Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

IsraelIsrael · Cupa Ligii

Hapoel Haifa - Ironi Tiberias

Statistici și rezultat final · marți, 28 iulie

IsraelCupa Ligii · Israel Final
Hapoel Haifa
VVEVÎ
Final3-1Pauză 2-1
Ironi Tiberias
VEVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Hapoel Haifa 49%Egal 28%Ironi Tiberias 23%

Hapoel Haifa 3-1 Ironi Tiberias: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Hapoel Haifa 3-1 Ironi Tiberias (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Hapoel Haifa, iar cotele fără marjă 49%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 55%), iar GG a ieșit (59%). Scorul exact 3-1 avea 4,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (3-6) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Hapoel Haifaîn meciIroni Tiberias
3
Cornere
6
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Hapoel Haifa vs Ironi Tiberias

Hapoel Haifa marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,0. Ironi Tiberias marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,4. Ultimele 7 întâlniri directe: Hapoel Haifa 3, egal 3, Ironi Tiberias 1.

~2,9goluri estimate
55%peste 2,5 goluri
59%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Hapoel Haifaultimele 5Ironi Tiberias
2,00
Puncte / meci
2,60
1,6
Goluri marcate / meci
2,4
1,0
Goluri primite / meci
1,4
3
Victorii
4
40%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Hapoel Haifa și ultimele 5 Ironi Tiberias, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Hapoel Haifa3-1-1

V
Maccabi Haifa - Hapoel Haifa25.07.26 · Cupa Ligii
2-3
V
Hapoel Haifa - Bnei Sakhnin18.05.26 · Premier League
3-0
E
Maccabi Netanya - Hapoel Haifa13.05.26 · Premier League
1-1
V
Hapoel Haifa - SC Ashdod10.05.26 · Premier League
1-0
Î
Hapoel Ironi Kiryat Shmona - Hapoel Haifa03.05.26 · Premier League
2-0

Ironi Tiberias4-1-0

V
Ironi Tiberias - Bnei Sakhnin25.07.26 · Cupa Ligii
2-1
E
Ironi Tiberias - Maccabi Netanya03.07.26 · Amicale intercluburi
3-3
V
Hapoel Jerusalem - Ironi Tiberias18.05.26 · Premier League
0-2
V
Ironi Tiberias - Maccabi Bnei Raina13.05.26 · Premier League
1-0
V
Ironi Tiberias - Maccabi Netanya10.05.26 · Premier League
4-3

Întâlniri directe Hapoel Haifa - Ironi Tiberias

Hapoel Haifa 3Egal 3Ironi Tiberias 1
E
Hapoel Haifa - Ironi Tiberias29.04.2026 · pauză 1-0
1-1
V
Hapoel Haifa - Ironi Tiberias13.12.2025 · pauză 0-0
2-0
Î
Ironi Tiberias - Hapoel Haifa23.08.2025 · pauză 0-0
1-0
V
Ironi Tiberias - Hapoel Haifa06.08.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Ironi Tiberias - Hapoel Haifa25.01.2025 · pauză 1-1
1-1
V
Hapoel Haifa - Ironi Tiberias19.10.2024 · pauză 0-0
1-0
E
Ironi Tiberias - Hapoel Haifa07.08.2024 · pauză 0-0
1-1

V/E/Î din perspectiva Hapoel Haifa. 0 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Hapoel Haifa - Ironi Tiberias

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Hapoel Haifa1.8749% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Ironi Tiberias3.9023% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.32
X2 1.55
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.82
Peste 2.5 1.88

Ambele marchează

GG Da 1.71
GG Nu 2.02

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.37
Pauză peste 1.5 2.70

Analiza de dinainte de meci

Hapoel Haifa - Ironi Tiberias s-a jucat marți, 28 iulie, în Cupa Ligii (Israel). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Hapoel Haifa are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 8-5. Ironi Tiberias n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 12 goluri și a primit 7.

În ultimele 7 întâlniri directe, Hapoel Haifa a câștigat de 3 ori, Ironi Tiberias o dată, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,6 goluri în medie. Ultima: Hapoel Haifa - Ironi Tiberias 1-1, pe 29 aprilie 2026.

Hapoel Haifa pleacă favorită, la cota 1.87. Egalul e la 3.30, iar Ironi Tiberias la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 49% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.88, iar GG la 1.71.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,6 pentru Hapoel Haifa și 1,4 pentru Ironi Tiberias. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 42% la victorie, față de 49%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Hapoel Haifa are 42%, Ironi Tiberias 34%. Peste 2.5 goluri: 55% în model, cota corectă ar fi 1.82. Cota 1.88 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 59%. Cota de 1.71 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Hapoel Haifa - Ironi Tiberias

Goluri estimate: 1,55 Hapoel Haifa și 1,37 Ironi Tiberias, total 2,92. 1X2 în model: 42% · 24% · 34%. Peste 2,5: 55% (cotă corectă 1.82). GG: 59% (cotă corectă 1.69). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 45% · peste 2,5: 55% (verde).

Scoruri probabile

1-111,5%2-18,9%1-08,4%1-27,8%0-17,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,2 goluri, după cote 2,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,4% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,6 goluri, iar modelul estimează acum 2,9.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-1
Cornere3-6
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startHapoel Haifa · 1.87
Goluri estimate~2,9
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Hapoel Haifa - Ironi Tiberias?

S-a jucat marți, 28 iulie, ora 19:45 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Hapoel Haifa - Ironi Tiberias?

În Cupa Ligii (Israel).

Unde s-a jucat Hapoel Haifa - Ironi Tiberias?

Pe Stadion Sammy Ofer, în Haifa, marți, 28 iulie, ora 19:45 (ora României).

Cine era favorită în Hapoel Haifa - Ironi Tiberias?

Hapoel Haifa pleca favorită, la cota 1.87. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Hapoel Haifa - Ironi Tiberias?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,9.