Duminică18 octombrie
Live 145 Pune pont

IslandaIslanda · Cupa

Fylkir Reykjavik - Afturelding

Statistici și rezultat final · marți, 21 iulie

IslandaCupa · Islanda Final
Fylkir Reykjavik
VVVÎV
Final1-1Pauză 0-0
Afturelding
VVVVV
Șanse înainte de meci, după cote
Fylkir Reykjavik 41%Egal 25%Afturelding 34%

Fylkir Reykjavik 1-1 Afturelding: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Fylkir Reykjavik 1-1 Afturelding (pauză 0-0). Înainte de start, modelul dădea 20% pentru egalul, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 4,2 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 21%), iar GG a ieșit (77%). Scorul exact 1-1 avea 6,7% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 16 cornere (5-11) și 10 cartonașe galbene (8-2).

Fylkir Reykjavikîn meciAfturelding
5
Cornere
11
8
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Fylkir Reykjavik vs Afturelding

Fylkir Reykjavik marchează 3,6 goluri pe meci și primește 1,8. Afturelding marchează 4,0 goluri pe meci și primește 0,8. La Fylkir Reykjavik, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~4,2goluri estimate
79%peste 2,5 goluri
77%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Fylkir Reykjavikultimele 5Afturelding
2,40
Puncte / meci
3,00
3,6
Goluri marcate / meci
4,0
1,8
Goluri primite / meci
0,8
4
Victorii
5
80%
Peste 2,5 goluri
60%
80%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Fylkir Reykjavik și ultimele 5 Afturelding, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Fylkir Reykjavik4-0-1

V
Fylkir Reykjavik - UMF Njardvik17.07.26 · Lengjudeildin
4-1
V
IF Vestri - Fylkir Reykjavik13.07.26 · Lengjudeildin
2-5
V
Aegir - Fylkir Reykjavik03.07.26 · Lengjudeildin
2-4
Î
Fylkir Reykjavik - HK Kopavogur26.06.26 · Lengjudeildin
0-2
V
Grotta - Fylkir Reykjavik21.06.26 · Lengjudeildin
2-5

Afturelding5-0-0

V
Afturelding - Leiknir Reykjavik16.07.26 · Lengjudeildin
3-2
V
Volsungur - Afturelding11.07.26 · Lengjudeildin
1-6
V
IR Reykjavik - Afturelding03.07.26 · Lengjudeildin
0-1
V
Afturelding - Aegir29.06.26 · Lengjudeildin
8-1
V
Afturelding - UMF Njardvik26.06.26 · Lengjudeildin
2-0

Întâlniri directe Fylkir Reykjavik - Afturelding

Fylkir Reykjavik 0Egal 0Afturelding 1
Î
Afturelding - Fylkir Reykjavik31.05.2026 · pauză 4-0
5-1

V/E/Î din perspectiva Fylkir Reykjavik. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Fylkir Reykjavik - Afturelding

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Fylkir Reykjavik2.2041% fără marjă
X · Egal3.5525% fără marjă
2 · Afturelding2.6734% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, cornere

Șansă dublă

1X 1.31
X2 1.59
12 1.22

Goluri

Sub 2.5 2.50
Peste 2.5 1.44

Ambele marchează

GG Da 1.42
GG Nu 2.67

Cornere

Sub 9.5 2.02
Peste 9.5 1.70

Analiza de dinainte de meci

Fylkir Reykjavik - Afturelding s-a jucat marți, 21 iulie, în Cupa (Islanda). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Fylkir Reykjavik are patru victorii și o înfrângere. Golaveraj: 18-9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Afturelding n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: cinci victorii. A marcat 20 de goluri și a primit 4.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: Afturelding - Fylkir Reykjavik 5-1, pe 31 mai 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.20 pentru gazde, 2.67 pentru oaspeți și 3.55 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.44, iar GG la 1.42.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,0 pentru Fylkir Reykjavik și 2,2 pentru Afturelding. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Fylkir Reykjavik are 35%, Afturelding 45%. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 79%. Cota de 1.44 e peste cea corectă (1.27). Ambele marchează (GG) merită privit: 77% în model, iar 1.42 plătește peste cota corectă de 1.30. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Fylkir Reykjavik - Afturelding

Goluri estimate: 1,96 Fylkir Reykjavik și 2,22 Afturelding, total 4,18. 1X2 în model: 35% · 20% · 45%. Peste 2,5: 79% (cotă corectă 1.27). GG: 77% (cotă corectă 1.30). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 21% · peste 2,5: 79% (verde).

Scoruri probabile

1-27,4%2-27,2%1-16,7%2-16,5%1-35,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Fylkir Reykjavik. Fylkir Reykjavik a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 5,1 goluri, după cote 3,3. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză0-0
Cornere5-11
Cartonașe galbene8-2
Favorită la startFylkir Reykjavik · 2.20
Goluri estimate~4,2
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Fylkir Reykjavik - Afturelding?

S-a jucat marți, 21 iulie, ora 22:30 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Fylkir Reykjavik - Afturelding?

În Cupa (Islanda).

Cine era favorită în Fylkir Reykjavik - Afturelding?

Niciuna clar: cotele erau 2.20 la gazde și 2.67 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Fylkir Reykjavik - Afturelding?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,2.