Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

FinlandaFinlanda · Ykkosliiga

Haka Valkeakoski - KaPa

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

FinlandaYkkosliiga · Finlanda Final
Haka Valkeakoski
VEVÎÎ
Final3-1Pauză 2-1
KaPa
ÎÎEÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Haka Valkeakoski 71%Egal 17%KaPa 12%

Haka Valkeakoski 3-1 KaPa: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Haka Valkeakoski 3-1 KaPa (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 60% pentru victoria lui Haka Valkeakoski, iar cotele fără marjă 71%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 65%), iar GG a ieșit (62%). Scorul exact 3-1 avea 7,1% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (6-3) și 4 cartonașe galbene (4-0).

Haka Valkeakoskiîn meciKaPa
6
Cornere
3
4
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Haka Valkeakoski vs KaPa

Haka Valkeakoski marchează 1,8 goluri pe meci și primește 1,6. KaPa marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,2. La Haka Valkeakoski, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Haka Valkeakoski 1, egal 2, KaPa 0.

~3,4goluri estimate
65%peste 2,5 goluri
62%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Haka Valkeakoskiultimele 5KaPa
1,40
Puncte / meci
0,80
1,8
Goluri marcate / meci
1,4
1,6
Goluri primite / meci
2,2
2
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Haka Valkeakoski și ultimele 5 KaPa, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Haka Valkeakoski2-1-2

V
Haka Valkeakoski - KaPa25.07.26 · Ykkosliiga
3-1
E
Klubi 04 - Haka Valkeakoski17.07.26 · Ykkosliiga
2-2
V
Haka Valkeakoski - Ekenas11.07.26 · Ykkosliiga
3-1
Î
MP Mikkeli - Haka Valkeakoski05.07.26 · Ykkosliiga
2-1
Î
Haka Valkeakoski - KTP27.06.26 · Ykkosliiga
0-2

KaPa1-1-3

Î
Haka Valkeakoski - KaPa25.07.26 · Ykkosliiga
3-1
Î
KaPa - Klubi 0421.07.26 · Ykkosliiga
0-2
E
KaPa - SJK Akatemia17.07.26 · Ykkosliiga
2-2
Î
PK-35 - KaPa10.07.26 · Ykkosliiga
3-1
V
KaPa - JaPS28.06.26 · Ykkosliiga
3-1

Întâlniri directe Haka Valkeakoski - KaPa

Haka Valkeakoski 1Egal 2KaPa 0
V
Haka Valkeakoski - KaPa25.07.2026 · pauză 2-1
3-1
E
Haka Valkeakoski - KaPa25.04.2026 · pauză 0-1
2-2
E1-1

V/E/Î din perspectiva Haka Valkeakoski. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Haka Valkeakoski - KaPa

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Haka Valkeakoski1.2871% fără marjă
X · Egal5.4517% fără marjă
2 · KaPa7.6012% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.09
X2 2.55
12 1.15

Goluri

Peste 1.5 1.11
Sub 2.5 2.45
Peste 2.5 1.46

Ambele marchează

GG Da 1.65
GG Nu 2.12

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.65
Pauză peste 1.5 2.10

Cornere

Sub 9.5 2.37
Peste 9.5 1.52

Analiza de dinainte de meci

Haka Valkeakoski - KaPa s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Ykkosliiga (Finlanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Haka Valkeakoski vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 9 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, KaPa are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-11. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Haka Valkeakoski a câștigat o dată, KaPa niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Haka Valkeakoski - KaPa 3-1, pe 25 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Haka Valkeakoski, la 1.28, cu egalul la 5.45. Fără marja caselor, asta înseamnă 71% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.46, iar GG la 1.65.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,2 pentru Haka Valkeakoski și 1,2 pentru KaPa. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 60% la victorie, față de 71%.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Haka Valkeakoski, modelul calculează 60%. Cota de 1.28 e sub cea corectă (1.67) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 65% în model, dar la 1.46 plătește sub cota corectă de 1.54. Ambele marchează (GG): 62% în model, cota corectă ar fi 1.61. Cota 1.65 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Haka Valkeakoski - KaPa

Goluri estimate: 2,19 Haka Valkeakoski și 1,18 KaPa, total 3,37. 1X2 în model: 60% · 20% · 20%. Peste 2,5: 65% (cotă corectă 1.54). GG: 62% (cotă corectă 1.61). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
12%1
20%2
22%3
18%4
25%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 35% · peste 2,5: 65% (verde).

Scoruri probabile

2-19,7%1-18,9%2-08,2%1-07,5%3-17,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Haka Valkeakoski. Haka Valkeakoski a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: KaPa. KaPa a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-1
Pauză2-1
Cornere6-3
Cartonașe galbene4-0
Favorită la startHaka Valkeakoski · 1.28
Goluri estimate~3,4
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Haka Valkeakoski - KaPa?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 3-1.

În ce competiție s-a jucat Haka Valkeakoski - KaPa?

În Ykkosliiga (Finlanda).

Unde s-a jucat Haka Valkeakoski - KaPa?

Pe Tehtaan kenttä, în Valkeakoski, sâmbătă, 25 iulie, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Haka Valkeakoski - KaPa?

Haka Valkeakoski pleca favorită, la cota 1.28. Meciul s-a terminat 3-1.

Câte goluri s-au marcat în Haka Valkeakoski - KaPa?

4 goluri, scor final 3-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din Ykkosliiga

Toată liga →