Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

ScotiaScotia · Cupa Challenge

Elgin City - Ross County

Statistici și rezultat final · marți, 11 august

ScotiaCupa Challenge · Scotia Final
Elgin City
EVÎÎÎ
Final1-2Pauză 1-1
Ross County
VVVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Elgin City 15%Egal 20%Ross County 65%

Elgin City 1-2 Ross County: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Elgin City 1-2 Ross County (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 63% pentru victoria lui Ross County, iar cotele fără marjă 65%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 3,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 61%), iar GG a ieșit (56%). Scorul exact 1-2 avea 9,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (2-9) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Elgin Cityîn meciRoss County
2
Cornere
9
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Elgin City vs Ross County

Elgin City marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Ross County marchează 2,0 goluri pe meci și primește 0,6.

~3,1goluri estimate
61%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Elgin Cityultimele 5Ross County
0,80
Puncte / meci
2,60
1,4
Goluri marcate / meci
2,0
2,0
Goluri primite / meci
0,6
1
Victorii
4
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
60%

Ultimele 5 meciuri Elgin City și ultimele 5 Ross County, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Elgin City1-1-3

E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1
V
Edinburgh City - Elgin City01.08.26 · League 2
0-5
Î
Hamilton Academical - Elgin City25.07.26 · Cupa Ligii
5-0
Î
Elgin City - Kilmarnock18.07.26 · Cupa Ligii
0-1
Î
Elgin City - Peterhead14.07.26 · Cupa Ligii
1-3

Ross County4-1-0

V
Ross County - Montrose08.08.26 · League 1
2-1
V
Peterhead - Ross County01.08.26 · League 1
0-1
V
Airdrieonians - Ross County25.07.26 · Cupa Ligii
0-3
E
Ross County - Dundee FC21.07.26 · Cupa Ligii
1-1
V
Ross County - Clyde18.07.26 · Cupa Ligii
3-1

Ponturi Elgin City - Ross County

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Elgin City6.1015% fără marjă
X · Egal4.5020% fără marjă
2 · Ross County1.4165% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 2.65
X2 1.08
12 1.14

Goluri

Peste 1.5 1.11
Sub 2.5 2.50
Peste 2.5 1.44

Ambele marchează

GG Da 1.65
GG Nu 2.10

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.67
Pauză peste 1.5 2.05

Analiza de dinainte de meci

Elgin City - Ross County s-a jucat marți, 11 august, în Cupa Challenge (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Elgin City are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-10. Ross County n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: patru victorii și un egal. A marcat 10 goluri și a primit 3.

Ross County pleacă favorită, la cota 1.41. Egalul e la 4.50, iar Elgin City la 6.10. Fără marja caselor, asta înseamnă 65% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.44, iar GG la 1.65.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,0 pentru Elgin City și 2,1 pentru Ross County. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Ross County, modelul calculează 63%. Cota de 1.41 e sub cea corectă (1.59) și nu merită. Peste 2.5 goluri are 61% în model, dar la 1.44 plătește sub cota corectă de 1.64. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Elgin City - Ross County

Goluri estimate: 1,01 Elgin City și 2,13 Ross County, total 3,14. 1X2 în model: 17% · 20% · 63%. Peste 2,5: 61% (cotă corectă 1.64). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
21%2
22%3
18%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 39% · peste 2,5: 61% (verde).

Scoruri probabile

1-29,9%0-29,8%1-19,3%0-19,2%0-37,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Elgin City. Elgin City a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Meci de cupă. În cupe apar rotații și calcule de calificare, iar modelul vede doar cele 90 de minute.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-2
Pauză1-1
Cornere2-9
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startRoss County · 1.41
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Elgin City - Ross County?

S-a jucat marți, 11 august, ora 21:45 (ora României) și s-a terminat 1-2.

În ce competiție s-a jucat Elgin City - Ross County?

În Cupa Challenge (Scotia).

Unde s-a jucat Elgin City - Ross County?

Pe Borough Briggs, în Elgin, marți, 11 august, ora 21:45 (ora României).

Cine era favorită în Elgin City - Ross County?

Ross County pleca favorită, la cota 1.41. Meciul s-a terminat 1-2.

Câte goluri s-au marcat în Elgin City - Ross County?

3 goluri, scor final 1-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din Cupa Challenge

Toată liga →