Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · Championship

Greenock Morton - Partick Thistle

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

ScotiaChampionship · Scotia Final
Greenock Morton
ÎÎÎÎE
Final0-1Pauză 0-0
Partick Thistle
EEVVE
Șanse înainte de meci, după cote
Greenock Morton 18%Egal 23%Partick Thistle 58%

Greenock Morton 0-1 Partick Thistle: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Greenock Morton 0-1 Partick Thistle (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 69% pentru victoria lui Partick Thistle, iar cotele fără marjă 58%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-a marcat 1 gol, față de 2,6 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG n-a ieșit (NG avea 60%). Scorul exact 0-1 avea 14,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (4-1) și 5 cartonașe galbene (3-2).

Greenock Mortonîn meciPartick Thistle
4
Cornere
1
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Greenock Morton vs Partick Thistle

Greenock Morton marchează 0,0 goluri pe meci și primește 1,4. Partick Thistle marchează 2,6 goluri pe meci și primește 0,6. La Greenock Morton, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Greenock Morton 1, egal 4, Partick Thistle 3.

~2,6goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
40%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Greenock Mortonultimele 5Partick Thistle
0,20
Puncte / meci
1,80
0,0
Goluri marcate / meci
2,6
1,4
Goluri primite / meci
0,6
0
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
60%
0%
Ambele marchează
40%
1
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Greenock Morton și ultimele 5 Partick Thistle, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Greenock Morton0-1-4

Î
Greenock Morton - Inverness25.07.26 · Cupa Ligii
0-1
Î
St. Johnstone - Greenock Morton18.07.26 · Cupa Ligii
3-0
Î
East Fife - Greenock Morton14.07.26 · Cupa Ligii
2-0
Î
Greenock Morton - Linlithgow11.07.26 · Cupa Ligii
0-1
E
Greenock Morton - Stranraer04.07.26 · Amicale intercluburi
0-0

Partick Thistle2-3-0

E
Partick Thistle - Stenhousemuir21.07.26 · Cupa Ligii
2-2
E
Livingston - Partick Thistle18.07.26 · Cupa Ligii
1-1
V
Forfar Athletic - Partick Thistle14.07.26 · Cupa Ligii
0-4
V
Partick Thistle - Brechin City11.07.26 · Cupa Ligii
6-0
E
Pollok - Partick Thistle27.06.26 · Amicale intercluburi
0-0

Întâlniri directe Greenock Morton - Partick Thistle

Greenock Morton 1Egal 4Partick Thistle 3
Î
Greenock Morton - Partick Thistle13.03.2026 · pauză 1-1
1-2
Î
Partick Thistle - Greenock Morton03.01.2026 · pauză 0-2
3-2
E
Greenock Morton - Partick Thistle11.10.2025 · pauză 1-0
1-1
E
Partick Thistle - Greenock Morton09.08.2025 · pauză 0-1
1-1
Î
Greenock Morton - Partick Thistle29.03.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Partick Thistle - Greenock Morton01.02.2025 · pauză 0-1
2-2
V
Greenock Morton - Partick Thistle31.12.2024 · pauză 0-0
2-1
E
Partick Thistle - Greenock Morton03.08.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Greenock Morton. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Greenock Morton - Partick Thistle

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Greenock Morton5.0018% fără marjă
X · Egal4.0023% fără marjă
2 · Partick Thistle1.5858% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.22
X2 1.13
12 1.21

Goluri

Peste 1.5 1.22
Sub 2.5 2.02
Peste 2.5 1.71

Ambele marchează

GG Da 1.78
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.49
Pauză peste 1.5 2.45

Analiza de dinainte de meci

Greenock Morton - Partick Thistle s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Championship (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Greenock Morton n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: un egal și patru înfrângeri. A marcat 0 goluri și a primit 7. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Partick Thistle n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 13-3.

În ultimele 8 întâlniri directe, Greenock Morton a câștigat o dată, Partick Thistle de 3 ori, iar patru meciuri s-au terminat egal. Ultima: Greenock Morton - Partick Thistle 1-2, pe 13 martie 2026.

Casele o dau favorită pe Partick Thistle, la 1.58, cu egalul la 4.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 58% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.71, iar GG la 1.78.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 0,6 pentru Greenock Morton și 1,9 pentru Partick Thistle. Scorul cel mai probabil e 0-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 11% la victorie, față de 18%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Partick Thistle: 69% în model, cota corectă ar fi 1.45. Casele dau 1.58, mai mult. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 72%. Cota de 1.22 e sub cea corectă (1.39) și nu merită. Nu marchează ambele (NG) merită privit: 60% în model, iar 1.92 plătește peste cota corectă de 1.67. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Greenock Morton - Partick Thistle

Goluri estimate: 0,63 Greenock Morton și 1,94 Partick Thistle, total 2,57. 1X2 în model: 11% · 20% · 69%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 40% (cotă corectă 2.50). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
21%3
14%4
12%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

0-114,8%0-214,4%1-19,4%0-39,3%1-29,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Atac anemic: Greenock Morton. Greenock Morton a marcat doar 0 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 2,3 goluri, după cote 2,8. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-0
Cornere4-1
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startPartick Thistle · 1.58
Goluri estimate~2,6
Scor probabil0-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Greenock Morton - Partick Thistle?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat Greenock Morton - Partick Thistle?

În Championship (Scotia).

Unde s-a jucat Greenock Morton - Partick Thistle?

Pe Cappielow Park, în Greenock, sâmbătă, 1 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Greenock Morton - Partick Thistle?

Partick Thistle pleca favorită, la cota 1.58. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în Greenock Morton - Partick Thistle?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din Championship

Toată liga →