Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 1.Division

Haugesund - Egersund

Statistici și rezultat final · miercuri, 26 august

Norvegia1.Division · Norvegia Final
Haugesund
EÎVVÎ
Final3-0Pauză 3-0
Egersund
VÎVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Haugesund 61%Egal 20%Egersund 19%

Haugesund 3-0 Egersund: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Haugesund 3-0 Egersund (pauză 3-0). Înainte de start, modelul dădea 51% pentru victoria lui Haugesund, iar cotele fără marjă 61%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 4,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 82%), iar GG n-a ieșit (NG avea 22%). Scorul exact 3-0 avea 3,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (2-3) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Haugesundîn meciEgersund
2
Cornere
3
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Haugesund vs Egersund

Haugesund marchează 3,4 goluri pe meci și primește 2,6. Egersund marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,8. La Haugesund, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~4,4goluri estimate
82%peste 2,5 goluri
78%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Haugesundultimele 5Egersund
1,40
Puncte / meci
2,00
3,4
Goluri marcate / meci
2,4
2,6
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
3
100%
Peste 2,5 goluri
60%
100%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Haugesund și ultimele 5 Egersund, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Haugesund2-1-2

E
Vard Haugesund - Haugesund22.08.26 · Cupa
3-3
Î
Kongsvinger - Haugesund16.08.26 · 1.Division
3-2
V
Haugesund - Raufoss09.08.26 · 1.Division
7-2
V
Ranheim - Haugesund03.08.26 · 1.Division
3-4
Î
Haugesund - Bryne25.07.26 · 1.Division
1-2

Egersund3-1-1

V
Vag - Egersund22.08.26 · Cupa
2-5
Î
Egersund - Stabaek16.08.26 · 1.Division
0-4
V
Stromsgodset - Egersund09.08.26 · 1.Division
0-2
V
Egersund - Sandnes02.08.26 · 1.Division
2-0
E
Asane - Egersund26.07.26 · 1.Division
3-3

Întâlniri directe Haugesund - Egersund

Haugesund 1Egal 0Egersund 1
Î
Egersund - Haugesund21.06.2026 · pauză 3-1
5-2
V
Haugesund - Egersund21.03.2026
2-0

V/E/Î din perspectiva Haugesund. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Haugesund - Egersund

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Haugesund1.5261% fără marjă
X · Egal4.5020% fără marjă
2 · Egersund4.8519% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.16
X2 2.27
12 1.16

Goluri

Peste 1.5 1.07
Sub 2.5 3.20
Peste 2.5 1.30

Ambele marchează

GG Da 1.40
GG Nu 2.72

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.88
Pauză peste 1.5 1.82

Cornere

Sub 9.5 2.95
Peste 9.5 1.35

Analiza de dinainte de meci

Haugesund - Egersund s-a jucat miercuri, 26 august, în 1.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Haugesund are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 17-13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Egersund vine cu trei victorii, un egal și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 9.

În ultimele 2 întâlniri directe, Haugesund a câștigat o dată, Egersund o dată. Au fost meciuri deschise, cu 4,5 goluri în medie. Ultima: Egersund - Haugesund 5-2, pe 21 iunie 2026.

Haugesund pleacă favorită, la cota 1.52. Egalul e la 4.50, iar Egersund la 4.85. Fără marja caselor, asta înseamnă 61% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.30, iar GG la 1.40.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,5 pentru Haugesund și 1,9 pentru Egersund. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 51% la victorie, față de 61%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Haugesund: 51% în model, cota corectă ar fi 1.96. La 1.52, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 82%. Cota de 1.30 e peste cea corectă (1.22). Ambele marchează (GG) merită privit: 78% în model, iar 1.40 plătește peste cota corectă de 1.28. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Haugesund - Egersund

Goluri estimate: 2,49 Haugesund și 1,90 Egersund, total 4,39. 1X2 în model: 51% · 19% · 30%. Peste 2,5: 82% (cotă corectă 1.22). GG: 78% (cotă corectă 1.28). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

1%0
5%1
12%2
18%3
19%4
45%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 18% · peste 2,5: 82% (verde).

Scoruri probabile

2-17,3%2-26,9%3-16,1%1-15,9%3-25,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Haugesund. Haugesund a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Egersund. Egersund a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 5,1 goluri, după cote 3,7. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză3-0
Cornere2-3
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startHaugesund · 1.52
Goluri estimate~4,4
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Haugesund - Egersund?

S-a jucat miercuri, 26 august, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat Haugesund - Egersund?

În 1.Division (Norvegia).

Cine era favorită în Haugesund - Egersund?

Haugesund pleca favorită, la cota 1.52. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în Haugesund - Egersund?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,4.

Alte meciuri din 1.Division

Toată liga →