Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Elgin City - Stirling Albion

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 29 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Elgin City
VEVÎE
Final4-0Pauză 2-0
Stirling Albion
VEÎVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Elgin City 51%Egal 25%Stirling Albion 24%

Elgin City 4-0 Stirling Albion: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Elgin City 4-0 Stirling Albion (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 49% pentru victoria lui Elgin City, iar cotele fără marjă 51%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 4 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 68%), iar GG n-a ieșit (NG avea 33%). Scorul exact 4-0 avea 2,0% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 12 cornere (3-9) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Elgin Cityîn meciStirling Albion
3
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Elgin City vs Stirling Albion

Elgin City marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,4. Stirling Albion marchează și primește câte 2,2 goluri pe meci. La Stirling Albion, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: Elgin City 2, egal 3, Stirling Albion 3.

~3,5goluri estimate
68%peste 2,5 goluri
67%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Elgin Cityultimele 5Stirling Albion
1,60
Puncte / meci
1,40
2,2
Goluri marcate / meci
2,2
1,4
Goluri primite / meci
2,2
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
80%
2
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Elgin City și ultimele 5 Stirling Albion, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Elgin City2-2-1

V
Clachnacuddin - Elgin City25.08.26 · Cupa Challenge
0-2
E
The Spartans - Elgin City22.08.26 · League 2
3-3
V
Elgin City - Kelty Hearts15.08.26 · League 2
4-1
Î
Elgin City - Ross County11.08.26 · Cupa Challenge
1-2
E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1

Stirling Albion2-1-2

V
Airdrieonians - Stirling Albion25.08.26 · Cupa Challenge
1-3
E
Stirling Albion - Stranraer22.08.26 · League 2
2-2
Î
Forfar Athletic - Stirling Albion15.08.26 · League 2
3-0
V
Stirling Albion - Cove Rangers11.08.26 · Cupa Challenge
4-2
Î
Kelty Hearts - Stirling Albion08.08.26 · League 2
3-2

Întâlniri directe Elgin City - Stirling Albion

Elgin City 2Egal 3Stirling Albion 3
E
Stirling Albion - Elgin City18.04.2026 · pauză 1-2
2-2
V
Elgin City - Stirling Albion21.02.2026 · pauză 0-0
1-0
E
Elgin City - Stirling Albion29.11.2025 · pauză 1-0
2-2
E
Stirling Albion - Elgin City22.11.2025 · pauză 0-0
1-1
V
Elgin City - Stirling Albion13.09.2025 · pauză 1-0
3-0
Î
Elgin City - Stirling Albion05.04.2025 · pauză 0-1
0-2
Î
Stirling Albion - Elgin City08.02.2025 · pauză 2-0
3-1
Î
Elgin City - Stirling Albion14.12.2024 · pauză 1-3
2-4

V/E/Î din perspectiva Elgin City. 5 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Elgin City - Stirling Albion

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Elgin City1.8051% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Stirling Albion3.8024% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.23
X2 1.78
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.15
Peste 2.5 1.61

Ambele marchează

GG Da 1.57
GG Nu 2.25

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.52
Pauză peste 1.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Elgin City - Stirling Albion s-a jucat sâmbătă, 29 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Elgin City are două victorii, două egaluri și o înfrângere. Golaveraj: 11-7. Stirling Albion vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 8 întâlniri directe, Elgin City a câștigat de 2 ori, Stirling Albion de 3 ori, iar trei meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Stirling Albion - Elgin City 2-2, pe 18 aprilie 2026.

Elgin City pleacă favorită, la cota 1.80. Egalul e la 3.65, iar Stirling Albion la 3.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 51% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.61, iar GG la 1.57.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,0 pentru Elgin City și 1,5 pentru Stirling Albion. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 71% în model, cota corectă ar fi 1.41. La 1.23, plătește prea puțin. Pentru peste 2.5 goluri, modelul calculează 68%. Cota de 1.61 e peste cea corectă (1.47). Ambele marchează (GG) merită privit: 67% în model, iar 1.57 plătește peste cota corectă de 1.49. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Elgin City - Stirling Albion

Goluri estimate: 2,00 Elgin City și 1,49 Stirling Albion, total 3,49. 1X2 în model: 49% · 22% · 29%. Peste 2,5: 68% (cotă corectă 1.47). GG: 67% (cotă corectă 1.49). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 32% · peste 2,5: 68% (verde).

Scoruri probabile

1-19,1%2-19,1%1-26,8%2-26,8%1-06,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Stirling Albion. Stirling Albion a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,0 goluri, după cote 3,0. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,3% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-0
Pauză2-0
Cornere3-9
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startElgin City · 1.80
Goluri estimate~3,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Elgin City - Stirling Albion?

S-a jucat sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 4-0.

În ce competiție s-a jucat Elgin City - Stirling Albion?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Elgin City - Stirling Albion?

Pe Borough Briggs, în Elgin, sâmbătă, 29 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Elgin City - Stirling Albion?

Elgin City pleca favorită, la cota 1.80. Meciul s-a terminat 4-0.

Câte goluri s-au marcat în Elgin City - Stirling Albion?

4 goluri, scor final 4-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →