Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

ElvetiaElvetia · 1. Liga

Eschen Mauren – Winterthur II

Eschen Mauren
EEÎVÎ
18:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Winterthur II
ÎÎVÎÎ
12.12 X3.50 22.82
1X1.33 X21.57 121.21

Ultimele 5 / 5: Eschen Mauren marchează 1.6 și primește 2.6. Winterthur II 0.8 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 42% · Egal 26% · Oaspete 32%

Goluri / meci

1.6 + 0.8

Peste 2.5

1.48 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.45 · Nu 2.57

Analiză Eschen Mauren – Winterthur II

Eschen Mauren o primește pe Winterthur II sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00 (ora României), în 1. Liga (Elvetia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Eschen Mauren are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 13 goluri primite (1,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Winterthur II are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 9 goluri primite (0,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Eschen Mauren a câștigat 1, Winterthur II a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 07.03.2026, s-a terminat Eschen Mauren 1–0 Winterthur II.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.50 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 42% pentru Eschen Mauren, 26% pentru egal și 32% pentru Winterthur II. Favorită e Eschen Mauren. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.48 și sub 2.5 la 2.40, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.57.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,70) și cele deduse din cote (1,72 – 1,47) și ajunge la 1,71 goluri estimate pentru Eschen Mauren și 1,59 pentru Winterthur II, adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Eschen Mauren câștigă în 41% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Winterthur II câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%.

Statistici-cheie
IndicatorEschen MaurenWinterthur II
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-21-0-4
Puncte / meci1,000,60
Goluri marcate (medie)8 (1,6)4 (0,8)
Goluri primite (medie)13 (2,6)9 (1,8)
% Peste 2.560%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (2 meciuri)10
Goluri estimate (model)1,711,59
Șanse de victorie (model)41%36%

Goluri estimate

1,71 – 1,59 · total 3,30

1X2 model

41% · 23% · 36%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Eschen Maur. ↓ / Winterthur . →012345
0 3,7 5,9 4,7 2,5 1,0 0,3
1 6,3 10,0 8,0 4,2 1,7 0,5
2 5,4 8,6 6,8 3,6 1,4 0,5
3 3,1 4,9 3,9 2,1 0,8 0,3
4 1,3 2,1 1,7 0,9 0,3 0,1
5 0,4 0,7 0,6 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Eschen Mauren, coloane = goluri Winterthur II.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Eschen Mauren. Eschen Mauren primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Winterthur II. Winterthur II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Eschen Mauren e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Eschen Mauren 41%, egal 23%, Winterthur II 36%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.48 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
0.8
2.6
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Eschen Mauren – Winterthur II?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 18:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Eschen Mauren – Winterthur II?

Meciul face parte din 1. Liga (Elvetia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Eschen Mauren – Winterthur II?

Cotele 1X2 sunt 2.12 / 3.50 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Eschen Mauren, 26% egal și 32% pentru Winterthur II, cu Eschen Mauren favorită la cota 2.12.

Câte goluri se așteaptă în Eschen Mauren – Winterthur II?

Modelul nostru estimează 3,30 goluri (1,71 pentru Eschen Mauren, 1,59 pentru Winterthur II). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 1. Liga
11.10
15:30
Munsingen – Zug 94 1–2
11.10
15:00
FC Widnau – Eschen Mauren 4–4
11.10
15:00
Servette U21 – CS Chenois 2–1
10.10
18:00
Taverne – FC Thalwil 2–0
10.10
18:00
Lancy FC – Chaux De Fonds 5–1