Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Cupa

FC Gori - Sioni Bolnisi

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 25 iulie

GeorgiaCupa · Georgia Final
FC Gori
VVEÎÎ
Final1-0Pauză 1-0
Sioni Bolnisi
VÎVEE
Șanse înainte de meci, după cote
FC Gori 31%Egal 29%Sioni Bolnisi 40%

FC Gori 1-0 Sioni Bolnisi: statisticile meciului

Meciul s-a terminat FC Gori 1-0 Sioni Bolnisi (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 33% pentru victoria lui FC Gori, iar cotele fără marjă 31%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,5 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 53%), iar GG n-a ieșit (NG avea 49%). Scorul exact 1-0 avea 9,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 9 cornere (5-4) și 5 cartonașe galbene (2-3).

FC Goriîn meciSioni Bolnisi
5
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici FC Gori vs Sioni Bolnisi

FC Gori marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,2. Sioni Bolnisi marchează 1,6 goluri pe meci și primește 1,2.

~2,5goluri estimate
47%peste 2,5 goluri
51%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
FC Goriultimele 5Sioni Bolnisi
1,40
Puncte / meci
1,60
1,4
Goluri marcate / meci
1,6
1,2
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
2
40%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri FC Gori și ultimele 5 Sioni Bolnisi, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

FC Gori2-1-2

V
Mertskhali O. - FC Gori26.06.26 · Cupa
1-3
V
Merani Martvili - FC Gori22.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-2
E
Kolkheti Poti - FC Gori17.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-1
Î
FC Gori - Gareji13.06.26 · Erovnuli Liga 2
1-3
Î
Telavi - FC Gori30.05.26 · Erovnuli Liga 2
1-0

Sioni Bolnisi2-2-1

V
Sioni Bolnisi - Samtredia22.06.26 · Erovnuli Liga 2
3-2
Î
Aragvi Dusheti - Sioni Bolnisi17.06.26 · Erovnuli Liga 2
3-2
V
Sioni Bolnisi - Merani Martvili13.06.26 · Erovnuli Liga 2
2-0
E
Kolkheti Poti - Sioni Bolnisi30.05.26 · Erovnuli Liga 2
0-0
E
Sioni Bolnisi - Gareji24.05.26 · Erovnuli Liga 2
1-1

Întâlniri directe FC Gori - Sioni Bolnisi

FC Gori 0Egal 2Sioni Bolnisi 0
E
Sioni Bolnisi - FC Gori06.05.2026 · pauză 1-0
1-1
E
FC Gori - Sioni Bolnisi07.03.2026 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva FC Gori. 0 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi FC Gori - Sioni Bolnisi

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · FC Gori2.9531% fără marjă
X · Egal3.1029% fără marjă
2 · Sioni Bolnisi2.2540% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.44
X2 1.34
12 1.29

Goluri

Peste 1.5 1.38
Sub 2.5 1.58
Peste 2.5 2.20

Ambele marchează

GG Da 1.92
GG Nu 1.80

Analiza de dinainte de meci

FC Gori - Sioni Bolnisi s-a jucat sâmbătă, 25 iulie, în Cupa (Georgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

FC Gori vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 6. În ultimele 5 meciuri, Sioni Bolnisi are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 8-6.

În ultimele 2 întâlniri directe, FC Gori a câștigat niciodată, Sioni Bolnisi niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 1,0 goluri în medie. Ultima: Sioni Bolnisi - FC Gori 1-1, pe 6 mai 2026.

Casele o dau favorită pe Sioni Bolnisi, la 2.25, cu egalul la 3.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 40% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.20, iar GG la 1.92.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,2 pentru FC Gori și 1,3 pentru Sioni Bolnisi. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: FC Gori are 33%, Sioni Bolnisi 40%. Peste 1.5 goluri: 72% în model, cota corectă ar fi 1.39. Cota 1.38 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități FC Gori - Sioni Bolnisi

Goluri estimate: 1,19 FC Gori și 1,34 Sioni Bolnisi, total 2,53. 1X2 în model: 33% · 27% · 40%. Peste 2,5: 47% (cotă corectă 2.13). GG: 51% (cotă corectă 1.96). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

8%0
20%1
25%2
22%3
14%4
11%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 53% · peste 2,5: 47% (verde).

Scoruri probabile

1-112,7%0-110,7%1-09,5%1-28,5%0-08,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,6% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere5-4
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startSioni Bolnisi · 2.25
Goluri estimate~2,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat FC Gori - Sioni Bolnisi?

S-a jucat sâmbătă, 25 iulie, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat FC Gori - Sioni Bolnisi?

În Cupa (Georgia).

Unde s-a jucat FC Gori - Sioni Bolnisi?

Pe Stadionul Tengiz Burjanadze, în Gori, sâmbătă, 25 iulie, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în FC Gori - Sioni Bolnisi?

Sioni Bolnisi pleca favorită, la cota 2.25. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în FC Gori - Sioni Bolnisi?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,5.