20% pentru egalul, iar cotele fără marjă 20%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 4,0 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 76%), iar GG a ieșit (74%). Scorul exact 2-2 avea 7,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (6-3) și 9 cartonașe galbene (6-3).

HIFK 2în meciPuiU
6
Cornere
3
6
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici HIFK 2 vs PuiU

HIFK 2 marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,8. PuiU marchează 2,6 goluri pe meci și primește 1,8. La PuiU, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, PuiU nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~4,0goluri estimate
76%peste 2,5 goluri
74%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
HIFK 2ultimele 5PuiU
1,20
Puncte / meci
1,40
2,4
Goluri marcate / meci
2,6
1,8
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
100%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri HIFK 2 și ultimele 5 PuiU, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

HIFK 21-3-1

E
HPS - HIFK 201.08.26 · Kakkonen
5-5
E
Kiffen - HIFK 225.07.26 · Kakkonen
1-1
Î
HIFK 2 - PPJ16.07.26 · Kakkonen
1-2
E
Lahden Reipas - HIFK 212.07.26 · Kakkonen
1-1
V
HIFK 2 - MyPa Myllykoski04.07.26 · Kakkonen
4-0

PuiU2-1-2

E
PuiU - Atlantis01.08.26 · Kakkonen
2-2
Î
PEPO Lappeenranta - PuiU24.07.26 · Kakkonen
3-2
V
PuiU - Lahden Reipas18.07.26 · Kakkonen
4-1
V
PuiU - PPJ11.07.26 · Kakkonen
4-1
Î
Union Plaani - PuiU04.07.26 · Kakkonen
2-1

Întâlniri directe HIFK 2 - PuiU

HIFK 2 2Egal 1PuiU 0
V
PuiU - HIFK 229.05.2026 · pauză 0-0
0-2
E
PuiU - HIFK 211.01.2026 · pauză 1-1
2-2
V
HIFK 2 - PuiU06.05.2025 · pauză 2-0
2-0

V/E/Î din perspectiva HIFK 2. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi HIFK 2 - PuiU

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · HIFK 21.5260% fără marjă
X · Egal4.6020% fără marjă
2 · PuiU4.5520% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.15
X2 2.27
12 1.15

Goluri

Peste 1.5 1.05
Sub 2.5 3.15
Peste 2.5 1.26

Ambele marchează

GG Da 1.38
GG Nu 2.82

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.90
Pauză peste 1.5 1.80

Analiza de dinainte de meci

HIFK 2 - PuiU s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Kakkonen (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, HIFK 2 are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 12-9. PuiU vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, HIFK 2 a câștigat de 2 ori, PuiU niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: PuiU - HIFK 2 0-2, pe 29 mai 2026.

HIFK 2 pleacă favorită, la cota 1.52. Egalul e la 4.60, iar PuiU la 4.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 60% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.26, iar GG la 1.38.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,2 pentru HIFK 2 și 1,8 pentru PuiU. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 49% la victorie, față de 60%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru șansă dublă 1X, modelul calculează 69%. Cota de 1.15 e sub cea corectă (1.45) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 76% în model, iar 1.26 e aproape de cota corectă (1.32). Ambele marchează (GG): 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. Cota 1.38 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități HIFK 2 - PuiU

Goluri estimate: 2,23 HIFK 2 și 1,76 PuiU, total 3,99. 1X2 în model: 49% · 20% · 31%. Peste 2,5: 76% (cotă corectă 1.32). GG: 74% (cotă corectă 1.35). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
7%1
15%2
20%3
19%4
37%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 24% · peste 2,5: 76% (verde).

Scoruri probabile

2-18,1%1-17,3%2-27,1%1-26,4%3-16,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: HIFK 2. HIFK 2 a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: PuiU. PuiU a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,3 goluri, după cote 3,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. HIFK 2 e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,7 goluri, iar modelul estimează acum 4,0.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză0-0
Cornere6-3
Cartonașe galbene6-3
Favorită la startHIFK 2 · 1.52
Goluri estimate~4,0
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat HIFK 2 - PuiU?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat HIFK 2 - PuiU?

În Kakkonen (Finlanda).

Cine era favorită în HIFK 2 - PuiU?

HIFK 2 pleca favorită, la cota 1.52. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în HIFK 2 - PuiU?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,0.

Alte meciuri din Kakkonen

Toată liga →