Duminică18 octombrie
Live 148 Pune pont

JaponiaJaponia · Cupa Ligii

FC Osaka - Ventforet Kofu

Statistici și rezultat final · miercuri, 2 septembrie

JaponiaCupa Ligii · Japonia Final
FC Osaka
VEEEV
Final3-0Pauză 1-0
Ventforet Kofu
ÎVVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
FC Osaka 39%Egal 28%Ventforet Kofu 33%

FC Osaka 3-0 Ventforet Kofu: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Osaka 3-0 Ventforet Kofu (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 49% pentru victoria lui FC Osaka, iar cotele fără marjă 39%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG n-a ieșit (NG avea 47%). Scorul exact 3-0 avea 4,6% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 14 cornere (7-7) și 2 cartonașe galbene (2-0).

FC Osakaîn meciVentforet Kofu
7
Cornere
7
2
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Osaka vs Ventforet Kofu

FC Osaka marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,8. Ventforet Kofu marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8. La Ventforet Kofu, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FC Osakaultimele 5Ventforet Kofu
1,80
Puncte / meci
1,40
2,0
Goluri marcate / meci
1,2
0,8
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri FC Osaka și ultimele 5 Ventforet Kofu, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Osaka2-3-0

V
FC Osaka - Ventforet Kofu02.09.26 · Cupa Ligii
3-0
E
Renofa Yamaguchi - FC Osaka30.08.26 · J3 League
0-0
E
Shimizu S-Pulse - FC Osaka26.08.26 · Cupa
1-1
E
FC Osaka - Ryukyu22.08.26 · J3 League
2-2
V
Nara Club - FC Osaka19.08.26 · Cupa
1-4

Ventforet Kofu2-1-2

Î
FC Osaka - Ventforet Kofu02.09.26 · Cupa Ligii
3-0
V
Ventforet Kofu - Hokkaido Consadole Sapporo29.08.26 · J2/J3 League
2-1
Î
Blaublitz Akita - Ventforet Kofu22.08.26 · J2/J3 League
3-0
E
Ventforet Kofu - Tegevajaro Miyazaki15.08.26 · J2/J3 League
1-1

Întâlniri directe FC Osaka - Ventforet Kofu

FC Osaka 1Egal 0Ventforet Kofu 0
V
FC Osaka - Ventforet Kofu02.09.2026 · pauză 1-0
3-0

V/E/Î din perspectiva FC Osaka. 1 din 1 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Osaka - Ventforet Kofu

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Osaka2.4039% fără marjă
X · Egal3.2528% fără marjă
2 · Ventforet Kofu2.8033% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.38
X2 1.51
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.34
Sub 2.5 1.69
Peste 2.5 2.05

Ambele marchează

GG Da 1.83
GG Nu 1.88

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.34
Pauză peste 1.5 3.00

Analiza de dinainte de meci

FC Osaka - Ventforet Kofu s-a jucat miercuri, 2 septembrie, în Cupa Ligii (Japonia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, FC Osaka n-a pierdut niciunul (două victorii și trei egaluri). Golaveraj: 10-4. Ventforet Kofu vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

S-au mai întâlnit o singură dată recent: FC Osaka - Ventforet Kofu 3-0, pe 2 septembrie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.40 pentru gazde, 2.80 pentru oaspeți și 3.25 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.05, iar GG la 1.83.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,6 pentru FC Osaka și 1,1 pentru Ventforet Kofu. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 49% la victorie, față de 39%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X are 74% în model, iar 1.38 e aproape de cota corectă (1.35). Peste 1.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. Cota 1.34 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FC Osaka - Ventforet Kofu

Goluri estimate: 1,60 FC Osaka și 1,09 Ventforet Kofu, total 2,69. 1X2 în model: 49% · 25% · 26%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-111,8%1-010,9%2-19,5%2-08,7%0-17,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Ventforet Kofu. Ventforet Kofu a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-0
Pauză1-0
Cornere7-7
Cartonașe galbene2-0
Favorită la startFC Osaka · 2.40
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Osaka - Ventforet Kofu?

S-a jucat miercuri, 2 septembrie, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 3-0.

În ce competiție s-a jucat FC Osaka - Ventforet Kofu?

În Cupa Ligii (Japonia).

Unde s-a jucat FC Osaka - Ventforet Kofu?

Pe Takebishi Stadium, în Kyōto (Kyoto), miercuri, 2 septembrie, ora 13:00 (ora României).

Cine era favorită în FC Osaka - Ventforet Kofu?

Niciuna clar: cotele erau 2.40 la gazde și 2.80 la oaspeți. Meciul s-a terminat 3-0.

Câte goluri s-au marcat în FC Osaka - Ventforet Kofu?

3 goluri, scor final 3-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Cupa Ligii

Toată liga →