Germania Am. · Regionalliga - Vest
FC Bocholt – Lotte
Ultimele 5 / 5: FC Bocholt marchează 1.8 și primește 2.6. Lotte 0.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 61% · Egal 21% · Oaspete 18%
Goluri / meci
1.8 + 0.4
Peste 2.5
1.47 · forma 80% / 60%
GG
Da 1.55 · Nu 2.30
Analiză FC Bocholt – Lotte
FC Bocholt o primește pe Lotte sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Regionalliga - Vest (Germania Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
FC Bocholt are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 13 goluri primite (1,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Lotte are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 11 goluri primite (0,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, FC Bocholt a câștigat 1, Lotte a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 29.04.2026, s-a terminat Lotte 1–1 FC Bocholt.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.35 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,2% pe piața asta), rămân 61% pentru FC Bocholt, 21% pentru egal și 18% pentru Lotte. Favorită e FC Bocholt. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.55 și Nu la 2.30.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,50) și cele deduse din cote (2,12 – 1,09) și ajunge la 2,06 goluri estimate pentru FC Bocholt și 1,29 pentru Lotte, adică 3,35 în total. Cu aceste valori, FC Bocholt câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Lotte câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,6%.
| Indicator | FC Bocholt | Lotte |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 0,80 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 13 (2,6) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 80% | 60% |
| % GG | 100% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,06 | 1,29 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 24% |
Goluri estimate
2,06 – 1,29 · total 3,35
1X2 model
55% · 21% · 24%
Peste 2.5 model
65% · cotă corectă 1.54
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute
| FC Bocholt ↓ / Lotte → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,5 | 4,5 | 2,9 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 7,2 | 9,3 | 6,0 | 2,6 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,4 | 9,6 | 6,2 | 2,7 | 0,9 | 0,2 |
| 3 | 5,1 | 6,6 | 4,3 | 1,8 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 2,6 | 3,4 | 2,2 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 1,1 | 1,4 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Bocholt, coloane = goluri Lotte.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: FC Bocholt. FC Bocholt primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Lotte. Lotte primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Lotte. Lotte a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. FC Bocholt e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 4,8 goluri, față de 3,35 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie FC Bocholt are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.51 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.04.26 | Lotte – FC Bocholt | 0–1 | 1–1 |
| 20.09.25 | FC Bocholt – Lotte | 2–0 | 4–1 |
| 11.04.25 | FC Bocholt – Lotte | 1–2 | 3–4 |
| 19.10.24 | Lotte – FC Bocholt | 3–1 | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe FC Bocholt – Lotte?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FC Bocholt – Lotte?
Meciul face parte din Regionalliga - Vest (Germania Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FC Bocholt – Lotte?
Cotele 1X2 sunt 1.51 / 4.35 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru FC Bocholt, 21% egal și 18% pentru Lotte, cu FC Bocholt favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în FC Bocholt – Lotte?
Modelul nostru estimează 3,35 goluri (2,06 pentru FC Bocholt, 1,29 pentru Lotte). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 2–1.