Duminică18 octombrie
Live 133 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Elgin City - Kelty Hearts

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Elgin City
VÎEVÎ
Final4-1Pauză 1-0
Kelty Hearts
ÎVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Elgin City 40%Egal 28%Kelty Hearts 33%

Elgin City 4-1 Kelty Hearts: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Elgin City 4-1 Kelty Hearts (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 54% pentru victoria lui Elgin City, iar cotele fără marjă 40%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 4,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 77%), iar GG a ieșit (74%). Scorul exact 4-1 avea 3,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (4-4) și 3 cartonașe galbene (2-1).

Elgin Cityîn meciKelty Hearts
4
Cornere
4
2
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Elgin City vs Kelty Hearts

Elgin City marchează 2,2 goluri pe meci și primește 1,8. Kelty Hearts marchează 1,6 goluri pe meci și primește 2,6. La Elgin City, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Elgin City 2, egal 1, Kelty Hearts 1.

~4,1goluri estimate
77%peste 2,5 goluri
74%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Elgin Cityultimele 5Kelty Hearts
1,40
Puncte / meci
1,20
2,2
Goluri marcate / meci
1,6
1,8
Goluri primite / meci
2,6
2
Victorii
2
80%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Elgin City și ultimele 5 Kelty Hearts, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Elgin City2-1-2

V
Elgin City - Kelty Hearts15.08.26 · League 2
4-1
Î
Elgin City - Ross County11.08.26 · Cupa Challenge
1-2
E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1
V
Edinburgh City - Elgin City01.08.26 · League 2
0-5
Î
Hamilton Academical - Elgin City25.07.26 · Cupa Ligii
5-0

Kelty Hearts2-0-3

Î
Elgin City - Kelty Hearts15.08.26 · League 2
4-1
V
Kelty Hearts - Motherwell B11.08.26 · Cupa Challenge
4-3
V
Kelty Hearts - Stirling Albion08.08.26 · League 2
3-2
Î
Forfar Athletic - Kelty Hearts01.08.26 · League 2
1-0
Î
Aberdeen - Kelty Hearts25.07.26 · Cupa Ligii
3-0

Întâlniri directe Elgin City - Kelty Hearts

Elgin City 2Egal 1Kelty Hearts 1
V
Elgin City - Kelty Hearts15.08.2026 · pauză 1-0
4-1
V
Elgin City - Kelty Hearts30.11.2024 · pauză 1-0
3-2
Î
Kelty Hearts - Elgin City07.09.2024 · pauză 2-0
3-1
E
Elgin City - Kelty Hearts16.07.2024 · pauză 0-1
1-1

V/E/Î din perspectiva Elgin City. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Elgin City - Kelty Hearts

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Elgin City2.3240% fără marjă
X · Egal3.3028% fără marjă
2 · Kelty Hearts2.8033% fără marjă

Analiza de dinainte de meci

Elgin City - Kelty Hearts s-a jucat sâmbătă, 15 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Elgin City vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 11 goluri și a primit 9. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Kelty Hearts are două victorii și trei înfrângeri. Golaveraj: 8-13. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Elgin City a câștigat de 2 ori, Kelty Hearts o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,0 goluri în medie. Ultima: Elgin City - Kelty Hearts 4-1, pe 15 august 2026.

La case, diferența e mică: Elgin City are cota 2.32, Kelty Hearts 2.80.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,4 pentru Elgin City și 1,7 pentru Kelty Hearts. Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai încrezător cu gazdele: 54% la victorie, față de 40%.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Elgin City merită privit: 54% în model, iar 2.32 plătește peste cota corectă de 1.85. Peste 2.5 goluri: 77% în model, adică o cotă corectă de 1.30. Ambele marchează (GG): 74% în model, adică o cotă corectă de 1.35. Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Elgin City - Kelty Hearts

Goluri estimate: 2,40 Elgin City și 1,70 Kelty Hearts, total 4,10. 1X2 în model: 54% · 19% · 27%. Peste 2,5: 77% (cotă corectă 1.30). GG: 74% (cotă corectă 1.35). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
7%1
14%2
19%3
19%4
39%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 23% · peste 2,5: 77% (verde).

Scoruri probabile

2-18,1%2-26,9%1-16,8%3-16,5%1-25,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Elgin City. Elgin City a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Kelty Hearts. Kelty Hearts a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-1
Pauză1-0
Cornere4-4
Cartonașe galbene2-1
Favorită la startElgin City · 2.32
Goluri estimate~4,1
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Elgin City - Kelty Hearts?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 4-1.

În ce competiție s-a jucat Elgin City - Kelty Hearts?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Elgin City - Kelty Hearts?

Pe Borough Briggs, în Elgin, sâmbătă, 15 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Elgin City - Kelty Hearts?

Niciuna clar: cotele erau 2.32 la gazde și 2.80 la oaspeți. Meciul s-a terminat 4-1.

Câte goluri s-au marcat în Elgin City - Kelty Hearts?

5 goluri, scor final 4-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,1.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →