Duminică18 octombrie
Live 153 Pune pont

ScotiaScotia · League 2

Elgin City - Forfar Athletic

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

ScotiaLeague 2 · Scotia Final
Elgin City
EVÎÎÎ
Final1-1Pauză 1-1
Forfar Athletic
EVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Elgin City 52%Egal 26%Forfar Athletic 22%

Elgin City 1-1 Forfar Athletic: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Elgin City 1-1 Forfar Athletic (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru egalul, iar cotele fără marjă 26%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 2 goluri, față de 3,1 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 40%), iar GG a ieșit (60%). Scorul exact 1-1 avea 10,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 5 cartonașe galbene (1-4).

Elgin Cityîn meciForfar Athletic
3
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Elgin City vs Forfar Athletic

Elgin City marchează 1,4 goluri pe meci și primește 2,0. Forfar Athletic marchează 1,0 goluri pe meci și primește 2,8. Ultimele 8 întâlniri directe: Elgin City 3, egal 2, Forfar Athletic 3.

~3,1goluri estimate
60%peste 2,5 goluri
60%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Elgin Cityultimele 5Forfar Athletic
0,80
Puncte / meci
1,40
1,4
Goluri marcate / meci
1,0
2,0
Goluri primite / meci
2,8
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
40%
3
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Elgin City și ultimele 5 Forfar Athletic, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Elgin City1-1-3

E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1
V
Edinburgh City - Elgin City01.08.26 · League 2
0-5
Î
Hamilton Academical - Elgin City25.07.26 · Cupa Ligii
5-0
Î
Elgin City - Kilmarnock18.07.26 · Cupa Ligii
0-1
Î
Elgin City - Peterhead14.07.26 · Cupa Ligii
1-3

Forfar Athletic2-1-2

E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.26 · League 2
1-1
V
Forfar Athletic - Kelty Hearts01.08.26 · League 2
1-0
V
Forfar Athletic - Brechin City25.07.26 · Cupa Ligii
3-1
Î
Livingston - Forfar Athletic21.07.26 · Cupa Ligii
8-0
Î
Forfar Athletic - Partick Thistle14.07.26 · Cupa Ligii
0-4

Întâlniri directe Elgin City - Forfar Athletic

Elgin City 3Egal 2Forfar Athletic 3
E
Elgin City - Forfar Athletic08.08.2026 · pauză 1-1
1-1
Î
Forfar Athletic - Elgin City04.04.2026 · pauză 2-1
2-1
V
Elgin City - Forfar Athletic24.03.2026 · pauză 0-0
2-0
Î
Forfar Athletic - Elgin City27.12.2025 · pauză 2-1
4-2
V
Elgin City - Forfar Athletic04.10.2025 · pauză 0-1
2-1
Î
Elgin City - Forfar Athletic08.03.2025 · pauză 0-0
0-1
E
Forfar Athletic - Elgin City11.01.2025 · pauză 0-0
1-1
V
Elgin City - Forfar Athletic16.11.2024 · pauză 1-1
2-1

V/E/Î din perspectiva Elgin City. 4 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Elgin City - Forfar Athletic

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Elgin City1.7752% fără marjă
X · Egal3.5026% fără marjă
2 · Forfar Athletic4.1522% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.23
X2 1.75
12 1.26

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.82
Peste 2.5 1.88

Ambele marchează

GG Da 1.76
GG Nu 1.95

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.39
Pauză peste 1.5 2.65

Cornere

Sub 9.5 1.85
Peste 9.5 1.85

Analiza de dinainte de meci

Elgin City - Forfar Athletic s-a jucat sâmbătă, 8 august, în League 2 (Scotia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Elgin City are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-10. Forfar Athletic vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 14.

În ultimele 8 întâlniri directe, Elgin City a câștigat de 3 ori, Forfar Athletic de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Ultima: Elgin City - Forfar Athletic 1-1, pe 8 august 2026.

Elgin City pleacă favorită, la cota 1.77. Egalul e la 3.50, iar Forfar Athletic la 4.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.88, iar GG la 1.76.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 1,9 pentru Elgin City și 1,3 pentru Forfar Athletic. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Elgin City are 52% în model, dar la 1.77 plătește sub cota corectă de 1.92. Peste 2.5 goluri: 60% în model, cota corectă ar fi 1.67. Casele dau 1.88, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 60%. Cota de 1.76 e peste cea corectă (1.67). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Elgin City - Forfar Athletic

Goluri estimate: 1,87 Elgin City și 1,25 Forfar Athletic, total 3,12. 1X2 în model: 52% · 23% · 25%. Peste 2,5: 60% (cotă corectă 1.67). GG: 60% (cotă corectă 1.67). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

4%0
14%1
22%2
22%3
17%4
21%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 40% · peste 2,5: 60% (verde).

Scoruri probabile

1-110,3%2-19,7%1-08,3%2-07,7%1-26,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Elgin City. Elgin City a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Forfar Athletic. Forfar Athletic a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,6 goluri, după cote 2,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Elgin City e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-1
Pauză1-1
Cornere3-5
Cartonașe galbene1-4
Favorită la startElgin City · 1.77
Goluri estimate~3,1
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Elgin City - Forfar Athletic?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României) și s-a terminat 1-1.

În ce competiție s-a jucat Elgin City - Forfar Athletic?

În League 2 (Scotia).

Unde s-a jucat Elgin City - Forfar Athletic?

Pe Borough Briggs, în Elgin, sâmbătă, 8 august, ora 17:00 (ora României).

Cine era favorită în Elgin City - Forfar Athletic?

Elgin City pleca favorită, la cota 1.77. Meciul s-a terminat 1-1.

Câte goluri s-au marcat în Elgin City - Forfar Athletic?

2 goluri, scor final 1-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,1.

Alte meciuri din League 2

Toată liga →