Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

JaponiaJaponia · Cupa

Gainare Tottori - Roasso Kumamoto

Statistici și rezultat final · miercuri, 19 august

JaponiaCupa · Japonia Final
Gainare Tottori
EÎEEV
Final1-1Pauză 0-0
Roasso Kumamoto
EEEÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Gainare Tottori 32%Egal 29%Roasso Kumamoto 39%

Gainare Tottori 1-1 Roasso Kumamoto: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Gainare Tottori 1-1 Roasso Kumamoto (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 30% pentru egalul, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 2,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 64%), iar GG a ieșit (43%). Scorul exact 1-1 avea 13,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (5-8) și 2 cartonașe galbene (2-0).

Gainare Tottoriîn meciRoasso Kumamoto
5
Cornere
8
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Gainare Tottori vs Roasso Kumamoto

Gainare Tottori marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,6. Roasso Kumamoto marchează 0,4 goluri pe meci și primește 0,8. La Roasso Kumamoto, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Gainare Tottori 1, egal 1, Roasso Kumamoto 1.

~2,1goluri estimate
36%peste 2,5 goluri
43%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Gainare Tottoriultimele 5Roasso Kumamoto
1,20
Puncte / meci
1,20
1,2
Goluri marcate / meci
0,4
1,6
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
1
40%
Peste 2,5 goluri
20%
80%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Gainare Tottori și ultimele 5 Roasso Kumamoto, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Gainare Tottori1-3-1

E1-1
Î
Ehime - Gainare Tottori16.08.26 · J3 League
4-0
E
Gainare Tottori - FC Osaka08.08.26 · J3 League
1-1
E
Gifu - Gainare Tottori06.06.26 · J2/J3 League
1-1
V
Zwiegen Kanazawa - Gainare Tottori31.05.26 · J2/J3 League
1-3

Roasso Kumamoto1-3-1

E1-1
E
Roasso Kumamoto - Tochigi City15.08.26 · J3 League
0-0
E
Sagamihara - Roasso Kumamoto08.08.26 · J3 League
0-0
Î
Sagamihara - Roasso Kumamoto06.06.26 · J2/J3 League
3-0
V
Ehime - Roasso Kumamoto30.05.26 · J2/J3 League
0-1

Întâlniri directe Gainare Tottori - Roasso Kumamoto

Gainare Tottori 1Egal 1Roasso Kumamoto 1
E
Gainare Tottori - Roasso Kumamoto19.08.2026 · pauză 0-0
1-1
Î
Gainare Tottori - Roasso Kumamoto25.04.2026 · pauză 0-0
0-2
V
Roasso Kumamoto - Gainare Tottori15.03.2026 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva Gainare Tottori. 0 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Gainare Tottori - Roasso Kumamoto

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Gainare Tottori2.8232% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Roasso Kumamoto2.3539% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.35
X2 1.45
12 1.33

Goluri

Peste 1.5 1.41
Sub 2.5 1.52
Peste 2.5 2.32

Ambele marchează

GG Da 2.00
GG Nu 1.73

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.26
Pauză peste 1.5 3.20

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Gainare Tottori - Roasso Kumamoto s-a jucat miercuri, 19 august, în Cupa (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Gainare Tottori vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Roasso Kumamoto are o victorie, trei egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 2-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5.

În ultimele 3 întâlniri directe, Gainare Tottori a câștigat o dată, Roasso Kumamoto o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,7 goluri în medie. Ultima: Gainare Tottori - Roasso Kumamoto 1-1, pe 19 august 2026.

La case, diferența e mică: Gainare Tottori are cota 2.82, Roasso Kumamoto 2.35. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.32, iar GG la 2.00.

Modelul nostru estimează un meci cu puține goluri: 1,0 pentru Gainare Tottori și 1,1 pentru Roasso Kumamoto. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Gainare Tottori are 33%, Roasso Kumamoto 37%. Sub 2.5 goluri: 64% în model, cota corectă ar fi 1.56. Cota 1.52 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Gainare Tottori - Roasso Kumamoto

Goluri estimate: 1,03 Gainare Tottori și 1,10 Roasso Kumamoto, total 2,13. 1X2 în model: 33% · 30% · 37%. Peste 2,5: 36% (cotă corectă 2.78). GG: 43% (cotă corectă 2.33). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
25%1
27%2
19%3
10%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 64% · peste 2,5: 36% (verde).

Scoruri probabile

1-113,5%0-113,1%1-012,2%0-011,9%1-27,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Gainare Tottori. Gainare Tottori a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Atac anemic: Roasso Kumamoto. Roasso Kumamoto a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri. Un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 30%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-0
Cornere5-8
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startRoasso Kumamoto · 2.35
Goluri estimate~2,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Gainare Tottori - Roasso Kumamoto?

S-a jucat miercuri, 19 august, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Gainare Tottori - Roasso Kumamoto?

În Cupa (Japonia).

Cine era favorită în Gainare Tottori - Roasso Kumamoto?

Niciuna clar: cotele erau 2.82 la gazde și 2.35 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Gainare Tottori - Roasso Kumamoto?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.

Alte meciuri din Cupa

Toată liga →