Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Forfar Athletic - Stranraer

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 5 septembrie

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Forfar Athletic
EÎVÎE
Final0-3Pauză 0-1
Stranraer
ÎVVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Forfar Athletic 32%Egal 28%Stranraer 39%

Forfar Athletic 0-3 Stranraer: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Forfar Athletic 0-3 Stranraer (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 48% pentru victoria lui Stranraer, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG n-a ieșit (NG avea 45%). Scorul exact 0-3 avea 4,4% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Forfar Athletic vs Stranraer

Forfar Athletic marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,6. Stranraer marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,2. Ultimele 8 întâlniri directe: Forfar Athletic 5, egal 1, Stranraer 2.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
55%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Forfar Athleticultimele 5Stranraer
1,00
Puncte / meci
2,00
1,0
Goluri marcate / meci
2,2
1,6
Goluri primite / meci
1,2
1
Victorii
3
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
5
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Forfar Athletic și ultimele 5 Stranraer, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Forfar Athletic1-2-2

E
Edinburgh City - Forfar Athletic28.08.26 · League 2
1-1
Î
Clyde - Forfar Athletic22.08.26 · League 2
3-0
V
Forfar Athletic - Stirling Albion15.08.26 · League 2
3-0
Î
Forfar Athletic - Aberdeen B11.08.26 · Cupa Challenge
0-3
E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1

Stranraer3-1-1

Î
Stranraer - Celtic B01.09.26 · Cupa Challenge
3-4
V
Stranraer - Kelty Hearts29.08.26 · League 2
2-0
V
Stranraer - Gala Fairydean25.08.26 · Cupa Challenge
3-0
E
Stirling Albion - Stranraer22.08.26 · League 2
2-2
V
Stranraer - The Spartans15.08.26 · League 2
1-0

Întâlniri directe Forfar Athletic - Stranraer

Forfar Athletic 5Egal 1Stranraer 2
V
Stranraer - Forfar Athletic18.04.2026 · pauză 0-0
0-1
E
Forfar Athletic - Stranraer10.01.2026 · pauză 1-1
2-2
Î
Stranraer - Forfar Athletic01.11.2025 · pauză 1-0
3-1
V
Forfar Athletic - Stranraer02.08.2025 · pauză 1-0
1-0
V
Stranraer - Forfar Athletic22.03.2025 · pauză 0-0
0-1
V
Stranraer - Forfar Athletic04.03.2025 · pauză 1-0
1-2
Î
Forfar Athletic - Stranraer25.01.2025 · pauză 0-0
0-1
V
Forfar Athletic - Stranraer21.09.2024 · pauză 1-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Forfar Athletic. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Forfar Athletic - Stranraer

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Forfar Athletic2.8232% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Stranraer2.3239% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.51
X2 1.36
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.27
Sub 2.5 1.76
Peste 2.5 1.95

Ambele marchează

GG Da 1.74
GG Nu 1.97

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.36
Pauză peste 1.5 2.72

Analiza de dinainte de meci

Forfar Athletic - Stranraer s-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Forfar Athletic vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 8. În ultimele 5 meciuri, Stranraer are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 11-6.

În ultimele 8 întâlniri directe, Forfar Athletic a câștigat de 5 ori, Stranraer de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Stranraer - Forfar Athletic 0-1, pe 18 aprilie 2026.

La case, diferența e mică: Forfar Athletic are cota 2.82, Stranraer 2.32. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.95, iar GG la 1.74.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Forfar Athletic și 1,6 pentru Stranraer. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 are 73% în model, iar 1.36 e aproape de cota corectă (1.37). Peste 1.5 goluri: 77% în model, cota corectă ar fi 1.30. Cota 1.27 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Forfar Athletic - Stranraer

Goluri estimate: 1,16 Forfar Athletic și 1,63 Stranraer, total 2,79. 1X2 în model: 27% · 25% · 48%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 55% (cotă corectă 1.82). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,6%0-110,0%1-29,5%0-28,2%1-07,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Forfar Athletic. Forfar Athletic a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-3
Pauză0-1
Favorită la startStranraer · 2.32
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Forfar Athletic - Stranraer?

S-a jucat sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 0-3.

În ce competiție s-a jucat Forfar Athletic - Stranraer?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Forfar Athletic - Stranraer?

Pe Station Park, în Forfar, sâmbătă, 5 septembrie, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Forfar Athletic - Stranraer?

Niciuna clar: cotele erau 2.82 la gazde și 2.32 la oaspeți. Meciul s-a terminat 0-3.

Câte goluri s-au marcat în Forfar Athletic - Stranraer?

3 goluri, scor final 0-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →