Duminică18 octombrie
Live 146 Pune pont

IslandaIslanda · Lengjudeildin

Grotta - Throttur Reykjavik

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

IslandaLengjudeildin · Islanda Final
Grotta
VVÎVV
Final1-1Pauză 1-0
Throttur Reykjavik
VVVEÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Grotta 26%Egal 23%Throttur Reykjavik 51%

Grotta 1-1 Throttur Reykjavik: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Grotta 1-1 Throttur Reykjavik (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 23%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,3 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 36%), iar GG a ieșit (65%). Scorul exact 1-1 avea 10,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (1-7) și 4 cartonașe galbene (2-2).

Grottaîn meciThrottur Reykjavik
1
Cornere
7
2
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Grotta vs Throttur Reykjavik

Grotta marchează 2,6 goluri pe meci și primește 0,8. Throttur Reykjavik marchează 2,2 goluri pe meci și primește 0,8. La Grotta, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Grotta 1, egal 1, Throttur Reykjavik 1.

~3,3goluri estimate
64%peste 2,5 goluri
65%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Grottaultimele 5Throttur Reykjavik
2,40
Puncte / meci
2,00
2,6
Goluri marcate / meci
2,2
0,8
Goluri primite / meci
0,8
4
Victorii
3
80%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Grotta și ultimele 5 Throttur Reykjavik, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Grotta4-0-1

V
IF Vestri - Grotta03.08.26 · Lengjudeildin
0-3
V
Grotta - Aegir18.07.26 · Lengjudeildin
6-1
Î
Grotta - Grindavik14.07.26 · Lengjudeildin
1-2
V
Leiknir Reykjavik - Grotta10.07.26 · Lengjudeildin
0-1
V
Grotta - HK Kopavogur03.07.26 · Lengjudeildin
2-1

Throttur Reykjavik3-1-1

V
Throttur Reykjavik - Afturelding29.07.26 · Lengjudeildin
4-1
V
Leiknir Reykjavik - Throttur Reykjavik23.07.26 · Lengjudeildin
1-5
V
Throttur Reykjavik - Volsungur18.07.26 · Lengjudeildin
1-0
E
IR Reykjavik - Throttur Reykjavik10.07.26 · Lengjudeildin
1-1
Î
UMF Njardvik - Throttur Reykjavik03.07.26 · Lengjudeildin
1-0

Întâlniri directe Grotta - Throttur Reykjavik

Grotta 1Egal 1Throttur Reykjavik 1
V
Throttur Reykjavik - Grotta27.05.2026 · pauză 2-1
2-3
Î
Throttur Reykjavik - Grotta14.08.2024 · pauză 0-1
3-1
E
Grotta - Throttur Reykjavik07.06.2024 · pauză 1-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Grotta. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Grotta - Throttur Reykjavik

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Grotta3.5026% fără marjă
X · Egal3.9023% fără marjă
2 · Throttur Reykjavik1.7651% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.92
X2 1.19
12 1.17

Goluri

Sub 2.5 2.70
Peste 2.5 1.37

Ambele marchează

GG Da 1.42
GG Nu 2.65

Analiza de dinainte de meci

Grotta - Throttur Reykjavik s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Lengjudeildin (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Grotta vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Throttur Reykjavik are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-4.

În ultimele 3 întâlniri directe, Grotta a câștigat o dată, Throttur Reykjavik o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,7 goluri în medie. Ultima: Throttur Reykjavik - Grotta 2-3, pe 27 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Throttur Reykjavik, la 1.76, cu egalul la 3.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 51% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.37, iar GG la 1.42.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Grotta și 1,8 pentru Throttur Reykjavik. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 34% la victorie, față de 26%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Grotta are 34%, Throttur Reykjavik 43%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 64%. Cota de 1.37 e sub cea corectă (1.56) și nu merită. Ambele marchează (GG) are 65% în model, dar la 1.42 plătește sub cota corectă de 1.54. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Grotta - Throttur Reykjavik

Goluri estimate: 1,55 Grotta și 1,76 Throttur Reykjavik, total 3,31. 1X2 în model: 34% · 23% · 43%. Peste 2,5: 64% (cotă corectă 1.56). GG: 65% (cotă corectă 1.54). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 36% · peste 2,5: 64% (verde).

Scoruri probabile

1-110,0%1-28,8%2-17,7%2-26,8%0-16,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-0
Cornere1-7
Cartonașe galbene2-2
Favorită la startThrottur Reykjavik · 1.76
Goluri estimate~3,3
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Grotta - Throttur Reykjavik?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Grotta - Throttur Reykjavik?

În Lengjudeildin (Islanda).

Cine era favorită în Grotta - Throttur Reykjavik?

Throttur Reykjavik pleca favorită, la cota 1.76. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Grotta - Throttur Reykjavik?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,3.

Alte meciuri din Lengjudeildin

Toată liga →