Duminică18 octombrie
Live 135 Pune pont

International cluburi · Amicale intercluburi

Empoli - Spezia

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Amicale intercluburi Final
Empoli
VEVÎE
Final1-1Pauză 1-0
Spezia
EEÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Empoli 40%Egal 27%Spezia 33%

Empoli 1-1 Spezia: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Empoli 1-1 Spezia (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 24% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,0 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 43%), iar GG a ieșit (60%). Scorul exact 1-1 avea 11,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (1-6) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Empoliîn meciSpezia
1
Cornere
6
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Empoli vs Spezia

Empoli marchează și primește câte 1,0 goluri pe meci. Spezia marchează 2,2 goluri pe meci și primește 2,0. La Empoli, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: Empoli 1, egal 2, Spezia 0.

~3,0goluri estimate
57%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Empoliultimele 5Spezia
1,60
Puncte / meci
1,00
1,0
Goluri marcate / meci
2,2
1,0
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Empoli și ultimele 5 Spezia, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Empoli2-2-1

V
Empoli - Virtus Entella25.07.26 · Amicale intercluburi
1-0
E
Monza - Empoli08.05.26 · Serie B
2-2
V
Empoli - Avellino01.05.26 · Serie B
1-0
Î
Venezia - Empoli25.04.26 · Serie B
2-0
E
Empoli - Virtus Entella19.04.26 · Serie B
1-1

Spezia1-2-2

E
Pescara - Spezia08.05.26 · Serie B
1-1
E
Spezia - Venezia01.05.26 · Serie B
2-2
Î
Catanzaro - Spezia25.04.26 · Serie B
4-2
V
Spezia - Sudtirol18.04.26 · Serie B
6-1
Î
Spezia - Mantova12.04.26 · Serie B
0-2

Întâlniri directe Empoli - Spezia

Empoli 1Egal 2Spezia 0
E
Spezia - Empoli17.03.2026 · pauză 0-0
1-1
E
Empoli - Spezia14.09.2025 · pauză 0-1
1-1
V
Empoli - Spezia26.07.2024 · pauză 0-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Empoli. 0 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Empoli - Spezia

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Empoli2.3040% fără marjă
X · Egal3.3527% fără marjă
2 · Spezia2.8233% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.31
X2 1.59
12 1.27

Goluri

Peste 1.5 1.19
Sub 2.5 2.00
Peste 2.5 1.72

Ambele marchează

GG Da 1.61
GG Nu 2.20

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.46
Pauză peste 1.5 2.45

Analiza de dinainte de meci

Empoli - Spezia s-a jucat sâmbătă, 1 august, în Amicale intercluburi. Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Empoli are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 5-5. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Spezia vine cu o victorie, două egaluri și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 10.

În ultimele 3 întâlniri directe, Empoli a câștigat o dată, Spezia niciodată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Spezia - Empoli 1-1, pe 17 martie 2026.

Casele văd un meci echilibrat: 2.30 pentru gazde, 2.82 pentru oaspeți și 3.35 la egal. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.72, iar GG la 1.61.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru Empoli și 1,5 pentru Spezia. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Empoli are 39%, Spezia 37%. Peste 2.5 goluri are 57% în model, iar 1.72 e aproape de cota corectă (1.75). Ambele marchează (GG): 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. Cota 1.61 e cam la nivelul ăsta. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Empoli - Spezia

Goluri estimate: 1,50 Empoli și 1,47 Spezia, total 2,97. 1X2 în model: 39% · 24% · 37%. Peste 2,5: 57% (cotă corectă 1.75). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 43% · peste 2,5: 57% (verde).

Scoruri probabile

1-111,3%2-18,5%1-28,3%1-07,7%0-17,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Spezia. Spezia a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-0
Cornere1-6
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startEmpoli · 2.30
Goluri estimate~3,0
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Empoli - Spezia?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Empoli - Spezia?

În Amicale intercluburi.

Unde s-a jucat Empoli - Spezia?

Pe Carlo Castellani, în Empoli, sâmbătă, 1 august, ora 19:00 (ora României).

Cine era favorită în Empoli - Spezia?

Niciuna clar: cotele erau 2.30 la gazde și 2.82 la oaspeți. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Empoli - Spezia?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,0.

Alte meciuri din Amicale intercluburi

Toată liga →