Duminică18 octombrie
Live 109 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Genk - Twente

Statistici și rezultat final · duminică, 2 august

Amicale intercluburi Final
Genk
VÎÎÎV
Final2-1Pauză 2-0
Twente
EVÎEV
Șanse înainte de meci, după cote
Genk 41%Egal 26%Twente 33%

Genk 2-1 Twente: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Genk 2-1 Twente (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 32% pentru victoria lui Genk, iar cotele fără marjă 41%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 68%), iar GG a ieșit (68%). Scorul exact 2-1 avea 7,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (1-10) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Genkîn meciTwente
1
Cornere
10
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Genk vs Twente

Genk marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,6. Twente marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,6. La Twente, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~3,5goluri estimate
68%peste 2,5 goluri
68%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Genkultimele 5Twente
1,20
Puncte / meci
1,60
1,4
Goluri marcate / meci
2,2
2,6
Goluri primite / meci
1,6
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
100%
40%
Ambele marchează
80%

Ultimele 5 meciuri Genk și ultimele 5 Twente, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Genk2-0-3

V
Genk - TOP Oss01.08.26 · Amicale intercluburi
3-1
Î
Bayer Leverkusen - Genk29.07.26 · Amicale intercluburi
4-0
Î
AZ Alkmaar - Genk22.07.26 · Amicale intercluburi
4-0
Î
Falkirk - Genk18.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
V
Motherwell - Genk17.07.26 · Amicale intercluburi
3-4

Twente2-2-1

E
Ferencvaros - Twente30.07.26 · Europa League
2-2
V
Emmen - Twente24.07.26 · Amicale intercluburi
0-3
Î
Twente - Ferencvaros23.07.26 · Europa League
1-2
E
Twente - Gent18.07.26 · Amicale intercluburi
2-2
V
PAOK Salonic - Twente11.07.26 · Amicale intercluburi
2-3

Ponturi Genk - Twente

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Genk2.2741% fără marjă
X · Egal3.6026% fără marjă
2 · Twente2.8233% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.43
X2 1.53
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.30
Peste 2.5 1.55

Ambele marchează

GG Da 1.49
GG Nu 2.45

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.25

Cornere

Sub 9.5 1.51
Peste 9.5 2.40

Analiza de dinainte de meci

Genk - Twente s-a jucat duminică, 2 august, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Genk are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Twente vine cu două victorii, două egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 8. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

Casele văd un meci echilibrat: 2.27 pentru gazde, 2.82 pentru oaspeți și 3.60 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.55, iar GG la 1.49.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,6 pentru Genk și 1,9 pentru Twente. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 32% la victorie, față de 41%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 68% în model, iar 1.53 e aproape de cota corectă (1.47). Peste 2.5 goluri: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. Casele dau 1.55, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 68%. Cota de 1.49 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Genk - Twente

Goluri estimate: 1,57 Genk și 1,93 Twente, total 3,50. 1X2 în model: 32% · 22% · 46%. Peste 2,5: 68% (cotă corectă 1.47). GG: 68% (cotă corectă 1.47). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 32% · peste 2,5: 68% (verde).

Scoruri probabile

1-19,2%1-28,8%2-17,2%2-26,9%0-15,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Genk. Genk a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Twente. Twente a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,9 goluri, după cote 3,1. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 7,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză2-0
Cornere1-10
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startGenk · 2.27
Goluri estimate~3,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Genk - Twente?

S-a jucat duminică, 2 august, ora 19:30 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat Genk - Twente?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Genk - Twente?

Pe Cegeka Arena, în Genk, duminică, 2 august, ora 19:30 (ora României).

Cine era favorită în Genk - Twente?

Niciuna clar: cotele erau 2.27 la gazde și 2.82 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în Genk - Twente?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →