Gazelle FA de Garoua – Canon Yaounde
Ultimele 5 / 5: Gazelle FA de Garoua marchează 0.4 și primește 1.0. Canon Yaounde 2.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
—
Goluri / meci
0.4 + 2.0
Peste 2.5
— · forma 0% / 60%
GG
—
După meci: Gazelle FA de Garoua 0–2 Canon Yaounde
Meciul s-a terminat Gazelle FA de Garoua 0–2 Canon Yaounde. Înainte de start, modelul dădea 57% pentru victoria lui Canon Yaounde. Rezultatul a fost cel mai probabil dintre cele trei.
S-au marcat 2 goluri, față de 2,20 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 62%), iar GG n-a ieșit (NG avea 61%). Scorul exact 0–2 avea 12,5% în modelul de dinainte de meci.
Analiza de dinainte de meci
Gazelle FA de Garoua – Canon Yaounde, miercuri, 17 iunie, ora 15:04, în Elite One, Group A (Camerun). Textul de aici e analiza de dinainte de meci, făcută doar din datele disponibile înainte de start: forma recentă, întâlnirile directe, cotele de închidere și estimarea modelului. Rezultatul și comparația cu modelul sunt separat, în comentariul de după meci.
Gazelle FA de Garoua are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 5 goluri primite (0,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Canon Yaounde are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 5 goluri primite (2,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Canon Yaounde stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Gazelle FA de Garoua a câștigat 2, Canon Yaounde a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 5. Ultima întâlnire, pe 17.06.2026, s-a terminat Gazelle FA de Garoua 0–2 Canon Yaounde.
Nu avem încă cote 1X2 pentru meciul ăsta, așa că nu putem compara estimarea noastră cu piața.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru Gazelle FA de Garoua și 1,50 pentru Canon Yaounde, adică 2,20 în total. Cu aceste valori, Gazelle FA de Garoua câștigă în 17% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Canon Yaounde câștigă în 57%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 16,6%.
| Indicator | Gazelle FA de Garoua | Canon Yaounde |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 2 (0,4) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 0% | 60% |
| % GG | 0% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 0,70 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 17% | 57% |
Goluri estimate
0,70 – 1,50 · total 2,20
1X2 model
17% · 26% · 57%
Peste 2.5 model
38% · cotă corectă 2.63
GG model
39% · cotă corectă 2.56
Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute
| Gazelle FA . ↓ / Canon Yaoun. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 11,1 | 16,6 | 12,5 | 6,2 | 2,3 | 0,7 |
| 1 | 7,8 | 11,6 | 8,7 | 4,4 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 2,7 | 4,1 | 3,1 | 1,5 | 0,6 | 0,2 |
| 3 | 0,6 | 1,0 | 0,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gazelle FA de Garoua, coloane = goluri Canon Yaounde.
Factori de risc (înainte de meci)
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: Gazelle FA de Garoua. Gazelle FA de Garoua a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdictul de dinainte de meci
Victorie Canon Yaounde are 57% în model (cotă corectă 1.75). Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Nu marchează ambele (NG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 0–1 (16,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.06.26 | Gazelle FA de Garoua – Canon Yaounde | 0–0 | 0–2 |
| 26.03.26 | Canon Yaounde – Gazelle FA de Garoua | — | 1–2 |
| 07.05.25 | Gazelle FA de Garoua – Canon Yaounde | — | 0–0 |
| 16.02.25 | Canon Yaounde – Gazelle FA de Garoua | — | 0–1 |
| 18.04.24 | Canon Yaounde – Gazelle FA de Garoua | — | 1–0 |
Întrebări frecvente
Când s-a jucat Gazelle FA de Garoua – Canon Yaounde?
Meciul s-a jucat miercuri, 17 iunie, ora 15:04 (ora României) și s-a terminat 0–2. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Gazelle FA de Garoua – Canon Yaounde?
Meciul face parte din Elite One, Group A (Camerun). Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Câte goluri se așteaptă în Gazelle FA de Garoua – Canon Yaounde?
Modelul nostru estimează 2,20 goluri (0,70 pentru Gazelle FA de Garoua, 1,50 pentru Canon Yaounde). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 39%, iar cel mai probabil scor este 0–1.