Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

BraziliaBrazilia · Cupa

Fluminense - Vasco da Gama

Statistici și rezultat final · joi, 6 august

BraziliaCupa · Brazilia Final
Fluminense
ÎEEEE
Final1-3Pauză 0-1
Vasco da Gama
VEVEE
Șanse înainte de meci, după cote
Fluminense 45%Egal 29%Vasco da Gama 25%

Fluminense 1-3 Vasco da Gama: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Fluminense 1-3 Vasco da Gama (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 36% pentru victoria lui Vasco da Gama, iar cotele fără marjă 25%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 35%), iar GG a ieșit (42%). Scorul exact 1-3 avea 2,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 6 cornere (1-5) și 8 cartonașe galbene (3-5).

Fluminenseîn meciVasco da Gama
1
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
5

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Fluminense vs Vasco da Gama

Fluminense marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,0. Vasco da Gama marchează 1,4 goluri pe meci și primește 0,8. La Fluminense, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Fluminense 2, egal 2, Vasco da Gama 4.

~2,1goluri estimate
35%peste 2,5 goluri
42%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Fluminenseultimele 5Vasco da Gama
0,80
Puncte / meci
1,80
0,6
Goluri marcate / meci
1,4
1,0
Goluri primite / meci
0,8
0
Victorii
2
20%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
4

Ultimele 5 meciuri Fluminense și ultimele 5 Vasco da Gama, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Fluminense0-4-1

Î
Fluminense - Vasco da Gama06.08.26 · Cupa
1-3
E
Vasco da Gama - Fluminense01.08.26 · Cupa
0-0
E
Fluminense - Bahia30.07.26 · Brasileiro - Serie A
0-0
E
Gremio RS - Fluminense27.07.26 · Brasileiro - Serie A
1-1
E
Fluminense - RB Bragantino18.07.26 · Brasileiro - Serie A
1-1

Vasco da Gama2-3-0

V
Fluminense - Vasco da Gama06.08.26 · Cupa
1-3
E
Vasco da Gama - Fluminense01.08.26 · Cupa
0-0
V
Vasco da Gama - Independiente Medellin30.07.26 · Copa Sudamericana
1-0
E
Vasco da Gama - Mirassol26.07.26 · Brasileiro - Serie A
1-1
E
Independiente Medellin - Vasco da Gama23.07.26 · Copa Sudamericana
2-2

Întâlniri directe Fluminense - Vasco da Gama

Fluminense 2Egal 2Vasco da Gama 4
Î
Fluminense - Vasco da Gama06.08.2026 · pauză 0-1
1-3
E
Vasco da Gama - Fluminense01.08.2026 · pauză 0-0
0-0
Î
Vasco da Gama - Fluminense19.03.2026 · pauză 0-1
3-2
E
Fluminense - Vasco da Gama01.03.2026 · pauză 0-1
1-1
V
Vasco da Gama - Fluminense22.02.2026 · pauză 0-1
0-1
V
Fluminense - Vasco da Gama15.12.2025 · pauză 1-0
1-0
Î
Vasco da Gama - Fluminense12.12.2025 · pauză 0-1
2-1
Î
Vasco da Gama - Fluminense21.10.2025 · pauză 1-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Fluminense. 3 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Fluminense - Vasco da Gama

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Fluminense2.1045% fără marjă
X · Egal3.2529% fără marjă
2 · Vasco da Gama3.7525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.30
X2 1.67
12 1.36

Goluri

Peste 1.5 1.44
Sub 2.5 1.60
Peste 2.5 2.35

Ambele marchează

GG Da 2.00
GG Nu 1.75

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.31
Pauză peste 1.5 3.40

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Fluminense - Vasco da Gama s-a jucat joi, 6 august, în Cupa (Brazilia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Fluminense n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: patru egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 3-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Vasco da Gama n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: două victorii și trei egaluri. A marcat 7 goluri și a primit 4.

În ultimele 8 întâlniri directe, Fluminense a câștigat de 2 ori, Vasco da Gama de 4 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Fluminense - Vasco da Gama 1-3, pe 6 august 2026.

Fluminense pleacă favorită, la cota 2.10. Egalul e la 3.25, iar Vasco da Gama la 3.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 45% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.35, iar GG la 2.00.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu puține goluri: 1,0 pentru Fluminense și 1,1 pentru Vasco da Gama. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 34% la victorie, față de 45%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Fluminense are 34%, Vasco da Gama 36%. Sub 2.5 goluri are 65% în model, iar 1.60 e aproape de cota corectă (1.54). Nu marchează ambele (NG): 58% în model, cota corectă ar fi 1.72. Cota 1.75 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Fluminense - Vasco da Gama

Goluri estimate: 1,03 Fluminense și 1,07 Vasco da Gama, total 2,10. 1X2 în model: 34% · 30% · 36%. Peste 2,5: 35% (cotă corectă 2.86). GG: 42% (cotă corectă 2.38). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 65% · peste 2,5: 35% (verde).

Scoruri probabile

1-113,5%0-113,1%1-012,6%0-012,2%1-27,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Favorit fără formă. Fluminense e favorită, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 30%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-3
Pauză0-1
Cornere1-5
Cartonașe galbene3-5
Favorită la startFluminense · 2.10
Goluri estimate~2,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Fluminense - Vasco da Gama?

S-a jucat joi, 6 august, ora 03:30 (ora României) și s-a terminat 1-3.

În ce competiție s-a jucat Fluminense - Vasco da Gama?

În Cupa (Brazilia).

Cine era favorită în Fluminense - Vasco da Gama?

Fluminense pleca favorită, la cota 2.10. Meciul s-a terminat 1-3.

Câte goluri s-au marcat în Fluminense - Vasco da Gama?

4 goluri, scor final 1-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,1.