Duminică18 octombrie
Live 109 Pune pont

BelgiaBelgia · Challenger Pro League

Eupen - Genk U23

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

BelgiaChallenger Pro League · Belgia Final
Eupen
VVVÎE
Final4-1Pauză 1-1
Genk U23
ÎEEEV
Șanse înainte de meci, după cote
Eupen 59%Egal 22%Genk U23 19%

Eupen 4-1 Genk U23: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Eupen 4-1 Genk U23 (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 58% pentru victoria lui Eupen, iar cotele fără marjă 59%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 67%), iar GG a ieșit (64%). Scorul exact 4-1 avea 3,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 17 cornere (7-10) și 3 cartonașe galbene (3-0).

Eupenîn meciGenk U23
7
Cornere
10
3
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Eupen vs Genk U23

Eupen marchează 3,2 goluri pe meci și primește 1,4. Genk U23 marchează și primește câte 1,6 goluri pe meci. La Eupen, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Eupen 2, egal 1, Genk U23 1.

~3,5goluri estimate
67%peste 2,5 goluri
64%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Eupenultimele 5Genk U23
2,00
Puncte / meci
1,20
3,2
Goluri marcate / meci
1,6
1,4
Goluri primite / meci
1,6
3
Victorii
1
80%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
100%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Eupen și ultimele 5 Genk U23, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Eupen3-1-1

V
Venlo - Eupen01.08.26 · Amicale intercluburi
2-3
V
Eupen - Royal Aywaille29.07.26 · Amicale intercluburi
8-0
V
Groene Ster - Eupen03.07.26 · Amicale intercluburi
0-1
Î
RFC Liege - Eupen17.04.26 · Challenger Pro League
2-1
E
Eupen - Beerschot VA10.04.26 · Challenger Pro League
3-3

Genk U231-3-1

Î
Genk U23 - KVV Zelzate08.08.26 · Amicale intercluburi
1-2
E
Genk U23 - Gent B17.04.26 · Challenger Pro League
1-1
E
Francs Borains - Genk U2311.04.26 · Challenger Pro League
2-2
E
Genk U23 - Lokeren Temse03.04.26 · Challenger Pro League
2-2
V
Olympic Charleroi - Genk U2320.03.26 · Challenger Pro League
1-2

Întâlniri directe Eupen - Genk U23

Eupen 2Egal 1Genk U23 1
Î
Genk U23 - Eupen30.01.2026 · pauză 0-0
2-0
V
Eupen - Genk U2325.10.2025 · pauză 1-0
2-1
E
Genk U23 - Eupen16.02.2025 · pauză 0-0
0-0
V
Eupen - Genk U2327.09.2024 · pauză 0-0
3-1

V/E/Î din perspectiva Eupen. 2 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Eupen - Genk U23

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Eupen1.5759% fără marjă
X · Egal4.1022% fără marjă
2 · Genk U234.9019% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.15
X2 2.17
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.25
Peste 2.5 1.58

Ambele marchează

GG Da 1.63
GG Nu 2.15

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.57
Pauză peste 1.5 2.25

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Eupen - Genk U23 s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Challenger Pro League (Belgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Eupen are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 16-7. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Genk U23 vine cu o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 8 goluri și a primit 8. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Eupen a câștigat de 2 ori, Genk U23 o dată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Genk U23 - Eupen 2-0, pe 30 ianuarie 2026.

Eupen pleacă favorită, la cota 1.57. Egalul e la 4.10, iar Genk U23 la 4.90. Fără marja caselor, asta înseamnă 59% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.58, iar GG la 1.63.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,2 pentru Eupen și 1,3 pentru Genk U23. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Eupen are 58% în model, dar la 1.57 plătește sub cota corectă de 1.72. Peste 2.5 goluri: 67% în model, cota corectă ar fi 1.49. Casele dau 1.58, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 64%. Cota de 1.63 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Eupen - Genk U23

Goluri estimate: 2,20 Eupen și 1,28 Genk U23, total 3,48. 1X2 în model: 58% · 20% · 22%. Peste 2,5: 67% (cotă corectă 1.49). GG: 64% (cotă corectă 1.56). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
19%2
21%3
19%4
27%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 33% · peste 2,5: 67% (verde).

Scoruri probabile

2-19,5%1-18,7%2-07,5%3-17,0%1-06,8%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Genk U23. Genk U23 a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,9 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,3 goluri, iar modelul estimează acum 3,5.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-1
Pauză1-1
Cornere7-10
Cartonașe galbene3-0
Favorită la startEupen · 1.57
Goluri estimate~3,5
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Eupen - Genk U23?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 4-1.

În ce competiție s-a jucat Eupen - Genk U23?

În Challenger Pro League (Belgia).

Unde s-a jucat Eupen - Genk U23?

Pe Stadionul Kehrweg, în Eupen, sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Eupen - Genk U23?

Eupen pleca favorită, la cota 1.57. Meciul s-a terminat 4-1.

Câte goluri s-au marcat în Eupen - Genk U23?

5 goluri, scor final 4-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din Challenger Pro League

Toată liga →