Genclerbirligi U19 – Galatasaray U19
Ultimele 5 / 5: Genclerbirligi U19 marchează 2.0 și primește 1.6. Galatasaray U19 2.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 25% · Egal 24% · Oaspete 51%
Goluri / meci
2.0 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Genclerbirligi U19 – Galatasaray U19
Genclerbirligi U19 o primește pe Galatasaray U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Elit A U19 (Turcia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Genclerbirligi U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Galatasaray U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 6 goluri primite (2,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Genclerbirligi U19 a câștigat 0, Galatasaray U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 18.04.2026, s-a terminat Genclerbirligi U19 2–6 Galatasaray U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.75 / 1.77. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 25% pentru Genclerbirligi U19, 24% pentru egal și 51% pentru Galatasaray U19. Favorită e Galatasaray U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Genclerbirligi U19 și 1,90 pentru Galatasaray U19, adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Genclerbirligi U19 câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Galatasaray U19 câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Genclerbirligi U19 | Galatasaray U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 45% |
Goluri estimate
1,60 – 1,90 · total 3,50
1X2 model
33% · 22% · 45%
Peste 2.5 model
68% · cotă corectă 1.47
GG model
68% · cotă corectă 1.47
Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute
| Genclerbirl. ↓ / Galatasaray. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,0 | 5,7 | 5,5 | 3,5 | 1,6 | 0,6 |
| 1 | 4,8 | 9,2 | 8,7 | 5,5 | 2,6 | 1,0 |
| 2 | 3,9 | 7,3 | 7,0 | 4,4 | 2,1 | 0,8 |
| 3 | 2,1 | 3,9 | 3,7 | 2,4 | 1,1 | 0,4 |
| 4 | 0,8 | 1,6 | 1,5 | 0,9 | 0,4 | 0,2 |
| 5 | 0,3 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Genclerbirligi U19, coloane = goluri Galatasaray U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Genclerbirligi U19. Genclerbirligi U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Genclerbirligi U19 33%, egal 22%, Galatasaray U19 45%. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 18.04.26 | Genclerbirligi U19 – Galatasaray U19 | 0–4 | 2–6 |
| 22.11.25 | Galatasaray U19 – Genclerbirligi U19 | 2–1 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Genclerbirligi U19 – Galatasaray U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Genclerbirligi U19 – Galatasaray U19?
Meciul face parte din Elit A U19 (Turcia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Genclerbirligi U19 – Galatasaray U19?
Cotele 1X2 sunt 3.60 / 3.75 / 1.77. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Genclerbirligi U19, 24% egal și 51% pentru Galatasaray U19, cu Galatasaray U19 favorită la cota 1.77.
Câte goluri se așteaptă în Genclerbirligi U19 – Galatasaray U19?
Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,60 pentru Genclerbirligi U19, 1,90 pentru Galatasaray U19). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.