Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

Tara GalilorTara Galilor · Cymru North

Gresford Athletic - Newtown

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

Tara GalilorCymru North · Tara Galilor Final
Gresford Athletic
ÎÎÎÎÎ
Final0-3Pauză 0-2
Newtown
VVÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Gresford Athletic 26%Egal 24%Newtown 50%

Gresford Athletic 0-3 Newtown: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gresford Athletic 0-3 Newtown (pauză 0-2). Înainte de start, modelul dădea 55% pentru victoria lui Newtown, iar cotele fără marjă 50%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,4 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG n-a ieșit (NG avea 36%). Scorul exact 0-3 avea 4,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (2-6) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Gresford Athleticîn meciNewtown
2
Cornere
6
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gresford Athletic vs Newtown

Gresford Athletic marchează 0,2 goluri pe meci și primește 2,8. Newtown marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,4. La Newtown, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Gresford Athletic 1, egal 0, Newtown 2.

~3,4goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Gresford Athleticultimele 5Newtown
0,00
Puncte / meci
1,20
0,2
Goluri marcate / meci
1,6
2,8
Goluri primite / meci
2,4
0
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
100%
20%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Gresford Athletic și ultimele 5 Newtown, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gresford Athletic0-0-5

Î
Gresford Athletic - Newtown02.08.26 · Cymru North
0-3
Î
Guilsfield - Gresford Athletic18.04.26 · Cymru North
4-0
Î
Penrhyncoch - Gresford Athletic11.04.26 · Cymru North
4-1
Î
Rhyl - Gresford Athletic07.04.26 · Cymru North
1-0
Î
Gresford Athletic - Caersws03.04.26 · Cymru North
0-2

Newtown2-0-3

V
Gresford Athletic - Newtown02.08.26 · Cymru North
0-3
V
Ruthin Town - Newtown18.04.26 · Cymru North
2-3
Î
Newtown - Llandudno11.04.26 · Cymru North
1-2
Î
Holywell Town - Newtown08.04.26 · Cymru North
6-0
Î
Newtown - Mold Alexandra03.04.26 · Cymru North
1-2

Întâlniri directe Gresford Athletic - Newtown

Gresford Athletic 1Egal 0Newtown 2
Î
Gresford Athletic - Newtown02.08.2026 · pauză 0-2
0-3
V0-5
Î
Gresford Athletic - Newtown31.10.2025 · pauză 0-1
1-2

V/E/Î din perspectiva Gresford Athletic. 3 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gresford Athletic - Newtown

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gresford Athletic3.5526% fără marjă
X · Egal3.8024% fără marjă
2 · Newtown1.8350% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.80
X2 1.25
12 1.22

Goluri

Peste 1.5 1.10
Sub 2.5 2.52
Peste 2.5 1.43

Ambele marchează

GG Da 1.45
GG Nu 2.57

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.66
Pauză peste 1.5 2.07

Analiza de dinainte de meci

Gresford Athletic - Newtown s-a jucat duminică, 2 august, în Cymru North (Tara Galilor). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Gresford Athletic n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 1-14. Newtown vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Gresford Athletic a câștigat o dată, Newtown de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,7 goluri în medie. Ultima: Gresford Athletic - Newtown 0-3, pe 2 august 2026.

Newtown pleacă favorită, la cota 1.83. Egalul e la 3.80, iar Gresford Athletic la 3.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 50% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.43, iar GG la 1.45.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,3 pentru Gresford Athletic și 2,1 pentru Newtown. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Newtown are 55% în model, iar 1.83 e aproape de cota corectă (1.82). Peste 2.5 goluri: 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. Cota 1.43 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 64%. Cota de 1.45 e sub cea corectă (1.56) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Gresford Athletic - Newtown

Goluri estimate: 1,33 Gresford Athletic și 2,07 Newtown, total 3,40. 1X2 în model: 24% · 21% · 55%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

1-29,5%1-19,2%0-27,2%0-16,9%1-36,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Gresford Athletic. Gresford Athletic a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Gresford Athletic. Gresford Athletic a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Apărare vulnerabilă: Newtown. Newtown a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-2
Cornere2-6
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startNewtown · 1.83
Goluri estimate~3,4
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gresford Athletic - Newtown?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 16:30 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Gresford Athletic - Newtown?

În Cymru North (Tara Galilor).

Unde s-a jucat Gresford Athletic - Newtown?

Pe Clappers Lane, în Gresford, Wrexham County Borough, duminică, 2 august, ora 16:30 (ora României).

Cine era favorită în Gresford Athletic - Newtown?

Newtown pleca favorită, la cota 1.83. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Gresford Athletic - Newtown?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,4.

Alte meciuri din Cymru North

Toată liga →