Marți27 octombrie
Live 8 Pune pont

ItaliaItalia · Serie A

Genoa - Juventus

Statistici, pont și cote · miercuri, 28 octombrie, ora 21:45

ItaliaSerie A · Italia + Pune pont
Genoa
VÎVÎÎ
Miercuri21:4528 octombrie
Juventus
VEÎVE
Șanse după cote, fără marjă · înainte de start
Genoa 18%Egal 26%Juventus 56%

Statistici Genoa vs Juventus

Genoa marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,4. Juventus marchează și primește câte 1,4 goluri pe meci. În directe, Genoa nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~2,5goluri estimate
45%peste 2,5 goluri
49%ambele marchează
0-1scorul cel mai probabil
Genoaultimele 5Juventus
1,20
Puncte / meci
1,60
0,8
Goluri marcate / meci
1,4
1,4
Goluri primite / meci
1,4
2
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Genoa și ultimele 5 Juventus, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile, inclusiv amicale. Știrile folosesc doar meciurile oficiale, așa că bilanțul de acolo poate fi diferit.

Genoa2-0-3

V
Genoa - Venezia25.10.26 · Serie A
1-0
Î
AS Roma - Genoa17.10.26 · Serie A
2-0
V
Genoa - Fiorentina10.10.26 · Serie A
2-1
Î
Rapid Bucuresti - Genoa02.10.26 · Amicale intercluburi
2-0
Î
Parma - Genoa20.09.26 · Serie A
2-1

Juventus2-2-1

V
Lecce - Juventus25.10.26 · Serie A
0-2
E
Juventus - Rennes22.10.26 · Europa League
2-2
Î
Juventus - Lazio18.10.26 · Serie A
0-3
V
Celta Vigo - Juventus15.10.26 · Europa League
1-2
E
Cagliari - Juventus11.10.26 · Serie A
1-1

Întâlniri directe Genoa - Juventus

Genoa 0Egal 1Juventus 4
Î
Juventus - Genoa06.04.2026 · pauză 2-0
2-0
Î
Genoa - Juventus31.08.2025 · pauză 0-0
0-1
Î
Juventus - Genoa29.03.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
Genoa - Juventus28.09.2024 · pauză 0-0
0-3
E
Juventus - Genoa17.03.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Genoa. 1 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Genoa - Juventus

0

Niciun tipster nu a pus încă pont pe meciul ăsta. Pontul se poate pune până cu 2 minute înainte de start, la cota din acel moment.

Pune pont

Cote Genoa - Juventus

1 · Genoa5.1518% fără marjă
X · Egal3.7026% fără marjă
2 · Juventus1.7056% fără marjă

Cote înainte de start, actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 2.17
X2 1.17
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.35
Sub 2.5 1.74
Peste 2.5 2.07

Ambele marchează

GG Da 2.02
GG Nu 1.74

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.95

Cornere

Sub 9.5 1.68
Peste 9.5 2.10

Analiză și pont Genoa - Juventus

Miercuri, 28 octombrie, de la 21:45, Juventus joacă pe terenul lui Genoa, în Serie A (Italia). Juventus a dominat ultimele întâlniri directe: 4 victorii din 5.

Genoa vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 7. În ultimele 5 meciuri, Juventus are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 7-7.

Au fost meciuri strânse, cu 1,4 goluri în medie. Ultima: Juventus - Genoa 2-0, pe 6 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Juventus, la 1.70, cu egalul la 3.70. Fără marja caselor, asta înseamnă 56% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.07, iar GG la 2.02.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,0 pentru Genoa și 1,5 pentru Juventus. Scorul cel mai probabil e 0-1.

Verdict

Victorie Juventus: 50% în model, cota corectă ar fi 2.00. La 1.70, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 55%. Cota de 1.74 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 0-1.

Probabilități Genoa - Juventus

Goluri estimate: 0,97 Genoa și 1,53 Juventus, total 2,50. 1X2 în model: 24% · 26% · 50%. Peste 2,5: 45% (cotă corectă 2.22). GG: 49% (cotă corectă 2.04). Estimare a modelului, calculată înainte de start; nu se schimbă după scorul live.

Distribuția golurilor

8%0
21%1
26%2
21%3
13%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 55% · peste 2,5: 45% (verde).

Scoruri probabile

0-112,6%1-112,2%0-29,6%1-29,3%0-08,2%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 1,4 goluri, iar modelul estimează acum 2,5.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul.

Pe scurt

Start28.10, 21:45
FavorităJuventus · 1.70
Goluri estimate~2,5
Scor probabil0-1
+ Pune pont pe meci

Întrebări frecvente

La ce oră începe Genoa - Juventus?

Miercuri, 28 octombrie, ora 21:45, ora României.

În ce competiție se joacă Genoa - Juventus?

În Serie A (Italia).

Cine e favorită în Genoa - Juventus?

Juventus, la cota 1.70. Egalul e la 3.70.

Câte goluri se așteaptă în Genoa - Juventus?

În jur de 2,5, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 0-1.

Alte meciuri din Serie A

Toată liga →